Renata Šolcová nastupuje na pozici marketingové manažerky společnosti TCL pro střední a východní Evropu

Praha, 22. listopadu 2022 – Na pozici marketingové manažerky společnosti TCL Electronics pro střední a východní Evropu nastupuje Renata Šolcová. Tuto pozici dosud vykonával Easton Kim, který postoupil na pozici evropského marketingového ředitele.

Renata Šolcová bude v daném regionu řídit aktivity ATL i BTL, konkrétně nastavení marketingové a retail-marketingové strategie, včetně posílení a prezentace značky TCL na vybraných trzích. Spolu se svým týmem se zaměří na public a media relations, sponzoring (zejména sportovní), retail management a partnerské marketingové aktivity.

„V nové pozici zúročím své zkušenosti z oblasti FMCG a Electronic Business. Budu usilovat o zviditelnění značky TCL na trzích, za které zodpovídám – jak v retail segmentu, tak v online prostředí. Mezi spotřebiteli a značkou TCL je třeba i nadále budovat pozitivní vztah,“ říká Renata Šolcová, CSE Marketing Manager společnosti TCL Electronics, a dodává: „TCL je ambiciozní, dynamická značka, která flexibilně reaguje na zákaznické potřeby a přináší na trh kvalitní produkty s přidanou hodnotou.“

Renata Šolcová nastoupila do společnosti TCL Electronics po předchozí práci pro značku Samsung, kde zodpovídala za retail marketing. Předtím pracovala jako brand manažerka, respektive trade marketing manažerka, u společností Bongrain, Bell nebo Nutricia.

O společnosti TCL Electronics

TCL Electronics (1070.HK) je rychle rostoucí společnost, která působí v oblasti spotřební elektroniky, a přední hráč na globálním trhu televizí. Společnost byla založena v roce 1981 a nyní působí na více než 160 trzích po celém světě. TCL se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu produktů spotřební elektroniky, jako jsou televize, audiozařízení a chytré domácí spotřebiče.

Značka televizí TCL je od roku 2020 Premium partnerem české fotbalové reprezentace.