Společnost Bell si vybrala do svého vývojového týmu vysokorychlostního stroje s kolmým vzletem a přistáním (HSVTOL) Sierra Nevada Corporation

National Harbor, MD (3.října 2022) – Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že uzavřela dohodu o spolupráci se Sierra Nevada Corporation (SNC), globální společností působící v oblasti letectví a národní bezpečnosti. Spolupráce se týká projektu vysokorychlostního stroje s kolmým vzletem a přistáním (HSVTOL), kde SNC pracuje na návrzích a vývoji systémů misí pro varianty HSVTOL.  

Bell tak pokračuje v inovaci nové generace strojů s kolmým vzletem. Technologie HSVTOL v sobě spojuje schopnost vrtulníků vznášet se s rychlostí a doletem stíhacího letoun. Koncept HSVTOL zahrnuje i schopnost viset s nízkým vzdušným proudem generovaným hlavním rotorem vrtulníku, skutečnou nezávislost na vzletové a přistávací dráze a možnost variabilní úpravy pro širokou řadu misí od vyprošťování osob po taktickou mobilitu. Řada škálovatelných koncepcí stroje je určena k plnění úkolů USAF a USSOCOM v celém spektru konfliktních a politických scénářů.

„V současném okamžiku je naší hlavní snahou dosáhnout rychle vyšší technické vyspělosti a poskytnout tak bojovým jednotkám schopnosti HSVTOL. Proto sestavujeme v Bellu tým předních partnerů v oboru a velmi nás těší, že mezi nimi můžeme přivítat společnost SNC,“ sdělil Jason Hurst, viceprezident pro inovace společnosti Bell a dále dodal: „Ve vývoji technologie HSVTOL se nám v roce 2022 podařilo dosáhnout výrazného pokroku a pevně věříme, že i v nadcházejícím roce budeme úspěšně pokračovat.“

„Za SNC mohu říct, že jsme nesmírně poctěni, že se můžeme připojit k vývojovému týmu HSVTOL společnosti Bell. Momentálně usilovně pracujeme na dodávkách vizionářských systémů pro vysoce komplexní a inovativní projekty Bellu,“ uvedl Derek Hess, viceprezident pro rozvoj strategických programů ve společnosti SNC a dodal: „Bojové jednotky americké armády budou významně těžit z průlomových operačních schopností programu HSVTOL.“

Podobně jako společnost Bell v oblasti vývoje inovací, i SNC využívá svých odborných znalostí v oblasti systémů pro mise a zkoumá nové dynamické příležitosti. Společnost SNC rovněž s Bellem spolupracuje na vývoji letounu Bell 360 Invictus pro program americké armády Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA).  

Bell pracuje na snížení rizik spojených s projektem HSVTOL a účastní se výzvy AFWERX HSVTOL Concept Challenge, crowdsourcingu pro Letectvo Spojených států (USAF) a Velitelství speciálních operací Spojených států (USSOCOM). Je rovněž jednou z 11 společností, které byly vybrány z více než 200 účastníků výzvy, aby získaly investice do průzkumu trhu zaměřeného na rozvoj technologie HSVTOL.

###

O společnosti Bell 

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.