Společnost Seagate se zaměřuje na řešení Hyperscale pracovní zátěže s novými podnikovými SSD disky Nytro. Ty jsou optimalizované pro snížení celkových nákladů spojených s vlastnictvím

Nytro 5550 a 5350 NVMe SSD disky poskytují vysoký výkon, efektivitu a vyšší hustotu úložiště pro datová centra.

Praha, 2. srpna 2022 – Společnost Seagate Technology Holdings plc (NASDAQ: STX), světový lídr
v oblasti řešení infrastruktury pro hromadné ukládání dat, dnes oznámila dva přírůstky do svého portfolia Nytro®, Nytro 5550 SSD a Nytro 5350 SSD. Nové produkty, vyvinuty s technologií Phison pro vysoký výkon, efektivitu a vyšší hustotu ukládání v datových centrech, tvoří řadu Seagate® Nytro 5050 NVMe™ SSD. Jsou navrženy tak, aby nabízely více výpočetní kapacity při nižší spotřebě energií, a představují nákladově efektivní řešení, které odstraňuje problémová místa, zlepšuje kvalitu služeb (QoS) a poskytuje nejvyšší úroveň integrity a zabezpečení dat pro podnikové aplikace.

Nytro 5350 PCIe Gen4 NVMe SSD zdvojnásobuje propustnost čtení nejnovějších SAS SSD a dosahuje více než desetinásobné šířky pásma oproti SATA, čímž výrazně zlepšuje QoS. Disk je navržen tak, aby datovým centrům poskytl vyšší výpočetní výkon, a zároveň snížil celkové náklady na vlastnictví (TCO). Produkt také odstraňuje problémová místa v datovém toku díky šířce pásma až 7,4 GB/s, rychlosti náhodného zápisu až 195 tisíc IOPS a rychlosti náhodného čtení až 1,7 milionu IOPS, což zajišťuje konzistentní dobu odezvy. Nytro 5350, dokonale vyladěný pro zvýšení hustoty a zvýšení kapacity v ultra hustém prostředí, přináší až 15,36 TB v 15mm provedení a až 7,68 TB v 7mm provedení se dvěma porty, podporujícími rozhraní U.2 i U.3 pro aktivní vysokou dostupnost. Je navržen tak, aby zvládl podnikové pracovní zatížení a poskytuje 1 DWPD při 2,5M MTBF pro zvýšenou odolnost.

SSD Nytro 5550 PCIe Gen4 NVMe s nejlepším výkonem ve své třídě navazuje na specifikace Nytro 5350 s konstrukcí pro smíšené pracovní zátěže, rychlostí náhodného zápisu až 470 tisíc IOPS a rychlostí náhodného čtení až 1,7 milionu IOPS. Nytro 5550 je navržen s vysokou odolností pro dlouhodobé přenášení podnikových dat a poskytuje 3 DWPD při 2,5M MTBF pro zajištění odolnosti a spolehlivosti. Tento disk, který je modelován v malém provedení a podporuje stejná rozhraní jako Nytro 5350, přináší až 12,80 TB
v 15mm provedení a až 6,40 TB v 7mm provedení pro zvýšení kapacity v mimořádně hustých prostředích.

Aby byla zajištěna integrita dat a nedošlo k jejich ztrátě v případě neočekávaného výpadku napájení, disponují disky řady Nytro 5050 ochranou dat díky zabezpečení SED TCG a pětiletou omezenou zárukou. Disky jsou kompatibilní s operačními systémy Linux a Microsoft a jsou také vybaveny komplexní ochranou dat a kódy pro kontrolu parity s nízkou hustotou, které zajišťují podnikovou spolehlivost a ochranu dat před nezjištěným nebo neúmyslným poškozením. Řada Nytro 5050 je vybavena rozhraními NVMe Management Interface, SMBus Sideband Management a Life Management pro bezproblémové monitorování a správu disků bez zatěžování operačního systému.

Oba disky Seagate Nytro 5350 a Nytro 5550 NVMe SSD jsou k dispozici tento měsíc a jsou připraveny pro datová centra s kompletní sadou podnikových funkcí, které do budoucna udrží strategický růst Vaší firmy.

Pro zobrazení a stažení obrázků navštivte tiskovou sadu.

O společnosti Seagate

Seagate vytváří datovou sféru a pomáhá maximalizovat výkon prostřednictvím inovací prvotřídních, precizně navržených řešení pro ukládání a správu dat se zaměřením na udržitelná partnerství. Společnost, která je globálním technologickým lídrem již více než 40 let, dodala více než tři miliardy terabajtů datové kapacity. Zjistěte více o Seagate na www.seagate.com nebo nás sledujte na sociálních platformách Twitter, FacebookLinkedInYouTube, a přihlaste se k odběru na našem blogu.