Na pražskou Štvanici dorazí postavy ze hry League of Legends i Youtuber Necrit. Zde rozzáří hvězdu na pomoc hrdinným Star Guardianům!

Praha, 19. července 2022 – Už tento týden se plovárna Baden Baden na pražské Štvanici promění v kouzelné místo, které ovládnou magické postavy z oblíbené hry League of Legends. Speciální pětidenní program věnovaný Hvězdným Strážcům (Star Guardians) začíná 20. července. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní uměleckou instalaci, věštkyni, která vyčte Vaši herní budoucnost přímo z hvězd, automat plný odměn, live vystoupení DJ a cosplayerů či origami workshop. Vstup na akci je zdarma.

V Praze se rozzáří nejjasnější hvězda na pomoc hrdinným Hvězdným Strážcům. Hvězdná instalace bude svítit jako maják naděje a přátelství pro všechny fanoušky League of Legends, anime, cosplayů a příběhů o středoškolácích, kteří bojují za záchranu vesmíru. Okolo instalace bude pro návštěvníky připraven zábavný program. Na něj se mohou těšit od 20. do 24. července vždy od 18:00 do 22:00. Během pátečního večera bude u hvězdné instalace natáčet vlog také jeden z největších českých League of Legends youtuberů, Necrit. V sobotu pak proběhne velký sraz cosplayerů a v neděli si herní vývojář Riot Games připravil letní párty s DJem. 

„Letošní téma Hvězdných strážců je zaměřeno na lidské vztahy – sílu naděje, která překonává strach a pochybnosti a spojuje přátele. Chtěli jsme ji uvést v život pomocí hvězdné instalace a prostoru pro fanoušky League of Legends a anime, aby mohli sdílet své vášně se svými blízkými a bavit se v neformálním prostředí. Je to také příležitost poznat nové přátele, kteří také hrají League of Legends. Doufáme, že herní komunita v Praze bude společně sdílet nezapomenutelné chvíle,“ říká Andreea Ivanescu, Senior Brand Manager Eastern Europe společnosti Riot Games..

Vstup na akci je zdarma a všechny důležité informace najdou návštěvníci na oficiálním instagramovém profilu League of Legends pro Českou republiku.

O Riot Games

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 3000 Rioterů ve více než 20 pobočkách po celém světě.