Společnost Cimex přichází s novým konceptem flexibilních kanceláří

Investiční skupina Cimex, která se specializuje na kancelářské, hotelové a rezidenční projekty, otevřela na pražském Pankráci pod značkou MO-CHA Vista nové sdílené kanceláře. Jedinečný koncept flexibilních kanceláří nabízí od ledna letošního roku zařízené prostory a s tím spojené služby pro jednotlivce, týmy nebo celé firmy na třech podlažích a celkové ploše 3 000 m2. V současné době je více jak polovina prostor v MO-CHA pronajatých či zarezervovaných. 

„S provozem tradičních kanceláří a kancelářských budov máme dlouholeté zkušenosti, takže rozšíření o stále žádanější koncept flexibilních kanceláří ideálně zapadá do našeho portfolia. Pandemie, digitální nomádství, rostoucí množství freelancerů, klouzavá pracovní doba, sdílená pracovní místa, home office, obava ze závazků dlouhodobých nájemních smluv atd. to vše významně přenastavilo požadavky kladené na kancelářské prostory. Variabilita je důležitější než kdy dříve. Proto chystáme další sdílené kanceláře MO-CHA na Václavském náměstí,“ uvádí Alexandra Němcová, ředitelka Asset managementu společnosti Cimex

MO-CHA Vista poskytuje v ulici Na Pankráci 30 servisované plně vybavené kanceláře. Nový koncept je založen na maximální variabilitě, jak časové, tak prostorové a s širokou škálou služeb. Pro nájemníky je k dispozici vysokorychlostní internet, relaxační zóny, služby recepce a úklidu, a také kolárna, sprchy a parking. Samozřejmostí jsou poštovní služby, kopírka a tiskárna, zasedací místnosti s nejmodernějším technickým zázemím, plně vybavená kuchyňka, prostory jsou klimatizované s možností otevření oken. Designově atraktivní prostory jsou určené pro týmy i jednotlivce. Velikost kanceláře je k dispozici dle požadavků, od pracovního místa pro jednotlivce, až po kancelář pro celé týmy včetně zasedací místnosti. Délku pronájmu lze zvolit už od jednoho dne.

Skupina Cimex vlastní a provozuje 12 multifunkčních komplexů v Praze a Karlových Varech o celkové ploše téměř 70 000 m2. Všechny budovy disponují vysokým standardem služeb a nacházejí se v žádaných lokalitách. Cimex chystá svoji nabídku na poli flexibilních kanceláří rozšiřovat a realizovat v dalších svých objektech jako je již zmíněné Václavské náměstí a později i budova Garden Eleven v Praze 10. Součástí MO-CHA prostor budou také terasy a další eventové prostory vhodné k organizování společenských akcí. Společným atributem všech MO-CHA kanceláří je jejich výjimečná lokalita, vždy se jedná o důležitá obchodní místa Prahy, která jsou dobře dostupná jak autem, tak metrem, popř. veřejnou dopravou. Navíc se v blízkosti nacházejí obchody, restaurace a další služby.  

Cimex je privátní investiční skupina zaměřující se na kancelářské, hotelové a rezidenční projekty. Skupina vlastní a provozuje největší tuzemskou hotelovou síť OREA Hotels & Resorts. V současné době má 18 hotelů po celé České republice v těch nejatraktivnějších lokalitách jako je Praha, Brno, Krkonoše, Šumava, Vysočina a Mariánské Lázně. Skupina Cimex také provozuje Gabriel Loci, kulturní a umělecké centrum na Praze 5, který koupila v roce 2020 od České pošty.