Brno, 18.9.2017 – V rámci speciálního fondu Source Lift Fund podpořilo Kiwi.com další tým open source komunity. Tentokrát jde o vývojáře z PyPy.org. Ti pracují na vývoji alternativního interpretu programovacího jazyka Python. Členové týmu dostali vouchery na letenky, každý v hodnotě 350 EUR. Čtyři z nich se tak potkají v Kapském městě na konferenci Pycon ZA.
Do Kapského města přijedou tři členové rostoucí PyPy komunity navštívit jednoho ze svých kolegů, který tu žije. Díky získané podpoře budou společně moct pracovat například na zlepšení kompatibility a rychlosti C extenzí. Skupina se plánuje věnovat i podpoře Python 3.5. „Nemáme ještě přesně navržené úkoly, které budeme chtít na konferenci řešit, to obvykle rozhodujeme ze dne na den,“ říká jeden z členů podpořeného týmu Antonio Cuni. Neustále rostoucí open source komunita pracující především s programovacím jazykem Python se dala dohromady už v roce 2003.
Díky PyPy nemusí Kiwi.com řešit nedostatečnou rychlost kódu
Speciální fond Kiwi.com založilo na podporu open source týmů, které pracují z různých koutů světa v rámci tzv. FOSS (Free and open source software). Každou přihlášku posuzuje tříčlenná porota složená z členů developerského týmu společnosti Kiwi.com. Mezi nimi je CTO Jozef Képesi a software inženýři Robert Kuska a Bence Nagy.
Kiwi.com tak podpořilo projekt, jehož práci využije v praxi vyhledávání a prodeje letenek. „Jsme rádi, že jsme mohli podpořit zrovna tým PyPy. V Kiwi.com rádi říkáme, že 99 % našich technických problémů dokážeme vyřešit pouze kódem v Pythonu, ale toto číslo by nebylo tak vysoké, nebýt úsilí PyPy týmu. Během technických diskuzí můžeme téměř ignorovat obavy z nedostatečné rychlosti kódu, protože víme, že se ve většině případů můžeme spolehnout na přechod na PyPy, který běh kódu urychlí,” vysvětluje software inženýr Kiwi.com Bence Nagy.
Koho Kiwi.com podporuje
O podporu mohou požádat tří až desetičlenné týmy, které musí představit svůj projekt komisi. Projekty se týkají obvykle jazyka agnostických vývojových nástrojů, PostgreSQL, Node.js nebo souvisí právě s programovacím jazykem Python. Vůbec prvním podpořeným týmem byl tým Coala.io, jehož členové se potkali v červenci na konferenci EuroPython v italském Rimini a pracují na vývoji rozhraní pro linting a fixaci kódu bez ohledu na použité programovací jazyky. “Kupóny byly velmi užitečné a pomohly do naší komunity lépe integrovat nováčky. V tom je pro nás každá konference klíčová, umožní nám lépe se poznat. Po konferenci jsme uspořádali sprint, na kterém jsme vyřešili některé technické problémy, ale bylo to pro nás důležité i z netechnického hlediska právě proto, že jsme se mohli lépe poznat,“ říká zakladatel takzvaných Coalians Lasse Schuirmann.
Kalendář akcí, na kterých se kodéři mohou se svým týmem díky podpoře Kiwi.com potkat jsou umístěny na stránkách věnovaných Source Lift Fund.
O společnosti Kiwi.com
Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com je inovativním celosvětovým vyhledávačem letenek zaměřujícím se na kombinace letů nespolupracujících aerolinek. Zákazníkům díky vlastnímu vyspělému technickému řešení vyhledává unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení. Kiwi.com patří mezi deset největších světových a pět největších evropských prodejců letenek. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 60 milionů eur při průměrných 6 000 objednávkách denně. Kiwi.com za svůj růst a úspěchy (tržby, počet uživatelů, investice, valuace) v minulém roce získalo od odborné poroty složené ze stovky investorů, mentorů a expertů titul Forbes Startup roku.