FreshPoint a doubleshot spojují síly v unikátním projektu. Ke kvalitnímu jídlu tak zákazníci FreshPoint lednic získají i výběrovou kávu.

Praha, 4. dubna 2022 – FreshPoint, dodavatel lednic do firem s denně čerstvým a kvalitním jídlem, dnes spouští pilotní projekt ve spolupráci s českou pražírnou výběrové kávy doubleshot. Na prvním místě v Praze, v prostorách klientské zóny Kytary.cz, tak návštěvníci naleznou nejen lednici FreshPoint, ale i unikátní samoobslužný kávovar Eversys. FreshPoint aktuálně provozuje u firemní klientely více než 100 lednic v Praze a Středních Čechách. Kvalitní produkty do lednic dodávají kupříkladu společnosti Zátiší Group, Sklizeno, YamYam, Sushi Time, Eat Perfect by Filip Sailer a další.

„Spolupráce s doubleshotem je smysluplným rozšířením služby a v pilotním projektu si otestujeme zájem o kvalitní čerstvé jídlo společně s výběrovou kávou. A pokud se zájem o službu potvrdí, věřím, že se v krátkodobém horizontu mohou i naši další klienti těšit na kvalitní kávu vedle lednic FreshPoint,“ říká Jan Langer, jednatel společnosti Zdravá lednice s.r.o., která FreshPoint provozuje.

Švýcarský plnoautomatický kávovar Eversys byl vyvíjen pod dohledem světově uznávaného baristy Matta Pergera a dosahuje úrovně profesionálního pákového kávovaru, se kterým se zákaznici běžně setkávají v kavárnách. Dokáže tak udržet kvalitu výběrové kávy, kterou si doubleshot sám praží a následně nabízí nejen na svém e-shopu, ale ve i třech vyhlášených kavárnách. 

„Mám rád projekty, které vznikají z požadavků klientů, a proto mě moc těší, že nás firma Kytary.cz oslovila, abychom dodávali jejich zaměstnancům a zákazníkům nejen kvalitní pokrmy, ale i výběrovou kávu. Spolupráce s doubleshotem se pak nabízela, protože stejně jako naším je i jejich cílem, dodávat svým klientům jen ty nejkvalitnější produkty,“ dodává Langer.

„Už delší dobu tvrdíme, že čtvrtá „kávová vlna“ bude souviset se zjednodušením a zrychlením přípravy výběrové kávy. Ta se tak stane dostupnější pro všechny, kteří si zakládají na kvalitních surovinách. Kávovar Eversys umožňuje připravit chutný šálek kávy stisknutím jednoho tlačítka bez kompromisu na kvalitě nápoje. Spojení s FreshPointem nám proto přesně dává smysl,“ říká Ondřej Hurtík z pražírny doubleshot.

Obliba kávy v Česku každoročně roste, a to zejména díky rostoucí poptávce po čerstvě pražené zrnkové kávě, která tvoří přibližně třetinu z tuzemských výdajů za kávu. Přitom cena za zrnkovou a kapslovou kávu až pětinásobně převyšuje cenu za běžné mleté kávy, které nabízejí zejména supermarkety. Aktuálně český kávový trh dosahuje přibližně 7 miliard Kč. 

O společnosti Zdravá lednice, s.r.o.

Společnost Zdravá lednice, s.r.o. byla založena v roce 2019. Jejím posláním je přiblížit a poskytnout kvalitní jídlo, zdravé svačiny a nápoje zaměstnancům, jen pár kroků od jejich pracovního stolu. Unikátní projekt chytrých lednic, které za pomoci umělé inteligence řídí samy svůj provoz, se tak stává vítaným firemním benefitem. V současné chvíli FreshPoint pronajímá více než 100 lednic v předních českých a mezinárodních firmách v Praze a jejím okolí. 

O společnosti doubleshot

Pod značkou doubleshot se skrývá pražírna kávy, tři kavárny, tréninkové centrum, cukrárna, ale především tým lidí, kteří milují výběrovou kávu. Od roku 2009 žije doubleshot kávou. Vybírá ji osobně u farmářů po celém světě, praží nedaleko Prahy a nabízí všem, kdo ve svém šálku rádi cítí čerstvost, pestrost a barevnost chutí.