Tiskové zprávy

Poptávka po nebankovním financování v 1. pololetí rostla, členové ČLFA profinancovali 101,09 mld. Kč (+19,7 %)

  • Rostl objem financování podnikatelů (+20 %) i domácností (+17,9 %)  
  • Zhoršená dostupnost nových i ojetých automobilů se projevila také v objemu jejich financování, které pokleslo meziročně o 1,1 %
  • Firmy a podnikatelé mají vyšší zájem o financování svého provozu prostřednictvím factoringu (postoupení pohledávek)
Continue reading „Poptávka po nebankovním financování v 1. pololetí rostla, členové ČLFA profinancovali 101,09 mld. Kč (+19,7 %)“

Světový fond na ochranu přírody má další aplikaci od českých vývojářů

Praha, 11. srpna 2022 – Německá pobočka Světového fondu na ochranu přírody (WWF) spouští novou aplikaci, která opět vznikla v dílně české vývojářské firmy Ackee. Aplikace pro čistší a bezpečnější oceány usnadňuje proces odstraňování ztracených sítí (tzv. ghost nets) a napomáhá tak WWF předcházet vymírání statisíců mořských živočichů ročně.

Continue reading „Světový fond na ochranu přírody má další aplikaci od českých vývojářů“

Iniciativa Utváření obce po katastrofách. Architekti a obce spolupracují při mimořádných událostech: společenská odpovědnost a architektura zaměřená na člověka

Katastrofy a další mimořádné události velkého rozsahu a jejich dopady představují kromě zkázy také celospolečenskou příležitost. Jihomoravské tornádo v červnu roku 2021 podnítilo spolupráci architektů, studentů, představitelů obcí, komunitních krizových spolupracovníků a dalších. Výstupy spolupráce zařazují společensky odpovědnou architekturu do oblasti krizové připravenosti a upozorňují na přínosy mezioborového pojetí architektury zaměřené na člověka. 

Continue reading „Iniciativa Utváření obce po katastrofách. Architekti a obce spolupracují při mimořádných událostech: společenská odpovědnost a architektura zaměřená na člověka“

Nehoda při cestě na letiště? Náhradní dopravu na dovolenou zaplatí pojištění

Letištím i aerolinkám chybí zaměstnanci. Proto je potřeba počítat při cestování na dovolenou s větší rezervou než dříve. Co ale dělat, když po cestě na letiště máte nehodu nebo poruchu?

Continue reading „Nehoda při cestě na letiště? Náhradní dopravu na dovolenou zaplatí pojištění“

PRIM POTÁPKY A LE – Pro muže, který se nebojí výzev

Svět ticha, jen modrá hlubina a vy. Objevování nového, zkoumání nepoznaného. To je potápění. Za odvahu se vám odmění. Zachytíte kousek věčnosti. Vteřiny, minuty… Nádherný záhadný svět, kde čas plyne stejně jako voda, inspiroval novoměstského výrobce hodinek k vytvoření limitované edice PRIM POTÁPKY. 

Continue reading „PRIM POTÁPKY A LE – Pro muže, který se nebojí výzev“

Nové počítačové skříně Cooler Master CMP 520 a CMP 320

Eindhoven, Nizozemsko, 11. 8. 2022 – Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh nové, cenově dostupné herní počítačové skříně ze série CMP. Modely CMP 520 a CMP 320 umožňují zvolit z ATX, resp. m-ATX formátu, společnými přednostmi pak jsou vynikající proudění vzduchu díky obrovským vstupům, ARGB podsvícení dokreslující herní doupě a rozumně nastavená cena.

Continue reading „Nové počítačové skříně Cooler Master CMP 520 a CMP 320“

Linet Group kupuje australskou společnost Pegasus Health Group za nižší stovky milionů korun

Akvizice je jednou z největších českých investic na australském trhu. Linet by díky ní měl posílit především ve státě New South Wales (s hlavním městem Sydney). Pegasus Health Group je dlouholetým distributorem produktů Linet, zároveň poskytuje pronájmy lůžek a matrací, což je služba, se kterou postupně expanduje po celém kontinentu.

Continue reading „Linet Group kupuje australskou společnost Pegasus Health Group za nižší stovky milionů korun“