DPD hlásí rekord na Black Friday i Dny dopravy zdarma

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, zaznamenala v uplynulých dnech rekordní nárůst objemu přepravených balíčků. Počet zásilek na Black Friday letos vzrostl o 75 % a u příležitosti letošního Dne dopravy zdarma o 50 % ve srovnání s běžným celoročním průměrem. V meziročním srovnání se jednalo o nárůst o 12 %.

2017-11-14 18_50_23-Přepravní společnost - přeprava zboží a zásilek _ DPD CZ

Vzhledem k letošnímu prodloužení na tři dny měla akce Den dopravy zdarma vliv na doručování i v dalších dnech. Průměrné denní objemy byly v tomto týdnu o 7 % vyšší, než v roce 2016. Ačkoliv byl pátek 17. listopadu státním svátkem, byly balíčky doručeny s 91% úspěšností oproti běžnému rozvozu ve svátek nebo o víkendu, kdy se tato úspěšnost pohybuje okolo 75 %. Jedním z důvodů je, že lidé nebývají doma a zásilky se tak často vrací na depo nebo si je zákazníci přesměrovávají na výdejní místo Pickup.

Skutečnost, že obliba nákupů přes internet v Česku rapidně roste každým rokem, dokazují i letošní výsledky. Black Friday dosáhlo letos svého maxima. Objemy rozvezených balíčků byly oproti běžnému průměru vyšší o 75 %. Některé e-shopy prodloužili akci až do neděle 26.11, doručování proto probíhá ještě do úterý 28.11.

V následujících dnech DPD očekává mírný pokles a poté opět masivní nárůst objemu zásilek těsně před Vánoci, a to zejména v týdnu od 18. do 22. prosince.

“Vzhledem k dosavadním výsledkům předpokládáme, že celkový objem přepravených balíčků za rok 2017 vzroste o 20 %, během Vánoc potom o 70 až
100 %. Podobný trend pak vidíme i v příštím roce,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

DPD svým zákazníkům doporučuje nenechávat letos opravdu nic na poslední chvíli. Objednávat by proto měli vánoční dárky tak, aby je e-shopy přepravci předaly nejpozději do 15. prosince.

O DPD                                                           

DPD CZ je součástí DPDgroup, druhé největší mezinárodní přepravní sítě v Evropě. V České republice je společnost DPD přední poskytovatel přepravních služeb, který s 330 zaměstnanci a 650 kurýry doručí každoročně kolem 16 milionů zásilek. Díky inovativním technologiím, expertním znalostem a výborné péči o zákazníky poskytuje DPD nejlepší zkušenost s doručením všem svým zákazníkům. Inovativní službou Predict nastavuje společnost DPD nové standardy v doručování. Zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena s přesností na jednu hodinu. Zároveň si může doručení změnit tak, jak mu vyhovuje. Jako součást DPDgroup může DPD CZ využít více než 22 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručovat do 230 zemí po celém světě. DPDgroup je přepravní síť společnosti GeoPost, která s pomocí 50 000 zaměstnanců doručuje denně více než 3,6 milionu zásilek. GeoPost je mateřská společnost DPD vlastněná Le Groupe La Poste, která v roce 2015 vykázala tržby ve výši 5,7 miliard EUR.