O2 jako první operátor v Evropě zařazuje do nabídky špičkové telefony MEIZU

O2 jako první operátor v Evropě zařazuje do nabídky mobilní telefony čínské prémiové značky Meizu. První model Meizu MX3 je v prodeji od 26. srpna. Tento telefon s výbavou a výkonem na úrovni nejdražších vlajkových lodí své konkurence nabídne Meizu exkluzivně u operátora O2 za opravdu výjimečnou cenu 7 995 Kč.

„Jsme jediný opravdu nezávislý operátor a můžeme tak na český trh přinášet nové a atraktivní značky. Díky velikosti naší distribuční sítě je pak můžeme nabízet za výhodnější ceny, než ostatní prodejci,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků společnosti O2 Czech Republic a dodává: „Věřím, že telefony Meizu najdou na českém trhu řadu příznivců především díky svému designu a skvělému poměru ceny a výkonu. Jejich výhodou je také jednoduché a intuitivní ovládání díky uživatelské nadstavbě Flyme OS 3.0 operačního systému Android. Samozřejmostí je lokalizace operačního systému do češtiny a naše plná servisní podpora.“

Telefon Meizu MX3 nabídne O2 na svých prodejnách i v on-line obchodě standardně s bílým zadním krytem. Každý zákazník jako dárek navíc dostane dva další výměnné kryty v zelené a růžové barvě.

Meizu je dle prodejních statistik za 1. čtvrtletí roku 2014 jedním z největších výrobců mobilních telefonů v Číně. „Značka Meizu je nejnovějším prémiovým brandem v našem distribučním portfoliu. Pevně věřím, že na stále houstnoucím českém mobilním trhu je prostor přesně pro dravého hráče jako Meizu, který zaútočí kvalitním výkonným produktem za skvělou cenu. A právě tuto definici Meizu splňuje,“ říká Kamil Vacek, výkonný ředitel společnosti TCCM, která je výhradním distributorem telefonů Meizu na českém trhu.

Meizu MX3 – nejlepší technologie ze světa smartphonů v jednom

Telefon Meizu MX3 představuje to nejlepší ze světa smartphonů. Ve svém těle s 5,1 palcovým displejem kombinuje nejpokročilejší technologie od předních světových dodavatelů. Příkladem je obrazovka vyrobená výrobní technologií New Mode 2 od Sharpu s rozlišením 1080 x 1800 pixelů s 2048 úrovněmi jasu a jemností rastru 415 PPI. Displej Meizu MX3 je charakteristický svým reálným podáním barev.

Srdcem telefonu je výkonný, ale zároveň úsporný 8jádrový procesor Exynos 5410. Ten obsahuje 2 x 4 jader taktových na 1,6 GHz, resp. 1,2 GHz a zaručuje uživateli jistotu, že se telefon nezadýchá vysokým počtem spuštěných aplikací ani nejnovějšími 3D herními trháky nebo filmy v plném HD rozlišení. Jeho vedlejším efektem pak je až o 20 % menší spotřeba energie oproti předchozí generaci vlajkové lodi Meizu.

Zadní straně Meizu MX3 dominuje špičkový 8megapixelový fotoaparát Sony s technologií zpětného osvětlení BSI a pokročilou světelností f2.0. Senzor fotoaparátu se chlubí velikostí 1,4 mikrometru na jeden pixel. Výsledkem jsou přirozené a věrné fotografie i za horších světelných podmínek. Novinka Meizu MX3 potěší také audiofily, kterým neunikne vyvážený a probarvený projev zvukového čipsetu Wolfson WM5102.

MeizuMeizuu

Flyme OS 3.0 – nabízí jednoduchost a efektivitu na velkém displeji

  • Jednoduché a efektivní ovládání – hlavní předností systému Flyme OS 3.0 je efektivita ovládání na velkém pětipalcovém displeji s vysokým rozlišením.
  • Chytrá lišta Smart Bar – Spodní lišta Smart Bar zabírá minimum cenného místa na displeji a přeskupuje funkční tlačítka aplikací tak, jak je uživatel nejčastěji používá.
  • Krásné moderní prostředí – systém Flyme OS 3.0 má nový moderní plochý design s celou paletou barev. Křivky a barvy nového designu si uživatelé zamilují svojí přehledností a čitelností.
  • Ovládání hlavní obrazovky – zjednodušení se dočkala i práce s aplikacemi. Nově uživatel v telefonu nenajde menu s nainstalovanými aplikacemi, může pracovat pouze s jednotlivými plochami. Ty nyní slouží jako výpis všech aplikací a je pouze na uživateli, jak si na nich aplikace uspořádá. Flyme OS 3.0 umožňuje také zcela nový způsob odemykání telefonu skrze hlavní spodní tlačítko.
  • Vzdálená lokalizace telefonu – Flyme OS 3.0 umožňuje lokalizovat zařízení v případě odcizení nebo ztráty telefonu bez nutnosti stahovat jakékoli placené aplikace. Identifikovat zloděje a zamknout nebo vymazat obsah telefonu pomáhá přesná GPS lokalizace s přesností na metry. Tato funkce dále umí identifikovat telefonní číslo SIM karty zloděje nebo jej vyfotit čelní webkamerou pro snazší identifikaci.

O2 v budoucnu plánuje do nabídky zařazovat nové modely značky Meizu, které již brzy nabídnou i podporu nejrychlejší mobilní sítě 4G LTE.

Klíčové specifikace Meizu MX3

Displej 5,1″ LCD, 1800 × 1080 bodů
Procesor Exynos 5410, 8 jader (4x 1,6 GHz a 4x 1,2 GHz)
Paměť 16 GB ROM, 2 GB RAM
Fotoaparát – zadní Sony 8 Mpix, vysoká světelnost f2.0, zpětné osvětlení BSI, nahrávání Full HD videa
Fotoaparát – přední 2 Mpix
Operační systém Flyme OS 3.5.3 (vychází z Android 4.2)
Akumulátor 2320 mAh, Li-Pol

Produktové fotografie Meizu MX3 ve vysokém rozlišení jsou k dispozici nawww.dropbox.com/meizu

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozujeme téměř osm milionů mobilních a pevných linek, což z nás činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízíme nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Máme nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice, přičemž mimořádnou pozornost věnujeme využití růstového potenciálu především v oblasti ICT. Naše datová centra o celkové rozloze 7300 metrů čtverečních patří k největším hráčům v oblasti hostingových a cloudových služeb, stejně jako v oblasti managed services. Jako jediná v ČR a střední Evropě získala datová centra O2 certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV jsme zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku. Od ledna 2014 je O2 součástí české investiční skupiny PPF.

O skupině PPF

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, nemovitosti, maloobchodní služby, pojišťovnictví, těžbu nerostů a zemědělství až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva přesahující 20,9 miliardy EUR (k 31. 12. 2013).

O společnosti TCCM

Společnost TCCM byla založena v roce 2007. Od svého vzniku se specializuje na distribuci mobilních telefonů a příslušenství ve střední a východní Evropě. Zároveň se ale TCCM soustředí na rozvoj podnikání rychle rostoucích značek spotřební elektroniky, jakými je například HTC a Beats s cílem pokrýt všechny klíčové segmenty. Společnost aktivně spolupracuje s více než 50 mobilními operátory, 120 obchody Apple a 150 prodejci v celém CEE regionu. Tým TCCM tvoří více než 100 lidí v 15 zemích. Obrat společnosti za rok 2013 byl 318 milionů dolarů.