LeasePlan začal řidičům posílat důležitá upozornění pomocí digitální karty vozidla

Leasingová společnost LeasePlan rozšířila funkce takzvané digitální karty vozidla, kterou si od loňského roku mohou do svých mobilních telefonů nahrát všichni řidiči, kteří využívají vozy formou operativního leasingu. Novinka spočívá v zasílání notifikací, které řidiče upozorňují na důležité úkony spojené s provozem auta. 

Digitální kartu pojmenovanou DriverPass představil LeasePlan loni v létě. Uživatelé automobilů si ji mohou nahrát do chytrých telefonů podobně jako třeba vstupenky na sportovní či kulturní představení anebo letenky. Kartu mají uloženou v digitální peněžence, v prostředí Android tedy v aplikaci Yourwallet a v prostředí iOS v aplikaci Wallet. Najdou v ní všechny potřebné informace o automobilu i o službách, na které mají v rámci operativního leasingu nárok. Zároveň se mohou prostřednictvím karty kdykoli spojit s LeasePlanem a řešit nejrůznější situace včetně pojistných událostí. 

„Karta významně usnadňuje naši vzájemnou komunikaci a řidičům ušetří hodně času. Stačí například kliknout na odkaz Objednání do servisu a načte se jim předvyplněný formulář, v němž už si jen vyberou konkrétní servisní místo, termín a důvod návštěvy. Jakmile svou volbu potvrdí, jsou objednáni. Totéž platí pro nahlášení pojistné události. Otevřou si formulář a doplní pouze informace o nehodě, oproti tomu údaje o vozidle a řidiči už jsou přednastaveny,“ vysvětluje Martin Brix, generální ředitel společnosti LeasePlan Česká republika.

Nyní přišel LeasePlan s novinkou v podobě notifikací určených vždy pro konkrétního řidiče. Společnost tyto notifikace dělí do tří kategorií. První skupinou jsou notifikace typu potvrzení objednání do servisu, reakce na žádost o nové doklady nebo o vydání palivové karty. Druhou kategorii tvoří upozornění na stav vozidla, patří sem informace o končící STK, o vypršení platnosti elektronické dálniční známky nebo zelené karty a jejich obnově, ale také o konci leasingu a možném odkupu vozu. Konečně poslední skupina se skládá z notifikací s výzvou k aktivitě, například k výměně letních či zimních pneumatik, ke svolávací akci a podobně.

„Ohlasy řidičů jsou výborné. Pochvalují si zejména rychlost, se kterou formou notifikací reagujeme na jejich požadavky, a také fakt, že je tímto způsobem dokážeme s dostatečným předstihem upozornit na povinnosti, které by jinak mohli opomenout,“ dodává Martin Brix.

Právě spuštění notifikací by mělo být dalším impulzem pro řidiče, kteří si dosud DriverPass do své digitální peněženky nenahráli. Dodnes tak učinila pětina řidičů, v letošním roce hodlá LeasePlan tento podíl výrazně navýšit. 

Karta DriverPass je bezplatná, řidič se jenom zaregistruje na webu a LeasePlan mu obratem zašle QR kód nutný k instalaci. Protože nejde o samostatnou aplikaci, karta v podstatě nezabírá žádné místo v paměti telefonu. LeasePlan přitom využívá osvědčené řešení vydavatele a vývojáře mobilních digitálních karet Your Pass. Karta DriverPass je prozatím dostupná pouze v České republice, ale projevily už o ni zájem i některé sesterské národní pobočky LeasePlanu.

LeasePlan je vedoucí společností v oblasti správy automobilů, pro kterou používá označení Car-as-a-Service. V současnosti má ve správě přibližně 1,8 milionu vozidel ve 29 zemích. V rámci služby Car-as-a-Service nakupuje a financuje nová vozidla pro své zákazníky a poskytuje jim jejich kompletní správu s obvyklou dobou trvání smlouvy tři nebo čtyři roky. Společnost se zavázala převzít vedoucí úlohu při přechodu na mobilitu s nulovými emisemi a stanovila si ambiciózní cíl dosáhnout čistých nulových emisí ze svého financovaného vozového parku do roku 2030. LeasePlan má přes 50 let zkušeností. Posláním společnosti je zprostředkovávat služby v oblasti udržitelné mobility se zaměřením na budoucnost. Společnost LeasePlan Česká republika je součástí skupiny LeasePlan Corporation NV Group. Pobočka vznikla v roce 1995 a je předním odborníkem na správu vozových parků v České republice. Více informací na: www.leaseplan.com.