Hlavní body zprávy:
- Nové díly tištěné technologií Metal Jet od předního světového výrobce John Deere
- Nové řešení HP Jet Fusion 5420W umožňuje inovativní tisk bílých dílů
- Nové strategické partnerství umožňuje nabídnout zákazníkům využívajícím technologii Multi Jet Fusion integrovaný pracovní postup následného zpracování
- Rozšíření sítě Digital Manufacturing Network (DMN) o program vývoje nových materiálů a recyklační program
Praha, 16. listopadu 2022 – Společnost HP tento týden na veletrhu Formnext, největší světové akci zaměřené na aditivní výrobu, představuje několik novinek. Jedná se o komerční řešení Jet Fusion a Metal Jet určená pro 3D tisk, rozšíření sítě Digital Manufacturing Network (DMN), nové materiály, recyklační program a řadu aplikací pro průmyslovou výrobu. Společnost HP na tomto veletrhu poprvé veřejně představí své nové řešení HP Jet Fusion 5420W a kompletní modulární řešení HP Metal Jet S100 včetně nové aplikace společnosti John Deere.
„Aditivní výroba splňuje naléhavé požadavky dnešního trhu, jimiž jsou udržitelné inovace, individualizace a schopnost podniků obstát v náročných podmínkách,“ uvedl Didier Deltort, prezident divize Personalization & 3D Printing společnosti HP Inc. „Společně s naší sítí globální partnerů a zákazníků rozšiřujeme aditivní výrobu, abychom těmto potřebám vyšli vstříc.“
Nová výrobní aplikace pro Metal Jet S100
Řešení HP Metal Jet S100 uvedené na trh v září umožňuje průmyslovým zákazníkům, mezi něž patří například společnosti Domin Digital Motion, Lumenium a Schneider Electric, dosáhnout vyšší produktivity, nižších nákladů a dodávat díly špičkové kvality. John Deere, přední světový výrobce zemědělské a stavební techniky, používá technologii Metal Jet k výrobě ventilů do palivové soustavy traktoru.
Společnost John Deere ve spolupráci s GKN používá technologii Metal Jet k výrobě ventilů pro své zemědělské stroje. Kromě výhod, jako jsou výrazně vyšší produktivita výroby či menší dopad na životní prostředí, se tyto kvalitní díly osvědčují také v mimořádných povětrnostních podmínkách. Firma John Deere rovněž využívá technologii Multi Jet Fusion od HP k optimalizaci svého výrobního procesu, kdy s využitím prototypů tištěných metodou 3D tisku testuje a dolaďuje jednotlivé komponenty a díly, jako jsou například držáky čelních skel. Tím dokáže urychlit přípravu před montáží ze 30 dnů na pouhých 10 dnů, zkrátit dodací lhůty až o deset týdnů a snížit celkové výrobní náklady o 20 až 25 procent.
„Naše zaměření na inovace a udržitelnost je základem všeho, co pro naše zákazníky děláme,“ dodává Dr. Jochen Müller, ředitel jednotky Global Digital Engineering ve společnosti John Deere. „Jsme hrdí na fakt, že jako jedni z prvních výrobců zemědělské techniky využíváme výhod 3D tisku pro výrobu prototypů i finálních dílů. S využitím průmyslových platforem pro 3D tisk polymerů a kovů objevujeme možnosti, jak dodávat efektivnější, spolehlivější a udržitelnější zařízení.“
Společnost HP představuje novou řadu Jet Fusion 5400
HP rozšiřuje stávající portfolio zařízení Jet Fusion o novou řadu HP Jet Fusion 5400 a představilo první produkt této řady: stroj HP Jet Fusion 5420W. Toto nové řešení umožňuje konzistentní a vysoce kvalitní výrobu bílých dílů a poskytuje výhody robustní platformy Multi Jet Fusion, připravené pro nasazení ve výrobě, jimiž jsou spolehlivost na průmyslové úrovni, nízké náklady na díl a lepší předvídatelnost výroby. Mezi první zákazníky, kteří nové řešení využívají k vývoji inovativních aplikací pro 3D tisk bílých dílů, ideálních pro automobilový průmysl, zdravotnictví, spotřebitelský sektor či průmyslovou výrobu, patří společnosti DI Labs, Prototal Industries a Weerg.
„HP nám soustavně poskytuje technická řešení potřebná k tomu, abychom dokázali posouvat hranice aditivní výroby a vyrábět finální díly, které naši zákazníci potřebují,“ konstatuje Jan Löfving, generální ředitel společnosti Prototal Industries. „Kromě technických řešení pro průmyslovou výrobu, která HP dodává, jsme také zaznamenali okamžitý zájem o nový tisk bílých dílů, který umožňuje nejnovější přírůstek do rodiny produktů Multi Jet Fusion od HP. Jakožto partner pro digitální výrobu a součást sítě DMN společnosti HP máme vše potřebné k tomu, abychom se mohli pustit do odvážných, inovativních projektů a dokázali pomáhat společnostem maximálně využít výhod aditivní výroby.“
Závazek HP poskytovat zákazníkům inovace, technologické novinky, profesionální služby a flexibilní obchodní modely přináší významný růst výroby dílů. Od loňského roku, kdy bylo na veletrhu Formnext oznámeno dosažení milníku v podobě 100 milionů dílů vyrobených na zařízeních Multi Jet Fusion, bylo za posledních dvanáct měsíců vytištěno dalších více než 70 milionů dílů.
Kromě nové možnosti tisku bílých dílů představuje společnost HP řadu finálních dílů z různých odvětví – včetně oceněných aplikací společností General Motors a Smith:
- Společnost GKN Forecast 3D vyrobila pomocí své flotily tiskáren HP Jet Fusion pro společnost General Motors 60 000 těsnění zadního spoileru z termoplastického polyuretanu (BASF ULTRASINT® TPU01). Těsnění uzavírají spáry na levé a pravé straně zadního spoileru, čímž zlepšují aerodynamiku vozu a snižují spotřebu paliva. Těsnění zadního spoileru získalo nedávno na 51. ročníku soutěže SPE Automotive Innovation Awards hlavní cenu v kategorii aditivní výroby.
- Lyžařské brýle Smith I/O MAG Imprint 3D demonstrují sílu hyper-personifikace, jsou vyrobeny technologií Multi Jet Fusion a nabízejí skutečně individuální přizpůsobení na základě rysů konkrétního obličeje. Tyto brýle, jež jsou první svého druhu a které časopis Time označil za jeden z největších vynálezů roku 2022, eliminují pronikání světla, odstávání brýlí či výskyt otlačenin a zajišťují na sjezdovkách prvotřídní výkon.
Spolupráce v rámci ekosystému – materiály a následné zpracování
HP nadále úzce spolupracuje na vývoji materiálů s partnery, jako jsou Arkema, BASF, Evonik a Lubrizol. Patří sem také oznámení společnosti Lubrizol o vývoji nového, pružného a vysoce odolného materiálu ESTANE 3D M88A TPU, jenž umožňuje vytvářet složité geometrické a mřížkové struktury.
Ve snaze o zajištění pokročilého následného zpracování oznámily společnosti HP a AMT novou strategickou alianci. Jejím cílem je poskytnout zákazníkům bezproblémovou, plně automatizovanou podporu následného zpracování během celého výrobního procesu 3D tisku. Obě společnosti jim pomáhají účelněji a nákladově efektivněji integrovat a aplikovat funkce následného zpracování, jako je rozbalování, čištění, povrchová úprava, barvení a kontrola kvality pro aplikace vznikající pomocí průmyslového portfolia zařízení 3D tisku HP Jet Fusion včetně nového řešení HP Jet Fusion 5420W. Oechsler, přední společnost v oblasti průmyslových technologií a nový partner pro digitální výrobu v rámci sítě DMN společnosti HP, je první společností, která využívá tuto podporu následného zpracování k vývoji řady aplikací.
„Ve společnosti Oechsler si vybíráme ke spolupráci partnery, kteří sdílejí naši vizi s cílem dosáhnout optimálních výsledků. Vytvoření komplexního přístupu od tisku až po integrované řešení následného zpracování společnostmi HP a AMT znamená zásadní krok v zavádění aditivní výroby ve velkém měřítku,“ prohlásil Matthias Weisskopf, generální ředitel společnosti OECHSLER Motion.
Kromě partnerství se společností AMT rozvíjí HP spolupráci v celém ekosystému následného zpracování, aby měli zákazníci přístup k široké škále alternativních řešení od poskytovatelů, jako jsou AM Flow, DyeMansion a Rösler Group AM Solutions. Společnost DyeMansion nabízí uživatelům zařízení Multi Jet Fusion pokročilé možnosti následného zpracování včetně povrchové úpravy a barvení bílých dílů, vyrobených pomocí nového řešení Jet Fusion 5420W.
Závazek společnosti HP k udržitelnosti v oblasti 3D tisku
3D tisk je stále výrazněji uznáván jako prostředek k dosažení udržitelnější výroby. Nedávná zpráva společnosti AM Power „Udržitelnost aditivní výroby kovů“ potvrdila, že technologie kovového 3D tisku na bázi polymerních pojiv je ve srovnání s tradiční výrobou jednou z nejudržitelnějších výrobních metod. Jako aktivní člen sdružení AMGTA (Additive Manufacturing Green Trade Association) se HP zavázalo k urychlení udržitelných výrobních postupů jak interně, tak ve svém ekosystému partnerů a zákazníků.
Společnosti po celém světě bez ohledu na velikosti či odvětví, v němž působí, upozorňují na důležitost udržitelných výrobních postupů. V reakci na to nabízí společnost HP svým zákazníkům nový program recyklace a odkupu Virtucycle® od společnosti Arkema. Na rozdíl od likvidace materiálů nákladnými a pro životní prostředí škodlivými postupy, jaké představuje skládkování nebo spalování, umožňuje tento program zájemcům z řad zákazníků společnosti HP použité prášky PA11 a PA12 a tištěné díly prodávat.
O společnosti HP
HP Inc. je technologická společnost, která věří, že i jeden mimořádný nápad má sílu změnit svět. Její portfolio produktů a služeb v oblastech osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk pomáhá tyto myšlenky realizovat. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.