JAZZFESTBRNO a AQ spouští soutěž o lístky na hvězdné koncerty

Milovníky hudby čekají zážitky se světovou klavíristkou Hiromi doprovozenou smyčcovým kvartetem i jazzrockovými borci Mike Stern & Bill Evans Band

Červenka, 14. dubna 2022 – Tradiční český výrobce reprosoustav AQ a festival JAZZFESTBRNO dnes oznámili spuštění soutěže o vstupenky na vystoupení nejočekávanějších hvězd letošního ročníku. Ve hře jsou lístky na vystoupení proslulé skladatelky a klavíristky Hiromi překračující hranice hudebních škatulek a také na koncert legendárního kytaristy Mikea Sterna, který po více než čtyřiceti letech na scéně nepřestává udivovat impozantní technikou. Na oba koncerty bude možné získat hned dva lístky.

Soutěž bude probíhat na stránkách www.aqstudio.cz/partneri a informace o nových soutěžních otázkách budou zveřejněny i na facebookových profilech JAZZFESTBRNO a AQ.

Koncert Hiromi: The Piano Quintet se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna 2022 v Bobycentru – Brno. Vystoupení Mike Stern & Bill Evans Band, které proběhne v brněnském klubu SONO Music Club, se fandové dočkají 18. května 2022. Mimo soutěž lze vstupenky získat v prodejní síti www.goout.net.

Ohromující klavírní kvinteto

Hiromi uchvacuje širokou i odbornou veřejnost jak na Východě, tak na Západě, a to díky své tvůrčí energii, která překračuje hranice jazzových, klasických i popových škatulek a posouvá improvizaci a kompozici do nových sfér. Už dávno ji znají jazzoví fanoušci z celého světa a loni se díky vystoupení na olympijském ceremoniálu v Tokiu proslavila ještě výrazněji. Své debutové album Another Mind vydala v roce 2003 a od té doby přidala dalších třináct desek, ať už pod vlastním jménem, nebo se svými kapelami The Trio Project a Hiromi’s Sonicbloom. Spolupracovala také s řadou legendárních jazzmanů. Nahrávala i koncertovala s Chickem Coreou a s triem Stanleyho Clarka získala Grammy.

Její koncerty jsou velmi energické, vyznačují se směsí jazzu, progresivního rocku a vážné hudby. Ve svém nejnovějším počinu Silver Lining Suite demonstruje Hiromi svůj virtuózní talent a emocionální rozsah, když svůj um spojuje se smyčcovým kvartetem, které sestavil houslista Tatsuo Nishie, koncertní mistr Nové japonské filharmonie.

Vášeň, dynamika a vzrušení na pomezí jazzrocku a soulu

Kytarista Mike Stern a saxofonista Bill Evans se potkali v kapele Milese Davise. Už tehdy mezi nimi přeskočila muzikantská jiskra, kterou rozdmýchali do zářícího plamene v podobě vlastní kapely, pohybující se mistrně mezi jazzrockem a soulem. Mike Stern & Bill Evans Band vznikla roku 2013, tedy 23 let po jejich seznámení a hudebníci jejím prostřednictvím předávají společně s baskytaristou Garym Graingerem a bubeníkem Dennisem Chambersem vášeň a vzrušení, které i hudební partitura jen těžko vyjádří.

O firmě AQ
Firma AQ, s.r.o. působí na trhu s audiem od roku 1995, kdy se její zakladatelé rozhodli proměnit svou lásku ke kvalitnímu zvuku v podnikání. Základní myšlenkou firmy, které se stále drží, je výroba vysoce kvalitních hi-fi reproduktorů, jejichž vývoj i výroba stále probíhá v mateřské továrně v obci Červenka. Zakladatelé firmy a konstruktéři tak mají plnou kontrolu nad výběrem komponent a materiálů pro konstrukci reprosoustav, které se pyšní úžasným poměrem kvality a ceny. 

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat také další produkty a příslušenství reprosoustav jako jsou kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl dnes již celosvětově známý výrobce gramofonů Pro-Ject, jehož gramofony se vyrábí rovněž v České republice. Později přibylo i mnoho dalších značek z oblasti kvalitního audia.

O festivalu JazzFestBrno
Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno vznikl v roce 2002. Od té doby se vypracoval na pozici nejvýznamnější jazzové přehlídky v České republice, kterou každoročně navštěvuje přes 10 000 diváků. Festival mapuje současný stav jazzového žánru a představuje nejen jeho hlavní proud, ale i moderní trendy. Řada interpretů světového jména navštívila Českou republiku poprvé právě zásluhou festivalu JazzFestBrno, například duo Chick Corea – Bobby McFerrin, Janis Siegel, Take 6, Dianne Schuur, Alan Broadbent, Ben Williams, Fred Hersch, Nnenna Freelon, Jacky Terrasson, Dave Douglas, Boris Kozlov, Kurt Rosenwinkel, Tigran Hamasyan a další.

Posláním festivalu JazzFestBrno je hledání výjimečné hudby a přinášení jedinečných koncertních zážitků. Festival JazzFestBrno představuje jazz coby živoucí žánr, který obohacuje, kultivuje a inspiruje naše životy.