Cisco Live 2022: Inovace pro podnikovou sféru a pohled do budoucnosti

Las Vegas, 15. června 2022 – Společnost Cisco svoji každoroční světovou konferenci Cisco Live 2022, zaměřenou na síťové a bezpečnostní technologie, letos poprvé organizuje jako hybridní. Zatímco v předchozích dvou letech prezentovala své inovace digitálně, aktuálního ročníku se osobně účastní 15 tisíc lidí z komunity Cisco a další zájemci mohou odkudkoli na světě sledovat přímý internetový přenos.

Na scéně Cisco Live vystoupí nejen nejvyšší představitelé Cisco, ale desítky dalších osobností. O technologiích ve vzdělávání promluví například podnikatel a hudebník Pharrel Williams. Zazní tu mnoho zkušeností zákazníků Cisco, jako jsou Amazon, město Las Vegas, Ford, McLaren Racing nebo Starbucks. Nedílnou součást konference samozřejmě tvoří nejrůznější diskusní panely k inovacím, praktické laboratoře či vzdělávací semináře. „Problémy a nejistoty posledních několika let ukázaly na skutečnou moc technologií. Digitální transformace je v dnešním složitém světě jádrem každého podnikání,“ řekl Chuck Robbins, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cisco. 

Nové technologie pro moderní podnikání

A právě podnikání a podnikovému prostředí je určen set inovací, které společnost Cisco pro konferenci připravila. Jedná se o nové technologie v oblasti sítí, zabezpečení, spolupráce a optimalizovaných aplikací, které se zaměřují především na tyto oblasti: 

  • Jednotné ovládací prostředí: Cisco představuje nové funkce pro cloudovou správu, které poskytují jednotnou zkušenost u řešení Cisco Meraki, Cisco Catalyst a Cisco Nexus. Další ukázkou je Cisco ThousandEyes pro pokročilou optimalizaci výkonu sítě WAN.
  • Odolnost zabezpečení: Cisco prezentuje svou novou strategii pro globální, cloudově poskytovanou integrovanou platformu, která zajišťuje bezpečný přístup a konektivitu podniků a organizací všech typů a velikostí – bezpečnostní cloud.
  • Vybavení a spojení pro efektivní hybridní práci: První telefon pro hybridní práci na trhu – Cisco Video Phone 8875 – maximalizuje produktivitu a omezuje únavu ze schůzek. Vylepšení telefonního nástroje Webex Calling, který je součástí sady Webex Suite, přináší větší flexibilitu práce, vyšší spolehlivost a kvalitnější zvuk. Integrace řešení ThousandEyes do řídicího centra Webex umožňuje správcům IT proaktivně monitorovat problémy s výkonem aplikací. Systémy Salesforce a Oracle Eloqua jsou nyní integrované do webinářů Webex, což zvyšuje flexibilitu pracovních postupů a produktivitu práce.
  • Zcela nový přístup k práci s aplikacemi: Cisco spustila AppDynamics Cloud, nativní cloudovou platformu pro sledování aplikací, které jsou založené na stále složitějších, distribuovaných architekturách a službách. Platforma je koncipována s ohledem na jednoduchost, ovladatelnost a intuitivnost.
  • Nová bezplatná open source vývojářská řešení založená na API: Aplikace Panoptica a Calisti představují nejnovější přírůstky do sady nativních cloudových nástrojů Cisco s rozhraním API, které urychlují cyklus vývoje aplikací.

Přehlídka technologií budoucnosti

Cisco připravila pro konferenci přehlídku řešení, která mají ambici stát se technologiemi budoucnosti:

  • Transformace cestování automobilem: Ford Mustang Mach-E představí koncept palubních funkcí Webex Meetings. Účastníci uvidí také využití technologií Cisco při řízení autonomní dopravy ve městech.
  • Týmová spolupráce ve 3D: Webex Hologram je jediné konferenční řešení na trhu, které využívá náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu a propojuje konferenční funkce platformy Webex s 3D hologramy.
  • Videokomunikace a spolupráce ve vesmíru: Callisto je jedinečná palubní technologie komunikačního rozhraní pro posádku, kterou bude vybavena kosmická loď Orion pro misi NASA Artemis I. Jde o společný projekt společností Cisco, Lockheed Martin a Amazon.
  • Nejrychlejší autonomní vůz: Účastníci uvidí automobil vybavený technologiemi Cisco, který dosáhl světového rychlostního rekordu pro pozemní autonomní vozidla (přes 305 km/h).
  • Asynchronní videozprávy: Nástroj Vidcast, který je součástí sady Webex Suite, umožňuje uživatelům snadno nahrávat, upravovat a sdílet video zprávy. Cisco poprvé představí editační funkce využívající umělou inteligenci, které dovolují například použít přepis ke zkrácení či střihu videa, odstranit výplňová slova a v blízké budoucnosti i využít vlastní modely převodu textu na řeč při vkládání komentářů nebo dabingu.

O Cisco Systems 

Cisco (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti technologií, které zajišťují fungování internetu. Cisco inspiruje a otevírá nové možnosti tím, že mění váš pohled na aplikace, zabezpečuje vaše data, transformuje vaši infrastrukturu a pomáhá vašim týmům k úspěchu v globální a inkluzivní budoucnosti. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

Platforma Cisco Webex Webex je přední poskytovatel cloudových řešení pro spolupráci zahrnujících videokonference, hovory, textové zprávy, konference, řešení pro interakci se zákazníky (např. kontaktní centra) a účelová zařízení pro spolupráci. Důraz na inkluzivní spolupráci nás motivuje k inovacím, kde s využitím umělé inteligence a strojového učení odstraňujeme zeměpisné, jazykové, osobnostní a technické bariéry. Nedílnou součástí našich řešení od samého počátku je bezpečnost a ochrana soukromí. Webex spolupracuje s nejvýznamnějšími podnikovými a kancelářskými aplikacemi, které zprostředkovává v rámci jediné aplikace a rozhraní. Další informace na webex.com