Petr Kocmich, jako Global Cyber Security Delivery Manager, pomáhá naplňovat vizi Soitronu v oblasti kybernetické bezpečnosti

Praha 7. listopadu 2022 – Výrazný růst sofistikovaných a ničivých útoků dokazuje, že kybernetická ochrana firem se musí změnit. I proto bezpečnostní tým společnosti Soitron posílil o nového člena, Petra Kocmicha. Jeho strategickým úkolem z pozice Global Cyber Security Delivery Managera je rozvíjet, propojovat a systematicky využívat bezpečnostní týmy Soitron ve všech sedmi zemích, ve kterých dnes společnost působí.

Zkušený a uznávaný odborník na bezpečnost přišel do skupiny Soitron ze společnosti Anect, kde na pozici Senior Security Architect & Business Consultant působil poslední čtyři roky. Předchozí zkušenosti sbíral deset let v mezinárodním korporátu BlueLink International (Air France – KLM Group). Kombinace zkušeností z enterprise prostředí v kombinaci s letitými zkušenostmi na straně dodavatelské, mu dopomohly k hlubšímu pochopení a preciznějšímu plnění požadavků jak interního, tak externího zákazníka. Ve své kariéře pracoval na technických
a manažerských pozicích – od Service Desk koordinátora, ICT System & Telco Administrátora, ITOPS Team Leadera, Security Workstream Managera přes Group IT Security Managera a již zmiňovaného Senior Security Architekta. V oboru kybernetické bezpečnosti se pohybuje 11 let, v IT oboru pak 19 let. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze se specializací na telekomunikační a datové sítě. Volný čas tráví převážně cestováním a vzděláváním.  Koníčkem mu jsou mimo moderních technologií také automobily.

Virtuální tým a sdílení kompetencí

Petr Kocmich je součástí nově vzniklého oddělení, které sjednocuje a rozvíjí bezpečnostní týmy na úrovni skupiny Soitron, a to v sedmi zemích, kde má pomoci předcházet, nebo alespoň snižovat dopady kybernetických útoků v podnicích. 

Jednou z jeho vizí je spojit jednotlivé bezpečnostní týmy skupiny všech zemí do týmů virtuálních. Díky virtuálním týmům skupina Soitron získá možnost kompetenčního přesahu a zvýší globálně zkušenosti s konkrétními koncepcemi a technologiemi
a zároveň zoptimalizuje řízení kapacit v rámci celé skupiny v oblasti kybernetické bezpečnosti.

„Díky mezinárodnímu kompetenčnímu přesahu chceme našim zákazníkům nabízet více relevantních služeb a řešení na špičkové úrovni. Pomáháme zákazníkům budovat jejich business bezpečnější, stabilnější a profitabilnější a tím nadále utvrzujeme naši pozici systémového a bezpečnostního integrátora,“ uvádí Petr Kocmich. 

Kvalitní bezpečnostní portfolio

Nedílnou součástí relevantních bezpečnostních služeb a řešení je neustálé mapování a testování trhu bezpečnostních technologií, z nichž vybírá Soitron do svého portfolia jen ty nejlepší.

„Do této části nutně spadají i aktivity spojené se sestavením ideálního bezpečnostního portfolia a jeho udržováním, ale i navázáním nových vysoce kvalitních regionálních vztahů s výrobci a distributory,“ doplňuje Petr Kocmich.

Soitron jakožto Business Partner

„Jsem zastáncem názoru, že v první řadě je nutné pochopit business našich zákazníků a stát se tak primárně jejich businessovými partnery. Teprve pak je možné začít se bavit o koncepcích, architektuře a v poslední řadě o konkrétních technologiích“ doplňuje Petr Kocmich.

Pozice Global Delivery Managera

„Tato pozice s sebou nese ještě jeden velice důležitý úkol – ten lidský
a komunikační. Je jím snaha uhlazovat mezilidské a týmové vztahy, čistit komunikační kanály a všeobecně přispívat k bezproblémovému fungování. V rámci mezinárodního týmu je tento úkol o to důležitější, protože se pohybujeme v tzv. Multi Culti prostředí. Mou náplní je tedy identifikovat a řešit malé nepříjemnosti dřív, než se z nich stanou těžko řešitelné problémy.“ doplňuje Petr Kocmich.

„Naše nově definovaná vize vede k posílení ochrany proti kybernetickým hrozbám a flexibilnímu využití stávajících bezpečnostních kompetencí v rámci skupiny Soitron. Bezpečnostní téma je naší prioritou a jsme připravení do ní investovat. Jsme velmi rádi, že jsme získali tak významnou posilu jako je Petr Kocmich, který nejen rozšíří tým, ale také přináší své cenné zkušenosti“ říká k nástupu Ondrej Smolár, CEO skupiny Soitron.

O společnosti Soitron

Soitron je IT integrátor inovativních řešení a technologií původem ze Slovenska. Dnes zaměstnává přes 800 lidí a jeho týmy pracují kromě Slovenska také v České republice, Rumunsku, Turecku, Bulharsku, Polsku a Velké Británii. Filozofií Soitronu je neustále se zlepšovat. Pomáhá klientům v různých odvětvích řídit jejich byznys efektivněji, rozvíjet ho a chránit před hrozbami online prostředí. Je dlouhodobým lídrem v oblasti IT infrastruktury a sítí, komunikačních řešení, IT služeb a IT outsourcingu. K dlouhodobým kompetencím Soitronu přibyly nové v oblasti internetu věcí (IoT), robotizace a automatizace, robotické procesní automatizace (RPA), umělé inteligence (AI), aplikací, cloudových řešení a vlastního security operations centra (SOC). Všechny tyto kompetence vedly k vytvoření vlastního IT konzultačního týmu, díky kterému dokáže porozumět byznysu a potřebám klientů s ohledem na rychlý vývoj technologií. Do jeho portfolia patří také řešení pro inteligentní policejní auta známá pod značkou Mosy a nová služba v oblasti kybernetické bezpečnosti – známá pod značkou Void.