Letecká společnost nahrazuje tužky a papír zařízením Panasonic Toughpad FZ-G1

Evropská nákladní letecká společnost West Atlantic mění život svých leteckých posádek, které dříve používaly pro logistiku tužky a papír, a vybavuje je odolnými tablety Panasonic Toughpad FZ-G1. Výsledkem je lepší a efektivnější pracovní den díky ušetřenému času, zvýšené uživatelské přívětivosti a lepšímu přehledu.

West Atlantic bude jako EFB (elektronické letové zařízení) schválenou pro použití v leteckém průmyslu používat Panasonic Toughpad FZ-G1. EFB je navržena tak, aby nahradila papírové referenční materiály, které jsou často součástí příručního zavazadla pilota. Patří mezi ně letová příručka, příručka posádky a navigační podklady. Navíc může EFB obsahovat další softwarové aplikace, které automatizují ručně prováděné postupy, například vzletové kalkulace.

„Jedním z nejdůležitějších kritérií při volbě řešení bylo najít zařízení, které přežije ránu, protože poměry na palubě mohou být někdy hodně drsné,“ řekl provozní manažer West Atlantic Magnus Klasson. „Při nakládce a vykládce zařízení často upadnou. Tím pádem nemůžeme použít techniku, která by se mohla poškodit. V tomto ohledu je pro nás Panasonic Toughpad FZ-G1 skvělý. Je robustní a lze ho používat za každého počasí, ať už prší nebo svítí slunce,“ vysvětlil.

Jednodušší kontrola nákladu

West Atlantic nasadí do každého letadla dvě zařízení Panasonic Toughpad FZ-G1, jedno pro každého pilota, čímž se sníží objem fyzických materiálů na palubě, například důležitých příruček a bezpečnostních dokumentů. Několik operací, které dříve zabíraly velké množství času kvůli velkému množství fyzických materiálů, bylo nyní digitalizováno. Technika například zjednodušila kontrolu nákladu a odpovídající úpravu teploty v letadle.

„Panasonic Toughpad FZ-G1 umožňuje zajištění nákladu několika dotyky. Údaje se aktualizují bez nutnosti přesunu fyzických dokumentů vzduchem nebo po zemi. Tím jsme v podstatě eliminovali použití papíru. Což je i dobré pro životní prostředí,“ prohlásil Magnus Klasson.

Ideální pro cestování vzduchem

Panasonic Toughpad FZ-G1 s 10,1″ displejem je ideálním společníkem posádky v kokpitu, protože informace na jeho displeji jsou díky nastavitelnému jasu v rozsahu 0,5–960 nitů použitelné v noci i za jasného denního světla.

Video případové studie: https://www.youtube.com/watch?v=1CCHHxehtiY&feature=youtu.be

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.


Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV nabízí v oblastech dálkově ovládané kamery, přepínačů, studiové kamery a ENG P2 vysoce kvalitní produkty a řešení pro zajištění hladkého provozu a vynikající poměr cena-výkon pro koncové uživatele. Řada profesionálních digitálních videokamer VariCam je zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication solutions nabízí nejlepší komunikační řešení včetně profesionálních skenerů, telefonických systémů a terminálových zařízení SIP.
  • Computer Product Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu se svou řadou plně odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů Toughpad a elektronických prodejních systémů (EPOS). Panasonic Toughbook byl v roce 2016 evropským lídrem trhu odolných notebooků s tržním podílem 67 % a Panasonic Toughpad na trhu odolných tabletů s podílem 56 % (VDC Research, březen 2017).
  • Industrial Medical Vision poskytuje aplikace v různých segmentech, například zdravotnictví, biologických vědách, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje ucelená a OEM řešení mikrokamer. Koncoví uživatelé, systémoví integrátoři nebo distributoři si mohou vybrat ze široké škály řešení ucelených produktů a komponentů zobrazovací technologie.
  • Security Solutions včetně kamer a rekordérů pro sledování, video interkomů a alarmů.
  • Visual System Solutions zahrnuje projektory a profesionální displeje. Panasonic nabízí nejširší řadu vizuálních produktů a s tržním podílem 37,20 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource >5klm (FR16, duben 2015 – březen 2016, mimo 4K & digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, technologií pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslaví 100 let od svého založení, nyní provozuje 495 dceřiných společností a 91 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 61,711 miliardy EUR za rok končící 31. března 2017. Se snahou vytvářet nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, chce společnost vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: http://www.panasonic.com/global