28.08. 2012, Tábor – Společnost WAY UP s.r.o. (www.wayup.cz) se sídlem v Plané nad Lužnicí provedla digitalizaci archivu pro Museum fotoateliér Seidel z Českého Krumlova
(www.seidel.cz). Co do počtu zdigitalizovaných materiálů se jednalo o ojedinělou zakázku, která navzdory svému rozsahu byla provedena v extrémně krátkém čase. Celkově bylo do digitální podoby převedeno více než 70 000 skleněných negativů, 44 000 políček svitkového filmu a několik tisíc původních fotografií z přelomu 19. a 20. století. Celkový objem zpracovaných dat činí přibližně 80 TB. (TZ)
V časovém úseku od 23. 12. 2011 do 27. 4. 2012 pracovali zaměstnanci jihočeské firmy WAY UP společně s přizvanými odborníky na zakázce pro Museum Fotoateliér Seidel. Na základě vyhraného konkurzního řízení měli za úkol provést digitalizaci skleněných negativů, plochých filmů, svitkových filmů a fotografických pozitivů. Jejich pozornosti taktéž neunikly historické papírové dokumenty, v nichž byly zaznamenány informace o aktivitách a činnostech pana Seidela, ba dokonce ani prokladové papíry, které mají velikou historickou a informativní hodnotu.
Cílem celého projektu byla digitalizace archivu Musea Fotoateliér Seidel v odpovídající kvalitě a v dané časové lhůtě dle požadavků zadavatele za účelem dlouhodobé archivace a zpřístupnění archivu prostřednictvím webových stránek Musea Fotoateliér Seidel (www.seidel.cz). Naplnění tohoto cíle v tak krátkém časovém úseku bylo úspěšně dosaženo díky nastavení kvalitních procesů zpracování, použité technologie a dvousměnnému pracovnímu provozu, do něhož se zapojilo více jak 50 pracovníků. Ti byli odborně proškoleni o správném postupu při čištění a manipulaci s historickým materiálem a zároveň byla nastavena bezpečnostní opatření, aby nedošlo k jakémukoli poškození tohoto cenného materiálu.
Pracovníci plánské společnosti se v materiálech dovezených z Českého Krumlova nejčastěji setkávali s portréty lidí v ateliéru i mimo něj, se záběry z místních významných událostí nebo s poštovními pohlednicemi. Značnou část českokrumlovského archivu tvořily taktéž snímky věnované fotodokumentaci měst a snímky s krajinářskými motivy. Výjimkou nebyly ani reklamní a propagační fotografie.