Společnost pmq Software s.r.o. vstupuje na trh s novým projektem PMQ výuka

Projekt PMQ výuka tvoří sada samostatných specializovaných aplikací zaměřených vždy na jedno konkrétní téma. Uživatel se může zábavnou formou postavenou na prvcích edutainmentu učit cizí jazyky nebo poznávat dopravní značky či volně žijící zvířata. Projekt je v první řadě zaměřen na vzdělání dětí, některé z jeho aplikací ale budou moci naplno využít i dospělí. (TZ)
Modulární architektura projektu umožňuje uživateli vybrat si samostatnou aplikaci pro plnění jednoho konkrétního úkolu. V první fázi vznikly 4 hodnotné výukové aplikace určené pro chytré telefony s operačním systémem Android. Necelý měsíc po uvedení aplikací na tržiště Google Play již tyto aplikace stahuje i využívá celá řada spokojených uživatelů. Někteří z nich již svou spokojenost vyjádřili vysokým bodovým ohodnocením aplikací přímo na Google Play.

Čtyřlístek aplikací tvoří nástroje na procvičování anglických a německých slovíček a poznávání a určování státních vlajek a dopravních značek. Všechny výukové materiály jsou připraveny ve velmi kvalitní multimediální podobě – každý pojem je prezentován obrázkem, mluveným slovem a textem, který v případě jazykových aplikací obsahuje i fonetický přepis výslovnosti.

Výuka je prezentována zábavnou formou a tak, aby udržela pozornost i menších uživatelů. Jádrem aplikací jsou jen tři obrazovky a veškeré ovládání je velmi intuitivní, jak je ostatně u aplikací pro chytré mobilní telefony zvykem.

První obrazovka obsahuje seznam výukových lekcí. Látka je seřazena do témat. U anglických slovíček jsou například procvičovaná slovíčka rozdělena do tematických kategorií, například barvy, čísla, zelenina, ovoce atd. Každé téma obsahuje zhruba 20 procvičovaných položek.

Na druhé obrazovce již probíhá samotná výuka. Pracovní plochu vyplní vždy šestice obrázkových karet, ze kterých uživatel vybírá správnou odpověď na otázku zobrazenou v záhlaví stránky. Protože jsou aplikace určeny i pro velmi malé děti, zadání je kromě zobrazení také přečteno. Pokud uživatel vybere nesprávnou odpověď, může to zkoušet tak dlouho, dokud neodpoví správně. Aplikace si ovšem zapamatuje, že v dané úloze chyboval, a během testu ji ještě jednou zopakuje.

Třetí obrazovka obsahuje hodnocení právě dokončené sady úkolů a také odkazy na další možnosti. Uživatel může přejít do hlavní nabídky aplikace, může také požádat o zopakování aktuální lekce nebo přechod na lekci následující.

Aplikace na procvičování anglických a německých slovíček obsahují stejné obrázkové kartičky, kterých je k dispozici více než 500. To již představuje slušný základ pro slovní zásobu, která se hodí začátečníkům. Zábavná forma a neúnavná vytrvalost aplikace mohou zaujmout i neposedné děti, které se mohou učit, aniž by si to uvědomovaly.

Materiály pro výuky byly pečlivě vybrány, obrázky jsou výborně srozumitelné a výstižné a všechny texty jsou namluveny rodilými mluvčími. Prvních 6 lekcí (zhruba 100 slovíček) jazykových aplikací je k dispozici zdarma, přístup ke zbytku slovní zásoby je zpoplatněn. Odemčení probíhá nákupem z aplikace zprostředkovaným přímo tržištěm Google Play.

Dostupnost a cena

Všechny aplikace jsou k dispozici zdarma na tržišti Google Play. Výuka dopravních značek a státních vlajek jsou k dispozici zdarma v plné verzi. Úvodní lekce v aplikacích na procvičování slovíček jsou také k dispozici zdarma, odemčení dalších lekcí stojí standardně 89 Kč. Společnost pmq Software ovšem nabízí zvýhodněnou zaváděcí cenu 59 Kč za odemčení jedné aplikace. Všechny tyto nástroje jsou k dispozici na adrese https://play.google.com/store/apps/developer?id=pmq+Software+s.r.o.

O společnosti pmq Software s.r.o.

Společnost pmq Software s.r.o. působí na trhu již více než 10 let. Jejím nejúspěšnějším projektem je známý a široce rozšířený výukový program pro psaní na klávesnici „Deseti prsty“. Tento program byl lokalizován do slovenštiny, němčiny, angličtiny a ruštiny. Používá jej více než 2 000 škol k výuce psaní na klávesnici. Na celém světě jej využívá již přes 100 000 uživatelů (zejména z Česka, Slovenska, USA, Německa, Austrálie a Ruska). Multilicenci používají i velké české podniky (například telefonní operátoři nebo bankovní ústavy). Další informace naleznete na adrese http://www.deseti-prsty.cz.