Jednoduše chytré osvětlení pro každého: Signify přináší na světlo SpaceSense pro systém WiZ – technologii pro detekci pohybu, která doposud nebyla v odvětví spotřebního osvětlení použita

● Objevte SpaceSense™, nový způsob, jakým můžete nastavit své osvětlení tak, aby využívalo technologii snímání Wi-Fi sítě

● Nechte světla vylepšit váš každodenní život o skvělé funkce, které naleznete v nové aplikaci WiZ V2

● Přizpůsobte místnosti své náladě díky novým svítidlům a ovládacímu příslušenství WiZ 

● Rozjasněte svou zahradu barvami nových venkovních světelných WIZ řetězů

Praha, Česká republika – Společnost Signify (Euronext: LIGHT), světový lídr v oblasti osvětlení, představuje novou aplikaci, funkce a produkty pro svůj systém chytrého osvětlení WiZ, který pomáhá zvyšovat každodenní komfort uživatelů. WiZ umožňuje objevit pohodlnější a zábavnější domov díky svému promyšlenému ekosystému, který se díky nové aplikaci, průlomové funkci SpaceSense™ a novým zábavním produktům, stává ještě chytřejším. Nová aplikace WiZ V2 a funkce SpaceSense™ budou k dispozici od konce září 2022.

Kouzelná světla

Poprvé od svého uvedení na trh v roce 2016 systém WiZ přepracovává svou aplikaci. Aplikace WiZ je jádrem ekosystému WiZ a zprostředkovává všechny jeho funkce. Spolu s ní přichází SpaceSense™, zcela nová inovace v oblasti spotřebního osvětlení vyvinutá značkou WiZ. Tato průlomová funkce je založena na technologii snímání Wi-Fi sítě. Posouvá domácí automatizaci na novou úroveň, kdy k detekci pohybu využívá signály Wi-Fi, které jsou již v místnosti přítomny – bez potřeby speciálních senzorů a baterií. Signály Wi-Fi jsou mírně rušeny, když se v místnosti pohybují lidé. Měřením malých odchylek v síle signálu způsobených těmito narušeními mohou světla WiZ určit, zda se v místnosti pohybuje nějaký objekt nebo osoba. Detekce je všesměrová a nevyžaduje přímou viditelnost při instalaci, jako je tomu v případě tradičního pohybového čidla založeného na pasivní infračervené technologii (PIR). SpaceSense™ automaticky rozsvítí světlo v místnosti, když vstoupíte, a vypne ho, když už není detekován žádný pohyb. Citlivost systému lze nastavit tak, aby například zabránil vašim domácím mazlíčkům rozsvěcet a zhasínat světla při vbíhání a vybíhání z místnosti. Stačí nainstalovat alespoň dvě svítidla do každé místnosti a propojit je pomocí aplikace WiZ V2. Jakmile je systém SpaceSense™ nastaven, můžete si bez jakýchkoli potíží užívat komfort chytrého osvětlení.

„Ve WiZ jsme si dali za cíl učinit chytré osvětlení dostupnější a užitečnější v každodenním životě. Průlomová funkce, jako je SpaceSense™, je dalším významným krokem k naplnění tohoto poslání. Mnoha uživatelům připadala potřeba dalšího hardwaru, který by umožnil detekci pohybu složitá, drahá a těžkopádná. Nyní poprvé v historii odstraňuje SpaceSense™ tyto překážky a nabízí automatizaci a další pokročilé výhody chytrého osvětlení pro každého,“ říká Danny Lousberg, Head of Software Product Management značky WiZ.

Soukromí a bezpečnost jsou pro systém chytrého osvětlení WiZ prioritou. Systém SpaceSense™ detekuje pohyb po narušení vln Wi-Fi, které vzniká pohybem uživatele. Nezjišťuje přesnou polohu osob, ani nerozpoznává obličeje. Veškerá zjišťovaná data jsou zpracovávána lokálně, aniž by se přenášela na internet nebo do cloudové služby. Tato funkce je volitelná, takže všichni uživatelé WiZ se mohou sami rozhodnout, zda ji chtějí využívat, nebo ne. Funkci SpaceSense™ lze aktivovat u většiny nových výrobků uvedených na trh po září 2021 a u všech výrobků Connected by WiZ – včetně značky WiZ, Philips Smart LED a dalších OEM a privátních značek.

Vezměte osvětlení do vlastních rukou

Aplikace WiZ V2 je kromě SpaceSense™ plná dalších překvapení a nabízí i další nové zajímavé funkce. Zcela nové uživatelské rozhraní nabízí více intuitivní ovládání, které lidem usnadňuje každodenní život. Vše je promyšleno tak, aby se osvětlení přizpůsobovalo vašim potřebám.  

Nová aplikace WiZ V2 byla navržena pro lepší kontrolu a co nejjednodušší ovládání: méně kliků pro dosažení požadované akce, vizuálně přehlednější vzhled a plynulejší interakce. Přináší jednoduché ovládání místnosti na pouhé jedno kliknutí. Na domovské obrazovce poskytuje přehled všech místností, takže ihned vidíte, zda jsou světla zapnutá, jaká je jejich úroveň jasu a jaké režimy se právě používají. Pouhým posunutím prstu po ikoně místnosti můžete přizpůsobit atmosféru své náladě, upravit jas nebo si nechat zobrazit skupiny zařízení – vše je rychlé a intuitivní.

Funkce Rychlá akce je tu proto, abyste mohli ovládat osvětlení ještě rychleji a dle svých potřeb, a umožňuje vám vytvořit si v nové aplikaci vlastní, personalizované, a hlavně rychlé nastavení osvětlení. Zapnete si noční lampičku na čtení, útulné světlo v jídelně při večeři nebo světla na večírku, když bude chuť tančit. Jedním kliknutím nastavíte celou místnost. Můžete si vytvořit vlastní „rychlé akce“ zaměřené na více svítidel, a to tak, jak vám vyhovuje, a nezávisle na ostatních uživatelích ve vaší domácnosti.  

Funkce Správy světelných scén umožňuje podpořit vaši kreativitu vytvořením světelné Scény pro danou místnost. Pomocí této nové funkce můžete zjistit aktuální stav místnosti, upravit nastavení světla podle potřeby, vybrat, které zařízení bude ovládáno, a pojmenovat danou scénu. Pak stačí v aplikaci nebo pomocí hlasového ovládání spustit různé scény a atmosféra se okamžitě změní. 

Stejně jako stávající aplikace WiZ je i nová aplikace WiZ V2 jádrem ekosystému WiZ. Všechny produkty WiZ a Connected by WiZ, které byly kdy vyrobeny, jsou s aplikací WiZ V2 kompatibilní.

Komfortnější a zábavnější domov

Aby si uživatelé mohli snáze užít zážitek ze svítidel WiZ v celé domácnosti, společnost Signify neustále rozšiřuje své WIZ portfolio o nové typy lamp a svítidel. 

Přenosná lampa, která je napájená z baterie, je ideální pro vytvoření příjemné atmosféry – díky měkké rukojeti a pohodlnému držadlu lze světlo bezpečně a snadno kamkoli přenášet. Můžete tak osvětlit jakékoliv místo uvnitř i vně vašeho domova a vytvořit tak dokonale útulné prostředí. Má dvouzónovou konstrukci, která vytváří unikátní barevné efekty s dynamickými režimy světla, což vám umožní vybrat si ze dvou různých barev světla a vytvořit z nich unikátní atmosféru. Kromě chytrého ovládání pomocí aplikace nebo hlasu je lampa vybavena dotykovým panelem pro rychlé ovládání: nastavte si světelnou náladu pomocí tlačítka zapnout/vypnout, přednastavených režimů a funkcí stmívání. 

Když máte chuť ponořit celou místnost do různých barevných kombinací, podlahové světlo Pole vám s tím pomůže. Tato vysoká stojací lampa vytváří požadovanou atmosféru díky světelným efektům, které vrhá na okolní stěny. Odstraňte její stojan a umístěte ji vodorovně pod pohovku nebo za televizi, a užijte si dokonalý filmový večer. Lampa je také vybavena dvěma světelnými zónami, abyste si mohli namíchat jedinečné světelné zážitky a posunout svou kreativitu na další úroveň. 

Dalším přírůstkem do rodiny stolních a stojacích lamp WiZ je svítidlo Bar Linear Light. Tato úzká světelná lišta vyzařuje spoustu barev a snadno se vejde do malých prostor. Můžete ji naklonit na jednu ze stran a nastavit tak úhel svícení. Toto svítidlo je skvělou volbou, která dodá hravost jakémukoli prostoru v domě – ať už jde o zvýraznění bytových dekorací nebo o vitrínu či polici s knihami.

Pokud hledáte chytrý způsob osvětlení prostoru, je pro vás určeno svítidlo Panel Ceiling ve štíhlém a elegantním designu, které se hodí do každého interiéru. Tyto panely WiZ jsou k dispozici ve třech různých velikostech a tvarech. Nastavte si správnou atmosféru pro efektní přechod z režimu práce k odpočinku díky nastavení teploty bílého světla a intenzitě jasu. Kromě toho, že se tento nový LED panel snadno instaluje, zajišťuje rovnoměrnou distribuci světla také pro pohodlí vašich očí.

Výrobky WiZ lze uplatnit i v exteriéru, a to díky prvnímu venkovnímu svítidlu String Light. Rozjasněte si svou zahradu nebo balkon pomocí 16 milionů barev, a to nejen ve svátečním období. Plně voděodolné svítidlo, které odolá i povětrnostním vlivům, String Light nabízí celou paletu bílého a barevného světla, takže nyní můžete zkrášlit venkovní prostor stejně jako vnitřek své domácnosti během všech ročních období. Pokud chcete vykouzlit pohodovou atmosféru pro klidný večer na zahradě, na čtení, nebo povídání s rodinou, teplé bílé světlo vám tento pocit dodá. Díky režimu dynamického světla si můžete osvětlení přizpůsobit slavnostní náladě a 12 LED žárovek se náhodně rozsvítí několika barvami podle zvoleného režimu. WiZ nabízí snadný způsob, jak vytvořit dokonalou atmosféru pro setkávání s rodinou a přáteli, ať už se jedná o večírek, Halloween nebo Vánoce.

Nejnovější příslušenství Smart Button vám umožní ovládat svítidla jediným kliknutím. Stejně jako ostatní příslušenství pro ovládání WiZ, i přenosné tlačítko posílá příkazy bezdrátově přímo do svítidel, aniž by procházely přes váš Wi-Fi router, takže by fungovalo i v případě, že by bylo vaše Wi-Fi připojení nefunkční. Stačí jej přilepit na zeď pomocí přiložené nástěnné destičky, nebo jej můžete připnout na jakýkoli kovový povrch, například na ledničku, protože je vybaveno magnetem zabudovaným v zadní části. Ovladač funguje se všemi svítidly WiZ a Connected by WiZ.

O společnosti Signify
Signify (Euronext: LIGHT) je celosvětově vedoucí firmou v oblasti světelných produktů jak pro profesionály, tak pro koncové zákazníky a osvětlení v rámci internetu věcí. Produkty značky Philips a systém propojeného osvětlení a datových služeb Interact vytvářejí obchodní hodnotu a pomáhají k přeměně života v domácnostech, budovách i na veřejných prostranstvích. Firma, která v roce 2021 dosáhla tržeb ve výši 6,9 miliard EUR a zaměstnává přibližně 37.000 zaměstnanců ve více než 70 zemích světa, se snaží odhalit mimořádný potenciál světla, který dokáže změnit svět. V roce 2020 společnost Signify dosáhla uhlíkové neutrality, od svého vstupu na burzu je již čtyři roky po sobě v indexu Dow Jones Sustainability a byla oceněna jako Industry Leader v roce 2017, 2018 a 2019. Novinky týkající se společnosti Signify najdete v Newsroomu, na Twitteru, LinkedInu a na Instagramu. Informace pro investory jsou na webové stránce Investor Relations.