Fashion Aréna bude 8. května otevřena, každou zákaznici navíc obdaruje růží

Nejnavštěvovanější tuzemské outletové centrum Fashion Arena Prague Outlet bude mít na svátek Dne vítězství 8. května otevřeno. Jako jedno z mála obchodních center tak využije změn vyplývajících ze stále platného nouzového stavu. Po dobu jeho trvání totiž nemusí být obchody nad 200 metrů čtverečných zavřené během státních svátků. Outletové centrum tak chce dát prostor svým zákazníkům poklidně oslavit Den matek, který na tento den vychází.

Ke svátečnímu provozu přistupují tuzemská obchodní a outletová centra různě. Většina se rozhodla pro úplné zavření, některá z nich ale chtějí ponechat otevřené alespoň menší prodejny, kavárny a restaurace. Obchody nad 200 metrů čtverečních mají totiž podle zákona o prodejní době od roku 2016 povinnost ve vybrané státní svátky zůstat uzavřené. Kvůli uprchlické krizi je ale v České republice do konce května vyhlášen nouzový stav, za kterého zmíněná legislativa neplatí. Ačkoliv se této možnosti rozhodlo několik obchodních center využít, podle informací publikovaných ČTK většina českých prodejen bude již zažité omezení otevírací doby respektovat. 

S ohledem na předchozí roky plné restrikcí a úplného zavření je pro obchodníky každá možnost otevření prodejen důležitá. Jedná se navíc o neděli, která je pro nás z pohledu návštěvnosti standardně jedním z nejsilnějších dní v týdnu. Proto jsme vyslyšeli přání našich obchodů i zákazníků – otevřeny tak zůstávají nejoblíbenější značky jako Nike Store, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Lacoste, Pinko, Pandora nebo Pietro Filipi Colection. Na tento den navíc připadá Den matek, zákaznicím proto budeme rozdávat drobnou pozornost v podobě růže,“ uvedla Lenka Čapková, ředitelka outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.