Sophos zpřístupnil The Ransomware Threat Intelligence Center

Praha, 21. dubna 2022 – Sophos, celosvětový lídr v řešeních kybernetického zabezpečení nové generace, spustil Ransomware Threat Intelligence Centrum. Nabízí zde sbírku článků a reportů vycházejících z kontinuálních výzkumů bezpečnostních hrozeb prováděných výzkumníky hrozeb a bezpečnostními analytiky Sophos a SophosLabs. Veřejně dostupné úložiště obsahuje zprávy o bezpečnostních operacích týkajících se nových i již známých a rozšířených skupin ransomwaru od roku 2018 do současnosti. Obsah sbírky je průběžně aktualizován v návaznosti na nová zjištění a průzkumy bezpečnostních expertů spol. Sophos. 

„Oblast ransomwaru je složitý, nepřehledný a rychle se vyvíjející ekosystém. Neustále se objevují a zanikají nové a pozměněné skupiny, zatímco provozovatelé, kteří za nimi stojí, si navzájem sdílejí, pronajímají, kradou nebo kopírují svoje nástroje pro provádění útoků, příručky, a dokonce i infrastrukturu,“ upozorňuje Patrick Müller, regionální manažer pro východní Evropu ve společnosti Sophos. „Zveřejňováním dostupných poznatků včetně jejich analýz chceme přispět ke zvýšení obecného povědomí o ransomwaru a podat pomocnou ruku v boji proti ransomwarovým útočníkům.“ 

Ransomware Threat Intelligence Centrum mimo jiné obsahuje souhrnné zprávy a analýzy týkající se rodin ransomwaru jako Astro Locker, Avos Locker, Atom Silo, Avaddon, Black Kingdom, BlackMatter, Conti, Cring, DearCry, Dharma, DarkSide, Egregor, Entropy, Epsilon Red, GandCrab, Karma, LockBit, LockFire, Matrix, Maze, MegaCortex, Memento, Midas, Nefilim, Netwalker, ProLock, Python, RagnarLocker, Ragnarok, REvil, RobbinHood, Ryuk, SamSam, Snatch, WannaCry a  WastedLocker. 

Další informace o ransomwaru, včetně rad a osvědčených bezpečnostních postupů a nejnovější zprávy The State of Ransomware, najdete i na stránce Sophos Resources to Stop Ransomware (v Aj).

Bez zajímavosti nejsou ani výsledky globálního průzkumu na téma, jak přímá zkušenost s ransomwarem ovlivňuje nasazení ZTNA nebo studie Sophos 2022 Threat Report

###

O společnosti Sophos

Společnost Sophos je celosvětovým lídrem v oblasti kybernetické bezpečnosti nové generace, který chrání více než 500 000 organizací a miliony spotřebitelů ve více než 150 zemích před nejpokročilejšími kybernetickými hrozbami současnosti. S využitím znalostí hrozeb, umělé inteligence a nástrojů strojového učení laboratoří SophosLabs a SophosAI poskytuje Sophos široké portfolio pokročilých produktů a služeb pro zabezpečení uživatelů, sítí a koncových bodů proti ransomwaru, malwaru, exploitům, phishingu a široké škále dalších kybernetických útoků. 

Sophos Central, jednotná integrovaná cloudová konzole pro správu zabezpečení, je ústředním prvkem adaptivního ekosystému kybernetické bezpečnosti, který obsahuje centralizované datové jezero využívající bohatou sadu otevřených rozhraní API dostupných zákazníkům, partnerům, vývojářům a dalším dodavatelům kybernetické bezpečnosti. Společnost Sophos sídlí v britském Oxfordu a prodává své produkty a služby prostřednictvím prodejních partnerů a poskytovatelů spravovaných služeb (MSP) po celém světě. Další informace jsou k dispozici na adrese www.sophos.com.