DLA Piper radila společnosti Wirtualna Polska při akvizici mezinárodní skupiny Szallas Group

15. září 2022 – Advokátní kancelář DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Wirtualna Polska, polské společnosti působící v oblastech médií a e-commerce,  v souvislosti s akvizicí skupiny Szallas Group, která vlastní přední cestovní platformy pro rezervaci ubytování v Maďarsku, České republice, Rumunsku, Polsku a Chorvatsku. Jedná se tak o další významnou akvizici v regionu Střední a východní Evropy v oblasti e-commerce.

Kupní cena transakce se skládá z hodnoty podniku Szallas Group ve výši 72 milionů EUR a čisté hodnoty odhadované ke dni uzavření transakce na 10 milionů EUR. Skupina Szallas Group vlastní čtyři rezervační portály ubytování (szallas.hu, noclegi.pl, hotel.cz, travelminit.ro), které jsou dnes pro turisty jedničkou na trhu, provozuje služby nabízející lázeňské balíčky (spa.cz), slevové kupony do hotelů (maiutazas.hu), služby cestovních kanceláří, poukazy na turistické atrakce a služby B2B. Na pěti trzích nabízí Szallas Group ubytování v celkem 87 000 objektech.

Na transakci se podílel mezinárodní transakční tým složený z právníků DLA Piper z Polska, Maďarska, České republiky, Rumunska a Velké Británie.

Chtěl bych poděkovat našemu klientovi, skupině Wirtualna Polska, že nám důvěřoval při realizaci tak složité, multijurisdikční transakce, která je první zahraniční akvizicí skupiny Wirtualna Polska, jejímž cílem je vytvořit největší skupinu cestovních platforem pro rezervaci ubytování ve střední a východní Evropě. Zároveň bych chtěl vzhledem k přeshraniční povaze transakce poděkovat celému našemu týmu pro střední a východní Evropu za maximální profesionalitu a nasazení při prováděné práci. Věřím, že tato transakce je ukázkou naší bezkonkurenční kapacity v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jakub Domalik-Plakwicz, partner v oddělení obchodního práva, fúzí a akvizic a korporátní praxe varšavské kanceláře DLA Piper.

Tým pražské kanceláře DLA Piper vedl vedoucí korporátní praxe a Country Managing Partner Miroslav Dubovský společně s advokáty Petrem Samcem, Janem Žídkem, Ondřejem Chladou, Janem Metelkou, Petrem Varvařovským a Davidem Hronem. 

„Jsme nadšeni, že jsme se mohli podílet na této multijurisdikční akvizici skupiny Szallas Group, která umožňuje vstup společnosti Wirtualna Polska na středo-evropský trh v oblasti e-commerce. Zároveň tato úspěšná transakce opět dokazuje, že díky naší přítomnosti ve všech zemích střední Evropy, má DLA Piper unikátní postavení a kapacity pro přeshraniční transakce v našem regionu a v dalších jurisdikcích, “ dodává Miroslav Dubovský.

Konec

Poznámka pro editory:

  1. DLA Piper je mezinárodní advokátní kancelář působící ve více než 40 zemích napříč Evropou, Amerikou, Blízkým východem, Afrikou i oblastí Asie a Tichomoří, což jí umožňuje poskytovat klientům právní pomoc kdekoli ve světě.
  2. Další informace o organizaci a službách firmy lze nalézt na stránkách www.dlapiper.com