Firmy vnímají bezdrátové připojení jako cestu k vyšší produktivitě, některé problémy ale přetrvávají

Evropské firmy očekávají, že během tří let po zavedení nejnovější bezdrátové technologie zaznamenají v průměru 32% nárůst produktivity.

Praha 12. února 2024 – Nejnovější průzkum společnosti Panasonic Connect Europe zjistil, že firmy očekávají od investic do bezdrátových technologií průměrné zvýšení jejich produktivity o 32 % během tří let od implementace. Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že 5G je nejdůležitější investicí do bezdrátových technologií v jejich podnikání, přičemž soukromé sítě v kampusech jsou populárnější než sítě veřejné. Každý pátý dotázaný (22 %) považuje WiFi 6 za nejdůležitější typ bezdrátové technologie.

Jedná se o podstatné vylepšení oproti jeho předchůdci, který nabízí rychlejší připojení a lepší odolnost pro sítě s vysokým zatížením připojených zařízení. Podobně vysoký byl i zájem o Bluetooth a sítě dlouhého dosahu (LoRaWAN), protože organizace hledají správnou technologii pro specializované aplikace ve svých vlastních odvětvích, jako je logistika dodavatelského řetězce a výroba. Celkově lze říci, že v oblasti investic do bezdrátových technologií dochází k rychlému pokroku, přičemž 41 % osob s rozhodovací pravomocí se již rozhodlo investovat do bezdrátových projektů nebo je v procesu plánování. Dalších 38 % respondentů je již ve fázi implementace.

Překážky přetrvávají

Existují však výzvy, které je třeba překonat, přičemž 24 % dotázaných přiznává obavy týkající se bezpečnosti IT, zatímco 22 % se obává problémů s interoperabilitou a konektivitou se svou stávající IT infrastrukturou. Každý pátý se obává o ovladatelnost technologie bezdrátových sítí a podobné procento uvádí nedostatek důvěry v IT zdroje, znalosti a dovednosti.

„Tento výzkum zdůrazňuje, že se jedná o klíčové období v investicích do bezdrátových technologií a rozhodování. Příchod 5G, vývoj WiFi a inovace kolem Bluetooth a LoRaWAN pohánějí propojený svět způsoby, které by byly ještě před několika lety nepředstavitelné. Je zřejmé, že vedoucí představitelé firem věří, že bezdrátová konektivita představuje obrovské příležitosti, ale existují také výzvy, které je třeba překonat,“ říká Jan Kaempfer, marketingový ředitel společnosti Panasonic Connect Europe.

Role v tomto odvětví

„Podniky mají nedostatek interních odborných znalostí a zdrojů a poskytovatelé technologií by měli hrát roli při podpoře organizací s odbornými znalostmi a vzděláním, aby jim vštípili větší důvěru a zaplnili některé mezery ve zdrojích. Celkově je však situace v oblasti bezdrátových technologií velmi pozitivní, je v ní cítit silná chuť po inovacích a pokročilém nasazení. Ve společnosti Panasonic Connect Europe jsme odhodláni pomáhat vedoucím pracovníkům firem porozumět hlavním hnacím pro investice do bezdrátových technologií, klíčovým technologiím a jejich aplikacím a tomu, jak překonávat překážky.“

Průzkumu, který provedla nezávislá výzkumná společnost Opinion Matters a který zadala společnost Panasonic Connect Europe, se zúčastnilo více než 300 vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí odpovědných za bezdrátové a síťové technologie ve Velké Británii, Francii a Německu v následujících odvětvích: Maloobchod; Logistika a dodavatelský řetězec; Výrobní; Vzdělávání; Média a zábava založená na poloze; a veřejného sektoru a záchranných služeb.

Chcete-li si stáhnout shrnutí publikace Next Connections: Exploring Wireless Connectivity Investment and Adoption in Europe (Další připojení: Zkoumání investic do bezdrátového připojení a jeho přijetí v Evropě), klikněte sem: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/whitepapers/adoption-advanced-wireless-technologies?utm_content=buffer76ddc&utm_medium=social&utm_source=linkedin.com&utm_campaign=buffer

O skupině Panasonic

Společnost Panasonic Group, která byla založena v roce 1918 a dnes je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro nejrůznější aplikace v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu, průmyslu, komunikací a energetiky, přešla 1. dubna 2022 na systém provozních společností, kdy Panasonic Holdings Corporation slouží jako holdingová společnost a pod její hlavičku spadá osm společností. Skupina vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 8 378,9 miliardy jenů (cca 59,4 miliardy eur) za rok končící 31. března 2023. Chcete-li se dozvědět více o skupině Panasonic, navštivte: https://holdings.panasonic/global/ 

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou na B2B.S více než 400 zaměstnanci vede podnik provoz se svou hlavní novou iniciativou B2B řešení nazvanou „Gemba Process Innovation“, podporovanou širokou škálou obchodních produktů.

Panasonic Connect Europe sídlí ve Wiesbadenu a skládá se z následujících obchodních jednotek:

  • Obchodní divize Mobile Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu pomocí řady odolných notebooků, firemních tabletů a kapesních počítačů Toughbook.
  • Obchodní divize Media Entertainment zahrnující řešení vizuálních systémů, která nabízejí řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů, stejně jako vysoce kvalitní displeje; a Broadcast & ProAV nabízející řešení Smart Live Production z komplexního portfolia sestávajícího z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT/IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro snímání živých událostí, sportovní produkci, televizi a studia xR.
  • Obchodní a průmyslová řešení poskytující technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu. Navrženo tak, aby zvyšovalo provozní efektivitu a zlepšilo zkušenosti zákazníků a pomáhalo podnikům podávat co nejlepší výkony každý den.
  • Panasonic Factory Solutions Europe prodává širokou škálu inteligentních továrních řešení, včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a inženýrských softwarových řešení.

Pro více informací navštivte: https://eu.connect.panasonic.com

Navštivte stránku Panasonic Connect Europe na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/panasonic-connect-europe/