Call centra již potřetí oslaví svůj Mezinárodní den

V neděli 24. 7. se uskuteční již třetí ročník Mezinárodního dne call center. Nápad uspořádat den věnovaný všem, kteří v tomto odvětví pracují, se zrodil v největším tuzemském kontaktním centru Conectart ve spolupráci s Asociací direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Touto cestou chtějí společnosti poukázat na profesi operátora call centra, která je často vnímána negativně. Conectart letos také poprvé pořádá soutěž, ve které mohou týmy z přihlášených call center vyhrát až 70 tisíc korun. Do soutěže je možné přihlásit své call centrum až do 24. 7. na mailové adrese info@iccday.com

Vybrané datum 24. 7. skrývá i symboliku – odkazuje na skutečnost, že call centra fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Práce operátora call centra je mnohem více, než se může na první pohled zdát. Řada lidí si ve spojení s touto profesí vybaví například nevyžádané a obtěžující hovory. Operátoři kontaktních center ale často pomáhají svým klientům v náročných situacích, dokáží jim poradit a poskytnout oporu. Jednou z jejich hlavních kvalit proto stále zůstává, že si i přes náročnou práci dokáží udržet optimistický přístup. Conectart se dlouhodobě snaží pošramocenou pověst call center narovnat a ukázat veřejnosti, co to doopravdy znamená být dobrým operátorem,“ vysvětluje Petr Studnička, generální ředitel společnosti Conectart.

Již tradičně si řada call center tento den připomene prostřednictvím sociálních sítí. Letos má každé call centrum zároveň možnost přihlásit své týmy prostřednictvím originálního natočeného videa do soutěže o nejlepší call centrový tým. Ve hře je především finanční odměna, kterou mohou call centra využít na uspořádání firemní akce nebo třeba na nákup nového vybavení. Suma, o kterou se bude soutěžit, se bude odvíjet od počtu zúčastněných týmů, známa bude před samotným zahájením. Zvítězí video toho týmu, které nasbírá nejvíce liků. 

„Letos v červenci začala platit novelizace zákona o elektronických komunikacích, která zásadně mění svět telemarketingu. Hlavním cílem je vyčistit trh od podvodníků, kteří přes telefon působí. Nicméně mám obavy, že novelizace tyto jedince jen tak nezastaví, i nadále je proto potřeba zákazníky edukovat. Řada call center se kvůli ZoEku nejspíše ocitne v komplikované situaci, finanční odměnou bychom jim proto rádi tento rok ulehčili,“ dodává Petr Studnička.

Soutěž startuje přímo na MDCC 24.7. a vyhlášení prvních třech vítězných týmů proběhne 14. 9. 19:00 na speciálním instagramovém profilu ICCDAY, kde bude možné během srpna shlédnout a podpořit soutěžní videa.