PRAHA, Česká republika — 30. září 2016 — Společnosti Robert Bosch GmbH a SAP SE uzavřely strategické partnerství v oblasti internetu věcí (IoT) a Průmyslu 4.0. Obě firmy chtějí dále rozvíjet vzájemnou spolupráci na poli softwarových řešení a cloudových technologií. Bosch má bohaté zkušenosti s konektivitou průmyslových zařízení, SAP zase s internetem věcí a jeho využitím. Cílem spolupráce je propojení těchto zkušeností, zrychlení procesů v logistice i výrobě a zvýšení bezpečnosti i kvality produktů a služeb pro zákazníky. Společnosti umožní zákazníkům využít databázi SAP HANA prostřednictvím Bosch IoT Cloud, díky čemuž budou moci zpracovávat velké objemy dat v reálném čase. (TZ)
Pro zajištění konektivity různých zařízení a komponent budou Bosch IoT microservices dostupné na SAP HANA Cloud Platform. To s sebou přináší také zabezpečenou a vysoce efektivní konektivitu vozidel, výrobní techniky či nástrojů s otevřenými platformami. Cílem je poskytnout zákazníkům nové a inteligentní služby, například bezdrátové šroubováky připojené do sítě mohou systému nahlásit jejich pozici a ten podle toho zvolí ideální točivý moment pro danou úlohu.
Bosch a SAP jsou předními evropskými členy organizace Industrial Internet Consortium (IIC). Tato mezinárodní síť firem a univerzit výrazně přispívá k implementaci internetu věcí v mnoha oblastech, mimo jiné v průmyslové výrobě. S cílem zavést takové podmínky, které by podporovaly interoperabilitu strojní techniky ve světě průmyslu, podporují SAP a Bosch rovněž spolupráci mezi IIC a platformou Průmysl 4.0.
„Abychom opravdu využili potenciálu, jaký myšlenka propojeného průmyslu nabízí, je zapotřebí, aby mezinárodní firmy navázaly užší spolupráci než doposud. Tato spolupráce přitom musí být založena na otevřených standardech“ řekl Dr. Volkman Denner, generální ředitel společnosti Bosch.
„Nová řešení, která by pro zákazníky měla výrazný přínos, se podaří vytvořit pouze v případě, že se společnosti budou soustředit na jejich silné stránky a klíčové kompetence. Ty by zároveň měly dát k dispozici a maximálně tak s nimi přispět k rozvoji celého oboru,“ dodal Bernd Leukert, člen výkonné rady SAP zodpovědný za produkty a inovace.
Názornou ukázkou přínosu spolupráce je využití pozičních dat pro vysokozdvižné vozíky. Díky nim lze dosáhnout zvýšení transparentnosti a efektivity v logistice. Zeno Track, startup založený společností Bosch, zjišťuje polohu vozíků za pomoci kamer, GPS, laserových scanerů, rádia a pohybových senzorů. Data jsou odeslána prostřednictvím Bosch IoT Cloud do aplikace SAP® Vehicle Insights, která má na starosti správu vozového parku. Řízení flotily vozíků se tak stává inteligentním – lépe se plánuje jejich vytížení nebo termíny údržby, což redukuje výdaje a zvyšuje efektivitu.
Více informací najdete na SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.
O společnosti SAP
SAP (NYSE: SAP), lídr na trhu s podnikovým aplikačním softwarem, pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. SAP umožňuje lidem a organizacím efektivnější spolupráci a využití podnikových informací bez ohledu na to, zda je využíván pracovníky v kancelářích nebo členy představenstva, na skladě nebo v prodejně, na klasických počítačích nebo mobilních zařízeních. Díky tomu jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Aplikace a služby společnosti SAP pomáhají zhruba 320 000 zákazníků v dosahování vyšších zisků, v udržitelném růstu a v přizpůsobování se aktuálním potřebám. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Business Services Centre Europe (SAP BSCE), SAP Ariba a Concur. Další informace naleznete na www.sap.com.