Nový Red Hat Device Edge snižuje latenci a zefektivňuje úlohy AI na okraji sítě

Podporou rychlejší a konzistentnější odezvy pomáhá Red Hat Device Edge odhalit nové příležitosti pro inovace v edge computingu

Praha, Česká republika, 19. listopadu 2024 – Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, představil Red Hat Device Edge 4.17 s vylepšeními, které mají pomoci modernizovat způsob, jakým podniky zvládají úlohy náročné na rychlost odezvy provozované v nejvzdálenějších a nejvíce roztroušených lokalitách. Tyto nové funkce pro nízkou latenci a možnost práce téměř v reálném čase jsou navrženy tak, aby lépe vyhovovaly rostoucí poptávce po rychlejší a spolehlivější odezvě aplikací a systémů.

 

Red Hat Device Edge poskytuje konzistentnější platformu pro prostředí na okrajích sítě s limitovanými zdroji, kde prostorově omezená zařízení a výpočetní zdroje vyžadují provoz s nižší latencí, aby bylo možné efektivněji a téměř v reálném čase shromažďovat a analyzovat data a reagovat na ně. Red Hat Device Edge kombinuje podnikovou, společností Red Hat podporovanou distribuci open source komunitního projektu MicroShift (odlehčená distribuce Kubernetes odvozená z možností platformy Red Hat OpenShift pro edge computing), spolu s operačním systémem Red Hat Enterprise Linux a automatizační platformou Red Hat Ansible Automation Platform.

 

Prostředí na okrajích sítě s limitovanými zdroji, od průmyslových provozů a autonomních vozidel až po online hry a chytrá města, jsou hnací silou vyžadující aplikace, které jsou rychlejší, pohotovější a konzistentnější. Pro podporu případů použití náročných na předvídatelnost a nízkou latenci mohou nyní organizace implementovat řešení splňující požadavky na latenci výrazně nižší než jedna milisekunda a zároveň poskytovat spolehlivý, deterministický výkon pro zajištění konzistentních výsledků. Díky podpoře těchto stále důležitějších úloh poskytuje Red Hat Device Edge 4.17 cestu ke zcela nové úrovni případů použití edge computingu, i když vyžadují odezvu a zpracování dat téměř v reálném čase.

 

Využití potenciálu umělé inteligence na okraji sítě
Rychlost a agilita jsou i nadále pro vedoucí pracovníky v oblasti IT hlavním požadavkem, přičemž umělá inteligence a strojové učení (AI/ML) na okraji sítě představují silnou kombinaci schopností, které umožňují rychlejší a pohotovější provoz. Rozšířením AI na okraj sítě mohou podniky shromažďovat data, zpracovávat obrazy, trénovat modely, provádět inference a další činnosti, ale musí přitom plnit očekávání v podobě reakcí v reálném čase, offline funkcionalit a zvýšené bezpečnosti. Například v továrních halách může rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem určité operace představovat zpoždění pouhých 20 milisekund.

 

Nízká a předvídatelná latence může pomoci zavést řízení a funkce podporované AI, které zefektivní procesy. Red Hat Device Edge 4.17 rozšiřuje dané úlohy o funkce, které budou tyto vlastnosti podporovat ještě lépe. Red Hat nedávno oznámil technický náhled Red Hat Device Edge na NVIDIA Jetson Orin™ a NVIDIA IGXOrin™ s operačním systémem Red Hat Enterprise Linux 9.4, který poskytuje dodatečnou podporu pro obrazy řešení edge computingu s podporou FIPS. Tato řada řešení, od Jetson Orin Nano až po podnikovou platformu NVIDIA IGX, umožňuje podnikům dosáhnout přesnosti a inovací téměř v reálném čase, aniž by byly obětovány základní provozní potřeby IT, jako je zvýšená bezpečnost systému.

 

Podpora IPv6 s integrací jednoho a dvou zásobníků
Red Hat Device Edge přidává i další vylepšení týkající se podpory IPv6, které umožňují rozšířené síťové funkce, ať už jde o nasazení IPv6 v jednom zásobníku nebo konfigurace s dvěma zásobníky (IPv4 a IPv6), což zvyšuje flexibilitu správy infrastruktury.

 

„Edge computing mění průmyslová odvětví po celém světě a Red Hat se snaží organizacím umožnit, aby plně využily jeho potenciál. Díky nejnovějším funkcím pomůže Red Hat Device Edge podnikům nejen získat spoustu nových příležitostí a možných aplikací, ale také snížit vstupní bariéru pro zavádění technologií edge computingu a AI. To znamená, že si mohou podniky všech velikostí udržet konkurenceschopnost a zároveň bezproblémově využívat AI na okraji sítě,“ řekl Francis Chow, viceprezident a generální ředitel divize In-Vehicle Operating System and Edge ve společnosti Red Hat.