Pylová sezóna, línající mazlíček či více drobků po snídani? S tím vším si umí poradit robotický vysavač.

Představte si, že vlastníte parťáka, který zvládne zcela sám úklid podlah ve vašem domově. Je natolik geniální, že se sám učí a na základě toho doporučuje, co by měl dělat. Dokáže upozornit na to, že se blíží období pylové sezóny, že váš domácí mazlíček začal línat, nebo vás upozorní na skutečnost, že uklízíte zejména v pátek a zda tak nechcete nastavit pravidelný úklid právě na tento den. Geniální, že?

Uklízejte tam, kde je to potřeba

Po týdenním maratonu v práci se těšíte, až si večer v pohodlí vašeho domova sednete s přáteli se sklenkou vína a zažijete tak v příjemné společnosti pár chvil pohody. Před příchodem přátel zapínáte pravidelně robotický vysavač, aby vám pomohl s úklidem a vy tak místo vysávaní můžete v klidu nachystat něco dobrého na zub. Může se ale stát, že nestíháte, musíte po práci zařídit ještě pár věcí nebo jednoduše zapomenete zadat pokyn robotickému vysavači.  Aplikace iRobot HOME si pamatuje, kdy robotický mop či vysavač nejčastěji zapínáte, a tak vám sama začne nabízet tyto pravidelné rutiny. 

Uklízejte a přitom relaxujte

Při úklidu není nic lepšího, než když při něm můžete relaxovat, a to doslova! iRobot Genius™ už zná vaše čisticí zvyky a navrhne vám pravidelné úklidy. Třeba pravidelný úklid kuchyně po večeři.  Vy se můžete společně s rodinou pohodlně uvelebit na gauči v obýváku, protože teď nastupuje do práce robotický vysavač. A čím vás robot ještě potěší? Disponuje funkcí tichých přejezdů. Takže vy relaxujete s rodinou a ani nepostřehnete, že kolem vás robot projel – na cestě do konkrétní místnosti robot nevysává, aby vás nerušil a zároveň tím efektivně šetří energii!

Skvělá je také schopnost robotů uklízet v době, kdy nejste doma. Nemusíte nic zapínat, protože iRobot Genius™ sám pozná, kdy jste odešli a o úklidu tak budete vědět jen z čistých podlah. 

Co umí iRobot Genius navíc?

Na základě vašich konkrétních zvyků, vašeho jedinečného domova, a dokonce i aktuálních ročních období kombinuje iRobot Genius nasbírané poznatky a technologie k vytvoření jedinečného zážitku z úklidu. Zároveň zůstává uživateli naprostá kontrola nad robotem skrze mobilní aplikaci. Aplikace vám tedy ohlásí, že se blíží pylová sezóna nebo období línání vašeho zvířecího miláčka a je tedy vhodné uklízet podlahy častěji. V mapě uklízených prostor, kterou robot sám vytvoří, lze označovat, rozdělovat a pojmenovávat místnosti nebo i „oblasti úklidu“, které je potřeba uklízet častěji, než ve zbytku domácnosti. Zároveň lze v mapě zvolit neomezený počet zón, kterým se robotický pomocník vyhne. Nejmodernější umělou inteligenci a strojové učení k automatické detekci nečistot a aktivní navrhování nových zón úklidu kolem konkrétních předmětů, jako jsou pohovky, stoly či kuchyňské linky, využívají robotické vysavače Roomba® a mopy Braava® s inteligentním mapováním Imprint™, což je dokonale sehraná dvojice při úklidu. Geniální pár Roomba® a Braava® se vždy domluví, a tak po vysátí vyšle Roomba signál Braavě, která následně podlahy vytře.