Adastra získala ocenění v designových soutěžích

Praha, 12. října 2022 – Mezinárodní konzultační IT společnost Adastra letos úspěšně proměnila hned dvě nominace prestižních soutěží. Tentokrát nikoliv na poli ICT, ale za design. Koncem léta získala titul Nejlepší IT Kancelář roku 2022 a hned v závěsu byla oceněna také její strategicko-kreativní agentura Proboston Creative v soutěži Obal roku 2022.

Proboston Creative se spolu s designérem Jakubem Matoušů podílel na tvorbě zbrusu nové značky pod hlavičkou tradičního českého výrobce zmrzlin Pinko z Benešovska. Cílem spolupráce bylo vytvořit atraktivní vizuální identitu pro prémiové ovocné zmrzliny a nanuky bez konzervantů, barviv a chemických látek. 

„Rozhodli jsme se vytvořit úplně novou značku, která bude hrdá na svůj původ, kvalitu surovin a složení výrobků. Společně jsme vyvinuli nové příchutě a vytvořili jsme značce poutavou vizuální i myšlenkovou identitu,” přibližuje úspěšnou spolupráci Marta Janoušková, Head of Brand and Marketing ve firmě Pinko. 

Porotci soutěže Obal roku ocenili především neotřelý nápad a originalitu zpracování grafiky. Zároveň také ideové propojení podstaty značky s materiálem obalů na nanuky. Při výrobě byla využita tzv. duplexová folie, která je 100% recyklovatelná a šetrná k přírodě.

Novou řadu zmrzlin v pestrobarevných obalech najdete v obchodech, restauracích a bistrech pod značkou BTNZ (Benešovské továrny na zmrzlinu). 

IT kancelář roku 

Tím ovšem výčet úspěchů na poli designu nekončí. Adastra získala ocenění také v letošním šestém ročníku známé soutěže Kanceláře roku. Konkrétně v kategorii nejlepší zázemí pro zaměstnance v IT. 

Nové kancelářské prostory Adastry se nachází v moderní budově Mississippi na Rohanském nábřeží v Karlíně. Cílem soutěže je podle organizátorů ocenit firmy, které investují do svých kancelářských prostor a aktivně se snaží, aby vytvořily svým zaměstnancům atraktivní, funkční a příjemné prostředí pro jejich práci.

O Adastře 

Adastra je mezinárodní konzultační společnost, která poskytuje komplexní služby v oblasti digitalizace. Zaměřuje se na zpracování dat, jejich analýzu, budování datových skladů, na oblasti internetu věcí (IoT), big dat, umělé inteligence, vývoje aplikací včetně mobilních či tvorbu marketingových a kreativních strategií. Mezi zákazníky Adastry patří firmy z oblasti retailu, financí a bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací, automobilového průmyslu, průmyslu, energetiky, farmacie a řady dalších odvětví včetně státní správy. Její projekty realizuje na 2000 konzultantů z 20 kanceláří po celém světě. Více na www.adastra.digital

O Proboston Creative

Proboston Creative je strategicko-kreativní agentura, která od roku 2017 patří do skupiny Adastra Group. Mezi její klienty paří například DAS, T-Mobile, Kofola, Pinko, AstraZeneca, Lesy ČR nebo Equa bank. Více na www.proboston.net