Brněnská pobočka Akademie CZ.NIC nabízí speciální kurzy současných internetových technologií

3. září Brno – Se začátkem školního roku startuje naplno také brněnská pobočka Akademie CZ.NIC, vzdělávacího centra správce české národní domény .CZ. Nejen zaměstnanci IT firem z regionu, ale i vysokoškolští studenti nebo počítačoví nadšenci tak mohou vybírat z široké nabídky speciálních kurzů zaměřených na aktuální internetové technologie. Kompletní přehled termínů pro jednotlivé kurzy vyučované na brněnské Akademii je k dispozici na internetových stránkách www.nic.cz/akademie. Akademie CZ.NIC nabízí možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií, jimž se jiná výuková centra nevěnují vůbec, nebo jen okrajově. (TZ)

V brněnském centru Akademie CZ.NIC je do konce tohoto roku vypsáno celkem 15 kurzů věnovaných systému DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC, směrovacímu protokolu BGP, internetovému protokolu IPv6 a protokolu SIP, který slouží internetové telefonii. Bližší informace o těchto tématech včetně termínů konání, anotací a cílů kurzů najdou zájemci na stránkách akademie. Zde je možné se na kurzy rovnou také přihlásit. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové a odborníci z praxe. Například garantem kurzu o DNS a DNSSEC je vedoucí Laboratoří CZ.NIC Ondřej Surý.

„Naší ambicí je nabízet speciální kurzy internetových technologií i v dalších městech. Brno je působištěm dlouhé řady důležitých a velkých firem působících na IT trhu. Z brněnských vysokých škol se navíc dlouhodobě rekrutují přední specialisté na internetové technologie. CZ.NIC má v Brně také pobočku svého výzkumného a vývojového centra, Laboratoří CZ.NIC. Její členové jsou zároveň vedoucími některých kurzů. I to jsou důvody, proč jsme se rozhodli otevřít další pobočku Akademie CZ.NIC právě zde,“ uvádí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Na internetových stránkách vzdělávacího centra jsou od konce srpna k dispozici termíny až do konce roku. Zájemci tedy mají možnost vybrat si z několika variant jednotlivých kurzů a na ně se hned přihlásit. První kurz se v Brně koná 12. září a je věnován IP telefonii. O pět dní později bude potom následovat školení o bezpečnostní technologii DNSSEC.

Vzdělávací centrum správce české národní domény poskytuje i speciální kurzy pro specifické skupiny internetových uživatelů. Této nabídky v minulosti využili například zaměstnanci Akademie věd České republiky nebo Policie České republiky.

  • O AKADEMII CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1. dubna 2009. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky. Více informací na internetové adrese www.nic.cz/akademie. Aktivity akademie je možné sledovat také na Facebooku nebo prostřednictvím Twitteru.

  • O sdružení CZ.NIC

Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 103 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování technologie DNSSEC a služby mojeID, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid spravujícího evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC najdete na internetové adrese www.nic.cz.

CZ.NIC a zajímavosti z oblasti domén a doménových technologií můžete sledovat také díky veřejné mailové konferenci NIC-NEWS, .blogu, Google +, Twitteru CZ.NIC nebo facebookové stránce sdružení.