Nabízené produkty podporující plodnost jí nestačily. Veronika Moravec se nově pouští i do boje s mužskou neplodností

Praha 13. září 2022 – Schopnost reprodukce napříč lidskou populací se dlouhodobě rapidně snižuje. Jedním z faktorů, které plodnost omezují, je úbytek spermií. Mezinárodní studie z roku 2017 potvrdila, že za posledních 50 let se koncentrace spermií snížila u mužů z 50 zemí světa o více než polovinu. Celosvětovému problému s klesající plodností se rozhodl postavit český startup Verra. Tým vedený biotechnoložkou a CEO společnosti Veronikou Moravec se zaměřil na vývoj účinných prémiových produktů, které dle výsledků klinických studií podporují nejen fertilitu, ale i správný vývoj plodu v období těhotenství. Společnost mimo to upozorňuje na omezené povědomí o těchto produktech na trhu a na důležitost, jakou lidé příjmu správných mikronutrientů v období početí a těhotenství přikládají. Po pilotních produktech společnosti, zaměřujících se na ženskou plodnost, uvádí Verra na trh Plodnost Booster pro muže podporující množství a kvalitu spermatu.

Rostoucí neplodnost je celosvětový problém. Jedním z faktorů, který jej prohlubuje, je klesající koncentrace spermií. To ukázaly výsledky studie z roku 2017, provedené na vzorku takřka 50 tisíc mužů z 50 zemí světa mezi lety 1973 a 2011. Podle nich se množství spermií v rozmezí téměř padesáti let snížilo o 53 %.

Na fenomén klesající plodnosti reaguje startup Verra, zaměřující se na vývoj prémiových produktů podporujících mužskou i ženskou fertilitu a správný vývoj plodu v prenatálním období. Ve svém interním průzkumu uvádí, že význam optimálního příjmu mikronutrientů v těhotenství není většině žen znám – a to více než 70 % dotazovaných. 

„Klesající plodnost je stále ožehavějším tématem dnešní doby. Dle WHO trpí neplodností po celém světě odhadem 48 milionů párů. Ukazuje se také, že ačkoli se ženy o početí snaží, takřka polovina z nich své tělo na početí a příchod dítěte nijak nepřipravuje,“ říká Veronika Moravec, biotechnoložka a CEO společnosti Verra. 

Společnost Verra již dříve uvedla na trh pilotní produkt Verra Komplex podporující plodnost a zdárný vývoj plodu. Nově přichází s novinkou, která se zaměřuje na boj s mužskou neplodností. Plodnost Booster pro muže je doplněk stravy, který dle nejnovějších klinických studií zlepšuje kvalitu a množství spermatu, čímž zvyšuje šanci na úspěšné početí. Produkt byl testován Státním zdravotním ústavem a jeho předprodej spuštěn letos 23. května.

Verra mimo jiné v současné době expanduje na slovenský či rumunský trh, kde o produkty společnosti projevil zájem například řetězec lékáren Pilulka nebo prodejci kosmetiky Notino a BiOOO. Startup rovněž usiluje o rozšíření svých produktů v Německu, kde také hodlá vybudovat pobočku. 

„Když vidím výsledky naší práce, jsem skutečně nadšená. Produkty Verra za pouhé dva roky pomohly k početí více než 2 500 maminkám. Kromě toho se těšíme také z obchodních úspěchů naší firmy. Za uplynulý rok jsme obdrželi přes 2 400 objednávek a rozeslali více než 5 000 produktů,“ dodává Moravec.

Více o společnosti Verra

Verra je český startup, který pomáhá k početí a ke zdravému a klidnému těhotenství. Na základě klinických studií a ve spolupráci s odborníky vyvinul unikátní komplex na podporu plodnosti, který obsahuje nepostradatelné mikroživiny výhradně s tou nejvyšší vstřebatelností a čistotou. Verra nabízí produkty pro ženy i muže, „fertility koučing“ pro odblokování psychosomatických problémů i těhotenské poradenství formou webinářů. Startup založila v roce 2020 Veronika Moravec, která vyvíjela funkční potraviny a doplňky stravy pro potravinářské společnosti, pracovala také ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).