Společnost ViewSonic uvádí na trh profesionální barevný monitor z řady ColorPro VP76, který jako první na světě disponuje rozšířeným ovladačem ColorPro Wheel

Okamžitá a komplexní kontrola barev a mimořádně vysoká rychlost navržená pro profesionální tvůrce

Praha, Česká republika (20. dubna 2022) – Společnost ViewSonic Corporation, přední světový dodavatel vizuálních řešení, uvádí na trh oceňovaný profesionální monitor ColorPro™ VP2776. Monitor byl vytvořen s ohledem na přesné barvy. Je vybaven exkluzivním ovladačem ColorPro Wheel™, který obsahuje vestavěný kalibrátor barev pro dlouhodobou přesnost barev, a disponuje také širokým barevným gamutem kompatibilním s počítači Apple Mac.

„Pokud jde o design, barva je hlavní a kalibrace je klíčová. Jsme hrdí na to, že můžeme představit náš vlajkový model ColorPro VP2776, který posouvá přesnost barev a design zaměřený na tvůrce o úroveň výše,“ řekl Oscar Lin, generální ředitel divize monitorů společnosti ViewSonic. „S pokročilými funkcemi a nástroji tohoto monitoru chceme být první volbou všech profesionálů.“

Oceněný design, který zvyšuje kreativitu

Monitor VP2776, který ještě před uvedením na trh získal řadu ocenění od světových autorit a uznávaných mediálních titulů, byl oceněn za svůj minimalistický design, uživatelský komfort a designově vyspělé funkce. Za zmínku stojí například prestižní ocenění iF Design Award 2021, GOOD DESIGN AWARD 2021 a Smart Space Award 2021 časopisu Wallpaper* v kategorii „Nejchytřejší spolupráce designu a techniky“. 

Exkluzivní ovladač ColorPro Wheel2 poskytuje tvůrcům okamžitý přístup ke kompatibilní softwarové sadě Adobe Creative Suite, softwaru pro úpravy Capture One, přesné kalibraci barev a ovládání nastavení OSD. K monitoru lze navíc připevnit stínítko, které minimalizuje okolní světlo a zajišťuje lepší přesnost barev. Profesionálové v oboru tvorby videa a color gradingu, kteří často pracují v zatemněném prostředí, ocení vestavěné světlo na zadní straně monitoru. Minimalistický podstavec navíc díky elegantnímu designu ušetří místo na pracovním stole.

Vynikající vizuální výkon a barevné schopnosti

Monitor ColorPro VP2776, který je kompatibilní se systémy Mac a VESA DisplayHDR™ 400, se může pochlubit širokým barevným rozsahem 98 % DCI-P3 podle filmových standardů a je certifikovaný společností Pantone®. Uživatelé se tak mohou dívat na působivé barvy, které jsou konzistentní napříč různými obrazovkami. 

Díky vynikající obnovovací frekvenci 165 Hz a technologii Nano IPS je každý snímek ostrý a s jemnými detaily i při zpomalených záběrech. Monitor VP2776 je ideální pro animátory, střihače a herní vývojáře, protože nabízí dokonale plynulý obraz a přesné barvy.

Další informace o profesionálním monitoru ColorPro VP2776 naleznete na globálních webových stránkách či na YouTube kanále společnosti ViewSonic.

Klíčové vlastnosti monitoru ColorPro VP2776

  • 27″ displej QHD VESA DisplayHDR™ 400 Nano IPS (rozlišení 2560 x 1440)
  • Ovladač ColorPro Wheel pro okamžitý přístup ke kompatibilním editačním softwarům Adobe Creative Suite a Capture One, rozšířenou kalibraci barev a nastavení OSD
  • Magnetický stínící kryt a světlo na zadní straně monitoru
  • Vysoce přesné, realistické barvy s 98% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a technologií ICCSync Color Matching Technology
  • Profesionální přesnost barev s certifikací společnosti Pantone®
  • Ultra rychlá obnovovací frekvence až 165 Hz
  • Kompletní připojení pomocí jednoho USB-C kabelu včetně nabíjení (90 W)
  • Špičková technologie KVM Switch (klávesnice, video, myš), která umožňuje ovládat periferní zařízení a přepínat mezi aplikacemi na více počítačích pomocí jediné klávesnice a myši

Cena a dostupnost

V České republice a na Slovensku bude monitor k dispozici během 2. kvartálu 2022 za doporučené koncové ceny (23 000 Kč, 950 €).

O společnosti ViewSonic

Společnost ViewSonic byla založena v Kalifornii a je předním světovým dodavatelem vizuálních řešení a působí ve více než 100 zemích světa. Jako inovátor a vizionář se společnost ViewSonic snaží poskytovat komplexní hardwarová a softwarová řešení, která zahrnují monitory, projektory, interaktivní displeje ViewBoard a softwarový ekosystém myViewBoard. Díky více než 30 letům zkušeností v oblasti vizuálních displejů si společnost ViewSonic vybudovala silnou pozici v oblasti poskytování inovativních a spolehlivých řešení pro vzdělávací, podnikové, spotřebitelské a profesionální trhy. Více informací o společnosti ViewSonic naleznete na www.viewsonic.com.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která odrážejí očekávání společnosti ohledně budoucích událostí. Skutečné události se mohou výrazně lišit od událostí předpokládaných v tomto dokumentu. Program, ceny, specifikace a dostupnost se mohou změnit bez předchozího upozornění. ViewSonic a ochranné známky ViewSonic jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti ViewSonic Corporation ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Všechny ostatní názvy společností a ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných společností.

  1. Slovní spojení „první na světě“ značí, že jde o první profesionální monitor s rozšířeným ovladačem všech tří následujících funkcí prostřednictvím jediného zařízení: (a) intuitivní nastavení OSD, (b) software pro úpravu fotografií a videa a (c) kalibraci barev.
  2. Rozšířený ovladač Color Wheel monitoru VP2776 podporuje následující softwary pro úpravu fotografií a videí: (a) Capture One (b) Adobe Creative Suite. Společnost ViewSonic může čas od času bez dalšího upozornění přidávat nebo měnit podporované softwary a tímto se zříká podpory softwaru, který není uveden výše.