Dell Technologies a Red Hat rozšiřují strategickou spolupráci s cílem podpořit DevOps v multicloudových prostředích

Nové nabídky zahrnují lokální řešení a společnou tvorbu hybridního cloudového řešení s Red Hat OpenShift

Praha, 31.  říjen 2022 – Společnost Dell Technologies rozšiřuje své dlouhodobé strategické partnerství se společností Red Hat a nabízí nová řešení, která zjednodušují nasazení a správu lokální kontejnerované infrastruktury v multicloudových prostředích.

  • Kontejnery Dell APEX pro Red Hat OpenShift nabízejí vývojářům lokální cloudové prostředí s řešením kontejneru ve formě služby (Container-as-a-Service) spravované společností Dell 
  • Ověřená platforma Dell pro Red Hat OpenShift nabízí dokumentované pokyny pro týmy DevOps, které pomáhají urychlit zavedení lokálního IT pro orchestraci kontejnerů 
  • Společnosti Dell a Red Hat společně vyvíjí hybridní cloudové řešení s využitím softwaru Dell k integraci Red Hat OpenShift s infrastrukturou Dell, společnosti IBM a Dell plánují přidat volitelný inteligentní automatizační software IBM pro monitorování výkonu aplikací

Analytická společnost Gartner předpovídá, že do roku 2027 bude celosvětově 90 % podniků provozovat kontejnerované aplikace v produkčním prostředí. S jejich rozmachem však dochází i k nárůstu komplikací spojených se zaváděním a správou kontejnerových implementací v podnicích a hledáním IT pracovníků s příslušnými dovednostmi. Kombinovaná řešení Dell a Red Hat pomohou zákazníkům usnadnit vývoj a provoz (DevOps) nativně cloudových aplikací a zároveň odstraní překážky ve správě IT. 

„Spolupráce společností Dell a Red Hat je klíčová v našem úsilí o vybudování multicloudového ekosystému, který zákazníkům nabízí větší flexibilitu a výběr při vývoji nových a modernizaci stávajících aplikací v multicloudových prostředích,“ říká Jeff Boudreau, prezident divize infrastrukturních řešení společnosti Dell Technologies. „S nástroji Dell APEX a Red Hat OpenShift se mohou vývojáři soustředit na tvorbu inovativních produktů a služeb a odstranit některé problémy s podpůrnou infrastrukturou.“ 

„Zákazníci chtějí mít možnost provozovat své aplikace tam, kde potřebují, s možností jejich přesunu z datového centra do edge prostředí nebo do vícero veřejných cloudů, jak diktují obchodní potřeby,“ říká Ashesh Badani, viceprezident a produktový ředitel společnosti Red Hat. „Rozšířením naší stávající spolupráce se společností Dell poskytujeme zákazníkům ještě širší možnosti volby a větší flexibilitu v jejich hybridních cloudových prostředích tím, že spojujeme špičkovou podnikovou platformu Kubernetes Red Hat OpenShift s výkonnými infrastrukturními technologiemi společnosti Dell. Tato spolupráce pomůže zjednodušit způsob, jakým podniky řeší proměnlivou dynamiku podnikového IT, a umožní IT týmům tvořit aplikace pouze jednou pro lokální nasazení, ale zachovávat si možnost je jednoduše provozovat tam, kde je potřeba, v celé šíři otevřeného hybridního cloudu.“

Dell APEX Containers pro Red Hat OpenShift nabízí lokální řešení kontejneru ve formě služby spravované společností Dell

APEX Containers pro Red Hat OpenShift poskytuje podnikovému IT a vývojářům lokální řešení kontejneru ve formě služby spravované společností Dell na infrastruktuře Dell. S Red Hat OpenShift umožňuje služba zákazníkům uspokojit potřeby jejich vývojářů, aniž by museli budovat a spravovat vlastní fyzickou infrastrukturu. Tu poskytuje společnost Dell na bázi předplatného, přičemž zajišťuje její provoz a správu. Přidělený APEX Customer Success Manager nabízí zákazníkům důvěryhodného poradce, který pomáhá zajistit bezproblémové užívání služby APEX v celém jejím rozsahu.  

Ověřená platforma Dell zjednodušuje nasazení a správu lokální infrastruktury Red Hat OpenShift

Platforma Dell Validated Platform pro Red Hat OpenShift, založená na technologii Intel, zjednodušuje procesy nasazení a správy lokální infrastruktury pro orchestraci kontejnerů. K dispozici je včetně plně dokumentovaných pokynů pro zavedení a konfiguraci. Zákazníci mohou rychleji zprovoznit svou místní infrastrukturu a předvídatelněji provozovat prostředí Red Hat OpenShift na softwarově definované infrastruktuře Dell PowerFlex. 

Týmy DevOps mohou díky společně vyvinutému řešení pro provoz Red Hat OpenShift na fyzickém hardwaru rychleji přidělovat výpočetní a úložné prostředky a poskytovat infrastrukturu v podobě kódu, a zároveň automatizovat procesy DevOps. To vývojářům umožní, aby se stali hnací silou inovací ve svém podniku.

Společnosti Dell a Red Hat společně vyvíjí hybridní cloudové řešení pro konzistentní správu ve všech IT prostředích 

Společnosti Dell a Red Hat společně vyvíjí hybridní cloudové řešení, které rozšiřuje správu lokálních implementací Red Hat OpenShift na veřejné cloudy a edge prostředí.

Tato automatizovaná infrastruktura bude navržena tak, aby využívala software Dell pro úplnou integraci Red Hat OpenShift do škálovatelných softwarově definovaných úložišť a výpočetních prostředků Dell. Tím bude moci poskytovat cloudovou flexibilitu a zjednoduší lokální operace. S ohledem na klíčový význam agility aplikací pro udržení konkurenceschopnosti podniků umožní úzká integrace vyvíjet aplikace jednou a nasazovat je kdekoli na základě jednotného provozního modelu.   

Společnosti Dell a IBM chtějí nabízet umělou inteligenci pro provoz IT (AIOps) a inteligentní automatizační funkce, které pomohou zajistit vysokou dostupnost, provozuschopnost a výkon důležitých aplikací zákazníků v libovolném rozsahu.

Dostupnost

  • Ověřená platforma Dell pro Red Hat OpenShift je celosvětově k dispozici od 30. září 2022. 
  • Hybridní cloudové řešení Dell s Red Hat OpenShift má být podle plánu k dispozici v roce 2023. 

Další zdroje (v angličtině)

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a baví se. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní datové éře.