Prodejci v České republice hlásí vyšší poptávku i úspěšné implementace
Acronis Cyber Disaster Recovery
PRAHA, 25. ledna 2021 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, uvedl, že v roce 2020 zaregistroval významně vyšší zájem o Acronis Cyber Disaster Recovery Cloud, řešení kybernetické ochrany a obnovy po havárii. Také čeští prodejci řešení Acronis vloni úspěšně nasadili a zprovoznili Disaster Recovery u svých zákazníků.
„Hlavní vlna zájmu o Disaster Recovery přišla začátkem loňského roku, krátce po útocích na Nemocnici v Benešově a na společnost OKD,“ řekl Petr Čáp, jednatel společnosti Algorit, která je prodejcem řešení Acronis na českém trhu. „V té době jsme nasadili Acronis Cyber Disaster Recovery včetně cloudové instance například u výrobního zákazníka, jehož příjemně překvapila rychlost implementace a spolehlivost obnovy. V rámci pravidelné testovací obnovy, která se provádí několikrát ročně, je zákazník schopen provoz své kritické infrastruktury plně obnovit do 10 minut.“
Řešení Disaster Recovery je v České republice poptáváno především organizacemi, kde jakýkoliv výpadek provozu přináší velké problémy a ztráty – zejména pak zdravotnickými zařízeními a výrobními firmami z odvětví automotive. Ty poptávají zejména hybridní variantu, tedy nasazení on-premise i v cloudu, umožňující obnovu provozu v řádu minut. „V roce 2020 nám také přibylo mnoho zákazníků cloudových služeb v rámci platformy Acronis Cyber Cloud, ale většinou organizací, které si mohou dovolit obnovu v řádu hodin až dní bez fatálních následků. Pro potřeby okamžité obnovy je vhodnější Acronis Cyber Disaster Recovery Cloud,“ dodal Petr Čáp.
Vývoj Disaster Recovery systémů se proměnil od technologie děrných štítků v 70. letech minulého století přes magnetické pásky, CD/DVD nosiče, virtualizace a cloudové replikace až k dnešnímu poskytování DR jako služby. Současné DR systémy nabízejí vedle funkce zálohování a obnovy dat také silnou vrstvu kybernetické bezpečnosti chránící uložená data před jejich zašifrováním, krádeží a zneužitím. Více o vývoji Disaster Recovery naleznete v této infografice.
„Podle nedávné studie společnosti Acronis bude rok 2021 ve znamení kybernetických útoků cílených na zašifrování dat a vydírání pod hrozbou jejich ztráty či zveřejnění; případů typu benešovské nemocnice tak bude přibývat.“ řekl Štěpán Bínek, zodpovědný za prodej cloudových řešení Acronis ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Organizace, jež jsou kriticky závislé na neustále dostupnosti dat či spravují citlivé osobní informace, jsou přirozeně hlavním cílem těchto útočníků. Služby Acronis Cyber Disaster Cloud poskytované našimi prodejci zajišťují těmto firmám nejen zálohu a spolehlivou obnovu, ale také ochranu před stále sofistikovanějšími kybernetickými útoky.“
O společnosti Acronis
Acronis je lídrem v segmentu kybernetické ochrany, která zahrnuje oblasti bezpečí, dostupnosti, soukromí, autenticity a zabezpečení (SAPAS) prostřednictvím inovativních zálohovacích řešení, nástrojů bezpečnosti, disaster recovery a sdílení a synchronizace podnikových dat běžících v prostředí hybridního cloudu: on-premise, v cloudu či v obou prostředích. Díky vylepšeným AI technologiím a blockchainové autentizaci dat chrání Acronis veškerá data ve všech prostředích včetně fyzických, virtuálních, cloudových, mobilních a aplikačních. S více než 500 000 firemními zákazníky a globální komunitou poskytovatelů služeb, resellerů a ISV partnerů je Acronis prověřeným dodavatelem 80 % podniků žebříčku Fortune 1000 a celkem více než 5,5 milionu zákazníků. S centrálami ve Švýcarsku a Singapuru je Acronis globální organizací se zastoupeními po celém světě a partnery ve 150 zemích. Více informací na www.acronis.com a www.acronis.cz.