První zelený webhosting má ZONER

polečnost ZONER software jako první český poskytovatel webhostingových služeb využívá energii z obnovitelných zdrojů. Díky této elektřině mohou servery společnosti i firemních zákazníků využít zelenou energii a šetřit tak životní prostředí. (TZ)

ZONER se rozhodl udělat významný krok v ochraně životního prostředí a investoval do tzv. ekologického certifikátu. Energie z  obnovitelných zdrojů zajistí každodenní operace serverů, které běží 24 hodin denně a vyžadují proto velké množství energie. Díky tomu může společnost ZONER software svá datacentra provozovat ekologičtěji.

„Jsme prvním poskytovatelem webhostingu v České republice, který přišel s konceptem zeleného hostingu. Aktivně chráníme přírodu a rozhodli jsme se tímto krokem získávat čistší energii i pro své zákazníky. Změna se totiž pozitivně dotkne i našich firemních zákazníků, kteří využívají služeb serverhosting či serverhousing,“ říká Petr Komárek, ředitel internetové divize.

Energií z obnovitelných zdrojů pokrývá ZONER aktuálně 30 % spotřeby svých serverů. V rámci plánovaného nového datového centra chce využívat až 70 % energie z obnovitelných zdrojů.

Informace najdete také na https://www.czechia.com/.

O společnosti ZONER software, a.s.

Společnost ZONER software, a.s. (www.zoner.eu), je největší český producent softwaru v oblasti digitální fotografie, grafiky, multimédií a významný poskytovatel internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí.

Společnost provozuje své služby pod značkami Czechia (www.czechia.com), Zoner inShop (www.zoner-inshop.cz), regZone (www.regzone.cz), Zoner Photo Studio (www.zoner.cz), inPage (www.inPage.cz), Interval.cz (http://interval.cz), Zoner AntiVirus (www.zonerantivirus.cz) a Zoner Press (www.zonerpress.cz). ZONER software patří mezi největší poskytovatele webhostingu v České republice, je akreditovaným registrátorem domén CZ a EU a v oblasti elektronické komerce je lídrem domácího trhu.