VGP pronajala 49 tis. m2 ve VGP Parku Olomouc koncernu HELLA, který na Moravě vyrábí světelnou techniku pro automobilový průmysl

28. dubna 2022: Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP podepsal hned dvě nájemní smlouvy se společností HELLA AUTOTECHNIK NOVA. Ta se v České republice řadí k největším zaměstnavatelům v automobilovém průmyslu, přičemž se specializuje na vývoj a výrobu osvětlovací techniky a elektroniky pro prestižní značky jako je Volkswagen, Audi či BMW. Ve VGP Parku Olomouc si dohromady pronajala více než 49 000 m2 skladových prostor: 10 000 m2 má k dispozici od loňského listopadu v již dokončené hale „I“ a dalších 39 000 m2 vznikne v nově realizované hale „F“, která cílí na certifikát BREEAM ve stupni minimálně Very Good s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost. Ta bude nájemci předána do užívání ve čtvrtém kvartálu 2022.

HELLA AUTOTECHNIK NOVA v České republice působí již od roku 1992 jako dceřiná společnost německého koncernu HELLA, světového lídra s více než 120letou tradicí. Ta u nás zaměstnává přes 3 000 zaměstnanců a specializuje se jak na výrobu, tak vývoj předních a zadních světel a světelné techniky do vozidel největších světových automobilek. Kromě hlavního sídla v Mohelnici působí také v nedalekých Lošticích, kde se nachází část IT oddělení a ve Vědecko-technologickém parku v Ostravě, kam se s postupným vývojem společnosti rozšířilo její technické centrum. 

VGP Park Olomouc leží v těsné blízkosti města Olomouc, na exitu 37 rychlostní komunikace R46, přičemž disponuje výborným spojením do Brna, Ostravy, Hradce Králové a následně i okolních států. Jeho poloha v centru Moravy ho řadí do tzv. průmyslového trianglu spolu s Přerovem a Prostějovem. Areál VGP se rozkládá na bezmála 48 hektarech a nabízí 213 800 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. 

O společnosti VGP 

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 10,49 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 350 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 14 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím několika 50:50 společných podniků. K prosinci 2021 činila hrubá hodnota aktiv společnosti VGP, včetně 100% společných podniků, částku 5,75 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv (EPRA NTA) společnosti činila 2,33 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels. Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu.
Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu