Oblíbený deník Metro má nové distribuční stojany v prostorách pražského metra

Od pondělí 7. března se cestující pražského metra setkají v prostorách dopravního podniku s novými distribučními stojany deníku zdarma Metro z portfolia mediální skupiny MAFRA. Stojany v moderním šedozeleném designu se objeví na všech stanicích metra, a to ve větším počtu než dříve. Distribuce deníku Metro současně pokračuje i prostřednictvím kamelotů, kteří jsou v ranních hodinách téměř na každé stanici. 

Kameloti s kolem, pohybující se na významných pražských dopravních uzlech, se za půl roku svého působení stali již běžnou součástí těchto míst. Čtenářům deníku Metro proto budou k dispozici i nadále. 

Kromě běžných distribučních stojanů budou mít čtenáři a cestující k dispozici i tzv. recyklační stojany, jejichž prostřednictvím mohou přečtené výtisky deníku Metro předat dalším zájemcům.

Celoplošný deník Metro vychází v nákladu 280.000 kusů a je dlouhodobě nejčtenějším deníkem v Praze a okolí (u obyvatel okresů Praha město + Praha východ + Praha západ), nepřetržitě od začátku roku 2011. 

V regionu Brno je deník Metro několikrát měsíčně distribuován nad rámec běžného nákladu do 100 000 poštovních schránek místním domácnostem. 

Jednou měsíčně vychází Magazín deníku Metro v samostatné distribuci a zvláštním nákladu. Na měsíční bázi je připravován také magazín Metro Extra, který se tématicky věnuje aktuálním trendům.

Svým čtenářům je Metro k dispozici zdarma každý všední den již od roku 1997.

O MEDIÁLNÍ SKUPINĚ MAFRA 

Mediální skupina MAFRA je největším multimediálním domem na českém trhu, který prostřednictvím svých produktů pravidelně osloví 3,24 milionu čtenářů tisku a měsíčně 7,4 milionu návštěvníků internetu. 

Celková čtenost titulů MAFRA je 4,94 milionu čtenářů, což představuje 55,7 % populace v ČR ve věku 12-79 let. Měsíční návštěvnost internetových projektů dosahuje 7,4 milionu reálných uživatelů.

Tiskové portfolio mediální skupiny MAFRA zahrnuje širokou škálu titulů napříč segmenty od deníků s vkládanými magazíny přes celostátní zpravodajské týdeníky, společenské časopisy, tituly zdarma po programové tituly, časopisy životního stylu pro ženy a další

Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník Mladá fronta DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny. Kategorii bezplatných tištěných titulů zastupuje deník METRO a regionální týdeník 5plus2. 

Zástupcem v časopiseckém segmentu je zpravodajsko-společenský týdeník TÉMA, který se s nejvyšším prodaným nákladem řadí mezi nejčtenější tituly ve své kategorii.  Mezi top tituly v nabídce časopisů dále patří Cosmopolitan, Esquire, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník Televize a Žena a život.

Zpravodajské portfolio doplňují největší zpravodajský web iDNES.cz, prémiový produkt iDNES Premium pro registrované členy, který nabízí exkluzivní obsah doplněný o kvalitní zábavu, dále videoportál iDNES.tv, zpravodajský server Lidovky.cz a eMimino.cz, největší komunitní web pro maminky. Rodina iDNES.cz zahrnuje také komunitní weby s různým zaměřením: největší internetové fotoalbum Rajče.net a realitní web reality.idnes.cz.  

Do skupiny dále patří skupina hudebních TV stanic Óčko a Rádio Impuls (součástí mediální divize Agrofert), virtuální operátor MOBIL.CZ, největší a nejstarší cashback portál VratnéPeníze.cz, mobilní aplikace Portmonka a IDOS.cz, vyhledávač jízdních řádů ve veřejné dopravě.  

Digitál je ve skupině MAFRA zastoupen společností ACOMWARE, konzultační společností pro digitální marketing. 

MAFRA také drží většinový podíl ve skupině TICKETPORTAL, největší ticketingové společnosti v Česku a na Slovensku. 

Skupina je rovněž mediazastupitelem největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz. 

Na Slovensku je portfolio mediální skupiny MAFRA zastoupeno vydavatelstvím MAFRA Slovakia, které vydává například Hospodárske noviny, magazíny Evita a TÉMA a je provozovatelem webového portálu HNonline.sk a dalších titulů. 

Nedílnou součástí skupiny jsou také tiskárny MAFRAPRINT, které zajišťují nejen coldsetový tisk všech titulů MAFRA, ale i velkonákladový tisk pro obchodní partnery.

Skupina je členem koncernu Agrofert.