FortiGate 2600F nabízí až 10x vyšší výkon díky speciálně vyvinutým bezpečnostním procesorům Fortinet SPU, umožňuje zákazníkům nahradit řadu samostatných zařízení a tím snížit náklady a komplexitu zabezpečení
SUNNYVALE, Kalifornie / Praha, 4. únor 2021 – Společnost Fortinet® (NASDAQ: FTNT), přední světový dodavatel širokého spektra integrovaných a automatizovaných kyberbezpečnostních řešení, představila svůj nejnovější síťový firewall FortiGate 2600F. Ten umožňuje aplikovat bezpečnostně orientovaný přístup k budování sítí a chránit tak různé typy okrajů sítě – včetně hybridních datových center, multicloudových prostředí a rozsáhlých skupin zaměstnanců pracujících na dálku. FortiGate 2600F je založený na speciálně navržených bezpečnostních procesorech (SPU) NP7 a CP9. Představuje jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu – ve srovnávacích testech vykazuje až desetinásobně vyšší hodnoty než konkurenční řešení.
„Podniky urychlují digitální inovace a zároveň musí zajistit bezpečnost práce na dálku i hybridních pracovních modelů. Do všech součástí tohoto komplikovaného prostředí je proto nutné zavést prvotřídní zabezpečení. Bezpečnostně orientovaný přístup k sítím společnosti Fortinet urychluje konvergenci síťových a bezpečnostních technologií k ochraně libovolného okraje sítě, včetně podnikového datového centra, WAN a přístupu do cloudu – to vše pomocí jediné síťové firewallové platformy,“ říká John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.
Nový síťový firewall FortiGate 2600F mohou velké firmy využít k následujícím účelům:
- Vysokorychlostní připojení do cloudu: FortiGate 2600F nabízí vysoce zabezpečené a extrémně rychlé připojení do cloudu k propojení podnikových datových center s různými cloudovými prostředími. Umožňuje tak firmám efektivně využívat cloudové aplikace k analýze velkých objemů dat.
- Ochrana libovolného okraje sítě v libovolném rozsahu: FortiGate 2600F poskytuje dokonalý přehled díky inspekci provozu šifrované pomocí SSL (včetně TLS1.3), detekuje neschválené aplikace a jiné hrozby a chrání uživatele a data pohybující se v prostředí hybridních datových center před externími riziky. Nabízí hardwarově akcelerovanou ochranu proti zahlcení provozem skrze IPv4 i IPv6 při útocích typu DDoS a zajišťuje tak kontinuitu provozu služeb.
- Podpora práce na dálku u velkého počtu zaměstnanců: FortiGate 2600F je konstruovaný s ohledem na flexibilitu tak, aby umožňoval rychlé vzdálené připojení velkého počtu pracovníků a podporoval produktivitu práce. Zajišťuje důvěrnost a integritu citlivých podnikových dat při přenosu a umožňuje monitorování provozu k zajištění souladu s existující podnikovou kyberbezpečnostní politikou. Nabízí v průměru 9x rychlejší zabezpečené tunelové připojení IPsec VPN a umožňuje tak zajistit nepřetržitý provoz.
- Zjednodušení provozu a dosažení vyšší míry návratnosti investic: Podle průzkumu, který společnost Fortinet nedávno provedla mezi manažery kybernetické bezpečnosti, má téměř 70 % podniků obavy z interních hrozeb. FortiGate 2600F spojuje funkce segmentace, SD-WAN a síťového firewallu do jediné kompaktní platformy, která pomáhá velkým podnikům snížit komplexitu, zjednodušit provoz a dosáhnout lepší návratnosti investic (ROI). Omezuje také prostor pro potenciální útok díky segmentaci a chrání podniková data a aplikace pomocí služeb FortiGuard Labs využívajících umělou inteligenci a strojové učení. FortiGate 2600F umožňuje hardwarově akcelerovanou segmentaci VXLAN (LAN s virtuálním rozšířením) a tím umožňuje bezpečnou vysokorychlostní komunikaci v hybridních IT architekturách.
Všechny používané bezpečnostní procesory (SPU) Fortinet (včetně NP7 a CP9) jsou koncipované tak, aby dosahovaly výrazně vyšší rychlosti, kapacity, výkonu, efektivity a užitku při menších rozměrech a nižší spotřebě zařízení a zároveň podstatně zlepšovaly uživatelskou zkušenost. Řešení Fortinet – včetně nového FortiGate 2600F – umožňují budovat bezpečné sítě s využitím komplexní platformy založené na architektuře Fortinet Security Fabric, která spojuje bezpečnostní a síťové funkce v celém síťovém prostředí a poskytuje ochranu libovolných zařízení a aplikací v lokálních, virtuálních a cloudových prostředích.
Další zdroje
- Zjistěte více o FortiGate 2600F a síťových firewallech Fortinet.
- Přečtěte si, jak bezpečnostní platforma Fortinet Security Fabric poskytuje všeobecnou, integrovanou a automatizovanou ochranu celé digitální infrastruktury podniku.
- Další informace o bezpečnostním zpravodajství a výzkumu FortiGuard Labs a portfoliu služeb FortiGuard.
- Získejte informace o Vzdělávacím institutu pro síťové bezpečnostní experty (NSE) společnosti Fortinet a jeho bezplatném bezpečnostním školení, o certifikačním programu NSE, Síťové bezpečnostní akademii a Veteránském programu.
- Zapojte se do komunity uživatelů řešení Fortinet (Fuse). Podělte se o své nápady a postřehy, získejte další informace o našich produktech a technologiích a spojte se s kolegy z oboru.
- Sledujte společnost Fortinet na Twitteru, LinkedIn, Facebooku, YouTube a Instagramu.
O společnosti Fortinet
Společnost Fortinet (NASDAQ: FTNT) zabezpečuje největší podniky, poskytovatele služeb a vládní organizace na celém světě. Společnost Fortinet poskytuje zákazníkům ucelený přehled a kontrolu nad rostoucím prostorem pro útoky a vybavuje je prostředky vyhovujícími neustále stoupajícím nárokům na výkon. Pouze bezpečnostní platforma Fortinet Security Fabric se dokáže vypořádat s nejsložitějšími bezpečnostními výzvami a ochránit data v celé digitální infrastruktuře, a to v síťových, aplikačních, multicloudových i edge prostředích. Společnost Fortinet celosvětově dodala největší počet bezpečnostních zařízení a na ochranu zajišťovanou jejími produkty spoléhá více než 480 000 firemních zákazníků. Působí jako technologická i jako vzdělávací společnost. Její Institut síťové bezpečnosti (NSE) nabízí jeden z nejrozsáhlejších a nejobsáhlejších vzdělávacích programů v oblasti kybernetické bezpečnosti. Další informace naleznete na stránkách http://www.fortinet.com, v blogu Fortinet nebo na stránkách FortiGuard Labs.