Odolný přenosný SSD disk Samsung T7 Shield je zárukou bezpečnosti a rychlého přenosu dat pro kreativní profesionály i běžné uživatele na cestách

Nový externí SSD disk velikosti kreditní karty umožňuje bleskurychlé datové přenosy a je odolný proti pádu, vodě i prachu, takže se výborně hodí do terénu 

Ani při kopírování velkých souborů nehrozí snížení výkonu, proto je model T7 Shield mimořádně vhodný pro natáčení a střih videa ve vysokém rozlišení 

Praha 5. května 2022 – Nejnovější externí datové úložiště – odolný přenosný SSD disk T7 Shield – představila společnost Samsung Electronics. Zájemci se mohou těšit na špičkový výkon a spolehlivost v odolném provedení o velikosti kreditní karty. T7 Shield je nejnovějším přírůstkem do modelové řady přenosných SSD disků značky Samsung, kterou dále tvoří T7, disk pro každodenní použití s elegantním designem a vysokou přenosovou rychlostí, a oceněný model T7 Touch s vestavěným senzorem otisků prstů pro lepší zabezpečení. Nový SSD disk T7 Shield je na českém trhu dostupný u vybraných obchodních partnerů za doporučenou maloobchodní cenu 3 999 Kč za 1TB verzi a 7 999 Kč za verzi s kapacitou 2 TB.

 „Profesionální tvůrci i běžní uživatelé vyžadují odolné, výkonné a spolehlivé SSD disky, které spolehlivě ochrání jejich data i při pádu, po kontaktu s vodou nebo v drsných přírodních podmínkách,“ říká KyuYoung Lee, viceprezident paměťové divize společnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield nabízí rozšířené možnosti kompatibility – uživatelé mohou SSD využívat nejen pro připojení k počítači, ale také k chytrému telefonu s Androidem nebo k herní konzoli.“ 

Odolnost podle certifikace IP65

T7 Shield je dosud vůbec nejodolnější přenosný SSD disk (Portable SSD, používá se zkratka PSSD) z dílny Samsungu. Tím pádem se výborně hodí pro kreativní práci v terénu a v přírodě – ocení ho zejména uživatelé, kteří potřebují přenášet velké množství dat a chtějí mít klid, že jsou jejich videozáznamy, fotografie nebo další obsah v bezpečí. Firma Samsung měla pod kontrolou celý jejich vývoj i výrobu a ručí tak za odolnost proti pádu až ze tří metrů. Certifikace IP65 pak svědčí o tom, že disku nevadí prach ani voda. Navzdory odolnému provedení je T7 Shield příjemně malý a lehký, váží pouhých 98 gramů. 

Výjimečný výkon 

T7 Shield dokáže číst data rychlostí 1050 megabytů za vteřinu (MB/s) a zapisovat až 1000 MB/s, což znamená rekordní rychlost mezi současnými disky s portem USB 3.2 Gen2. V porovnání s předchozím modelem T5 zrychlil datový přenos přibližně dvojnásobně, oproti externím pevným diskům (HDD) je přibližně 9,5x rychlejší. Dokáže tak běžným i profesionálním uživatelům ušetřit opravdu cennou spoustu času. 

Vylepšené jsou i další parametry SSD disku T7 Shield – výrobci změnili materiál i software, takže nedochází ke ztrátě výkonu ani k přehřívání, což je častým průvodním jevem při přenosu velkých souborů. Díky této změně výkon neklesá a disk se nepřehřívá ani při přenosu souborů o velikosti 2 TB, což uživatelé ocení především při kopírování delších videozáznamů, při jejich střihu, kódování či renderování. Nemusíte mít žádné obavy, že by vás disk nechal na holičkách. 

Bohaté možnosti kompatibility a spolehlivé zabezpečení

Samsung T7 Shield je skutečně univerzální – fotografie, hry, videa ve 4K i 8K a spoustu dalšího obsahu si na něj můžete ukládat z počítačů s Windows nebo MacOS, z chytrých telefonů s Androidem nebo z herních konzolí. Kromě toho T7 Shield nabízí i vylepšené možnosti zabezpečení (256-bitový systém AES neboli Advanced Encryption Standard) s hardwarovým šifrováním, takže se o data nemusíte bát ani v případě, že disk ztratíte. Kromě toho mají uživatelé přístup k pohodlnému ovládacímu systému Samsung Magician Software9

Ekologické balení 

Podobně jako jiné přenosné SSD disky značky Samsung je i T7 Shield k dispozici v novém obalu, který využívá jen třetinové množství materiálu v porovnání s předchozími generacemi. Tím Samsung výrazně přispívá k omezení emisí skleníkových plynů.

K dispozici jsou tři barevné varianty – béžová, černá a modrá. Dále si uživatelé mohou vybrat z dvou verzí s 1 a 2 TB. V základním balení najdete dva datové kabely, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítat můžete i s tříletou zárukou. T7 Shield se již na konci dubna začal prodávat na celém světě, více se o něm dozvíte na stránkách https://samsung.com/portable-ssd.

Fotografie nových přenosných SSD Samsung T7 Shield v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Kontaktní osoby  

David Sahula, PR Manager, Samsung Leona Daňková, Taktiq Communications

Tel.: +420 725 779 934 Tel.: +420 605 228 810

E-mail: d.sahula@samsung.com E-mail: leona.dankova@taktiq.com 

Samsung T7 Shield – technické specifikace 

Přenosný SSD modul Samsung T7 Shield
Rozhraní USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity1 TB/2 TB1)
Rozměry 88 x 59 x 13 mm 
Hmotnost 98 g2)
Výkon Sekvenční čtení Až 1050 MB/s3)
Sekvenční zápisAž 1000 MB/s3)
OdolnostOdolnost proti vodě a prachuIP654)
Odolnost proti pádu Až 3 m5)
ZabezpečeníŠifrování AES 256-bit hardwarové šifrování
SoftwareSamsung Portable SSD 1.06) Samsung Magician Software
Kompatibilita Windows 7 a novější, Mac OS X 10.10 a novější,Android Lollipop a novější
Funkční podmínky Teplota Za chodu
(teplota krytu)
0°C až 60°C 7)
V klidovém stavu-40°C až 85°C
Humidity5% to 95% non-condensing
OtřesyV klidovém stavu1500 G, délka 0,5 ms, ve 3 osách
VibraceV klidovém stavu10~2000 Hz, 20 G
CertifikátyCE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC, UKCA, BIS
Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Tříletá omezená záruka8)

1) 1 GB=1 000 000 000 bytů, 1 TB=1 000 000 000 000 bytů. Pokud se ukáže nižší kapacita, může být příčinou odlišný měřicí standard počítače. 

2) Skutečná hmotnost se u produktů s různou kapacitou může lišit.

3) Maximální rychlost přenosu dat se měří podle interních testovacích kritérií společnosti Samsung při použití přiloženého kabelu. Na výkon má vliv konfigurace počítače, kabel a uživatelské prostředí. 

4) Model T7 Shield má certifikát IP65 na základě interních testů v kontrolovaném prostředí. Skutečná odolnost proti vodě a prachu závisí na reálných podmínkách. Poškození kapalinou či prachem nespadá pod záruční krytí. 

*Podmínky testu IPX5: Přístroj byl vystaven sladké vodě tekoucí z hadice (Φ 6,3 mm) ve vzdálenosti 3 metry při průtoku 12,5 l/min po dobu 3 minut.  

** Podmínky testu IP6X: Přístroj byl vystaven prašnému prostředí 2 kg/m³ s tlakem do 2 kPa po dobu 8 hodin ve vakuové komoře.

5) Test odolnosti proti pádu proběhl v kontrolovaném prostředí. Skutečná odolnost proti pádu závisí na reálných podmínkách. Poškození pádem nespadá pod záruční krytí.

6) Minimální systémové požadavky softwaru řady T7: Windows 7 a novější, Mac OS X 10.10 a novější, Android Lollipop a novější

7) Teplota krytu se měří v nejteplejším místě na krytu zařízení. Doporučuje se zajistit dostatečný průchod vzduchu, aby zařízení správně fungovalo v náročných podmínkách. 

8) Společnost Samsung Electronics nenese odpovědnost za žádné škody či ztráty, např. ztráty dat či jiných informací na produktech Samsung Electronics, ani za ztrátu zisku či příjmu uživatele. Další informace o záruce: www.samsung.com/portable-ssd.