Malajský královský investiční fond připravuje unikátní fintech projekt

  • V rámci Evropy plánuje mezi prvními napojit Českou republiku
  • Umožní například přeshraniční platební digitální služby, využití stabilních e-money či další služby z oblasti financí v online prostředí

Praha, 15. února 2022 – Malajský královský investiční fond The Royal Invest Fund of Kelantan (RIFK) finalizuje přípravu unikátního fintech projektu v oblasti e-money. Platforma předpokládá fungování na jedinečné a vysoce bezpečné technologii decentralizovaného blockchainu v licencovaném prostředí příslušné centrální banky na bázi e-money.

Projekt je mezinárodně rozvíjen v rámci královského investičního fondu The Royal Invest Fund of Kelantan, který založila malajská královská rodina v čele se současným králem Muhammadem V. Kelantanským.

Projekt připravuje digitální hybridní finanční instituci, aktuálně v teritoriu Malajsie. V čase zapracuje též partnerské protipóly projektu v EU i mimo ni. Výsledek pak umožní klientům například přeshraniční platební digitální služby, využití stabilních e-money či další unikátní služby z oblasti financí v online prostředí. Projekty jsou součástí prestižní investiční královské platformy The Royal Capital Club (RCC) a jsou spravovány mezinárodní poradenskou skupinou IC Group.

Naše technologie zajistí nejvyšší bezpečnostní standardy. Projekt e-money instituce v teritoriu Malajsie je zastřešujícím projektem celé budoucí platformy, která má časem zahrnovat kromě dalšího například i digitální depozitář,“ sdělila projektová specialistka skupiny IC Group Zuzana Stehlíková.

„Naše projekty umožní investorům využívat hybridního prostředí bez omezení místa a času. Posuneme tedy investování do již očekávaného regulovaného digitálního prostředí třetího tisíciletí,“ doplňuje tisková mluvčí IC Group Tereza Chvojková a dodává: „Klientela RCC se generuje z řad významných královských a investorských rodin a investičních celků podnikajících v Malajsii či na mezinárodním poli.“  

Co konkrétně řešení přináší?

Nová technologie umožní provést finanční transakce mnohem rychleji, bezpečněji a levněji. S tímto řešením lze realizovat transakce v řádu vteřin, bez ohledu na to, z jakého a na jaké místo na světě je transakce prováděna. Není tak nutné pro přeshraniční transakce využívat další korespondenční banky, díky kterým dnes transakce může trvat desítky hodin a někdy i dny.

Technologie decentralizovaného blockchainu je unikátní mimo jiné v tom, že záznamy o transakcích jsou nesmazatelné a neupravitelné, centrální banky mohou tedy kdykoli, i okamžitě, transparentně vidět celou historii transakce.

Řešení v rámci námi vyvíjené platformy má v plánu držet štíhlý aparát, tj. místo kamenných poboček bude on-line prostředí, přes které bude možné vyřešit všechny transakční operace včetně například otevření účtu, vydáni karty a související platební styk. Řešení též eliminuje všechny prostředníky a tím je ve finále služba levnější.

„Věříme v úspěch projektu a v rámci Evropy plánujeme mezi prvními napojit Českou republiku. V budoucnu bude na stejné technologické bázi v rámci naší platformy fungovat například i depozitář, pojišťovací služby či služby obchodníka s cennými papíry,“ dodává Zuzana Stehlíková.