Check Point představil platformu Horizon zaměřenou na bezpečnostní operace a prevenci hrozeb

Nová platforma Check Point Horizon se zaměřuje na prevenci hrozeb, vylepšuje obranu napříč sítěmi, cloudem a koncovými body a chrání před současnými i budoucími kyberútoky

PRAHA, 3. října 2022Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, představil unikátní platformu Check Point Horizon, která nabízí preventivní bezpečnostní řešení a služby a kombinuje proaktivní technologie pro řízenou prevenci a reakci (MDR/MPR), rozšířenou prevenci a reakci (XDR/XPR) a správu událostí. Platforma využívá zkušeností špičkových analytiků, odborníků na výzkum a inovativní AI technologie.

Situace je kritická. Check Point ve své pololetní zprávě upozornil na 42% nárůst kybernetických útoků, hrozbou číslo jedna je nyní pro organizace ransomware. Bezpečnostní týmy se snaží zastavit hrozby a zabránit v šíření útoků, ale kvůli roztříštěnosti bezpečnostních řešení a také nekonečným výstrahám a falešným poplachům chybí potřebný kontext a ucelený pohled na oblast hrozeb. Problém navíc umocňuje nedostatek kyberbezpečnostních zkušeností a kvalifikovaných pracovníků.

Pro všechny organizace je tak zásadní mít bezpečnostní operační centrum (SOC) s nepřetržitým monitorováním, okamžitou reakcí a schopností hrozby aktivně „lovit“. Pro většinu je ovšem takový provoz příliš složitý a nákladný. Bohužel i současná SOC neodpovídají vážnosti situace, protože se většinou zaměřují jen na detekci a reakci na útoky, nikoli na jejich prevenci.

„Mnoho stávajících MDR řešení se zabývá pouze detekcí a správou kybernetických incidentů, ale skutečná prevence incidentů dosud v oblasti MDR do značné míry chyběla. Check Point Horizon se zaměřuje především na prevenci a na přeplněném trhu s MDR se tak jedná o převratnou novinku,“ říká Craig Robinson, viceprezident pro výzkum bezpečnostních služeb ze společnosti IDC.

Tajná ingredience Horizonu spočívá v jedinečné kombinaci preventivních nástrojů, špičkových analytiků, výzkumných expertů a inovativní umělé inteligence. Check Point Horizon je jednotné řešení pro celou infrastrukturu, které výrazně zlepší kybernetickou obranu, zabrání útokům a zároveň sníží režijní náklady a náklady na vlastnictví,“ dodává Dan Wiley, vedoucí oddělení řízení hrozeb a hlavní bezpečnostní poradce ze společnosti Check Point Software Technologies. „Síla každé MDR služby je v lidech a prevence je v naší DNA. Se službou Horizon MDR/MPR mohou zákazníci těžit ze zkušeností našeho Incident Response týmu, který ročně řeší více než 3 000 incidentů. Pokud nemáte zdroje na provoz vlastního špičkového SOC, uděláme to za vás.“

Check Point Horizon poskytuje SOC týmům nástroje a služby potřebné k prevenci útoků v reálném čase:

  • Check Point Horizon XDR/XPR zvyšuje efektivitu bezpečnostních operací díky rychlé detekci, vyšetřování a automatizaci reakcí na útoky napříč celou IT infrastrukturou. S využitím inovativních AI technologií a big data analýzy ze stovek milionů senzorů po celém světě odhalí Horizon XDR/XPR hrozby uvnitř organizace a zabraní jejich šíření.
  • Check Point Horizon MDR/MPR je MDR služba zaměřená především na prevenci. Využívá elitní odborníky společnosti Check Point, kteří poskytují výkonnou službu SOC-as-a-Service. Analytici společnosti Check Point zajišťují nepřetržitý monitoring bez ohledu na použité produkty a řešení, a využívají své 25leté zkušenosti s řešením incidentů. Za zákazníky tak mohou vše analyzovat, rozklíčovat, reagovat a přinášet doporučení, jak zlepšit prevenci hrozeb.
  • Horizon Events poskytuje kompletní přehled o událostech napříč všemi produkty Check Point pro efektivní monitoring, vyhledávání a likvidaci hrozeb. Je určen bezpečnostním administrátorům a analytikům pro vyšetřování a řešení všech bezpečnostních incidentů a díky jednoduchému, intuitivnímu a přehlednému cloudovému SaaS řešení šetří cenný čas.

„Protože jsme veřejná zdravotnická společnost s omezenými zdroji, musíme spolupracovat s kyberbezpečnostním dodavatelem, který nám zaručí nízké náklady a dobrou návratnost investic. Check Point neustále investuje do svých produktů a služeb a poskytuje řešení zaměřené na prevenci, navíc s jednoduše spravovatelnou konsolidovanou bezpečnostní platformou. Náš malý tým může v kombinaci s Horizon MDR/MPR nastavit kyberbezpečnostní cíle a propojit je s iniciativami v oblasti bezpečnosti pacientů, abychom zajistili nepřetržité poskytování služeb lidem, kteří zde žijí a navštěvují naše nádherné město,“ říká Marc Upchurch, Chief Information Security Officer (CISO) z oddělení veřejného zdraví z městského a okresního úřadu San Francisco.

Více informací najdete na stránce https://www.checkpoint.com/horizon/

Novinky od českého týmu společnosti Check Point Software Technologies:

Facebook: https://www.facebook.com/CheckPointCzech

Twitter: https://twitter.com/CheckPointCzech

LinkedIn: https://cz.linkedin.com/showcase/checkpointczech

Sledujte novinky o společnosti Check Point Software Technologies:
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw
Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware
Blog: http://blog.checkpoint.com
YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Portfolio bezpečnostních řešení Check Point Infinity chrání podniky a veřejné organizace před kyberútoky 5. generace prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných pokročilých cílených hrozeb. Infinity se skládá ze čtyř základních pilířů, které poskytují nekompromisní zabezpečení a prevenci hrozeb V. generace: Check Point Harmony pro vzdálené uživatele, Check Point CloudGuard pro automatické zabezpečení cloudů, Check Point Quantum pro ochranu síťových perimetrů a datových center, které jsou řízeny nejkomplexnější a nejintuitivnější jednotnou správou zabezpečení, a Check Point Horizon, bezpečnostní platforma zaměřená na prevenci a bezpečnostní operace. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.