Trumpovo prezidentství vyvolává hodně emocí a přináší s sebou mnoho nejistot. Nicméně Wall Street, bez ohledu na to, kdo bude ve Spojených státech vládnout, bude nakonec věnovat pozornost tomu, jak se daří americkému byznysu. Trump prohlašuje, že mu přinese „zlaté časy“ a posílí finanční pozici Spojených států nejen jako celé země, ale také jako impéria složeného z desítek soukromých podniků. Není divu, že to investory oslovuje. Vždyť ve hře je konečná technologická a finanční dominance.
Analýzou několika trendů, jako je reindustrializace, jejímž cílem je zvýšit odolnost USA v případě konfliktu s Čínou a učinit „Západ“ nezávislým na asijských trzích, energetická nezávislost a jaderné investice na podporu vývoje nových technologií souvisejících s umělou inteligencí, můžeme dojít k závěru, že za vlády Trumpa budou investoři ochotni platit více za akcie společností „made in America“, jejichž vystavení vůči Asii je omezené a jejich obchodní odolnost je tak relativně vysoká. Jedná se o společnosti, které mohou prosperovat téměř za jakýchkoli tržních podmínek, dokonce i teoreticky „izolacionistických“ či protekcionistických, a s podporou nové administrativy ve Washingtonu mohou očekávat nebývalý růst objemu svých zakázek.
To nás vede k závěru, že právě sektor technologicko-průmyslových společností souvisejících s obranným sektorem a strategickými investicemi Spojených států může být tím, který přitahuje pozornost Wall Street. To zahrnuje nejen dodavatele obranných zařízení, ale také celý „klastr společností“, které se točí kolem vojensko-průmyslového komplexu a infrastruktury. Příkladem takových společností jsou dodavatelé vyspělých elektronických a mechanických dílů, jako jsou Heico, Curtiss-Wright, Teledyne Technologies a Howmet Aerospace. Dalšími příklady jsou Palantir, Axon Enterprise, Parsons a BWX Technologies, společnost poskytující řešení a služby pro civilní a vojenský jaderný sektor.
Zájem samozřejmě vzbudí ceny akcií největších průmyslových konglomerátů, jako jsou GE Aerospace, Honeywell, 3M a Rockwell Automation. Technologické společnosti, i když nespadnou z piedestalu Wall Street, mohou čelit problémům s vývozními omezeními a nejistotami spojenými s Čínou; investice do nich, i když jsou ziskové, mohou být spojeny s neviditelnou, ale strategicky vyšší mírou rizika. Jejich jedinečné globální postavení se může stát v jistém smyslu „obětí“ války o cenné zdroje, jako je výpočetní výkon a data. V souvislosti se vztahy mezi Washingtonem a Pekingem se téma Tchaj-wanu a Panamského průplavu pravděpodobně ještě několikrát vynoří.
Rozšíření americké flotily a vývoj podvodních dronů může podpořit podnikání společnosti Huntington Ingalls, hlavního dodavatele americké námořní flotily, která se v poslední době potýká s problémy. Z toho mohou těžit americké společnosti schopné růstu díky své zvláštní roli v americké ekonomice a širšímu průmyslovému strojírenství. Nepřímými příjemci zvýšené volatility na světových trzích budou finanční společnosti, jako jsou CBOE Global Markets a chicagská CME Group. Malé a střední americké společnosti se také mají na co těšit. Pozornost se zaměří také na energetický sektor, který může těžit z deregulace a návratu k tradičním fosilním palivům a oživení jaderného sektoru. Stačí se podívat na ceny akcií společností, jako je Vistra, abychom si uvědomili, že nejen Nvidia a technologický sektor nabízejí investorům neuvěřitelné příležitosti. Konečně Trump rovněž ovlivňuje kryptoměny, se zvláštním důrazem na Bitcoin, pro který je rok 2025 optimistický.