Microsoft představil první testovací verzi Internet Exploreru 10 určenou pro vývojáře

na právě probíhající konferenci Microsoft MIX11, kde je hlavním tématem Web a podpora HTML5, Microsoft právě vydal první verzi Platform Preview Internet Exploreru 10 (IE10 PP1). Tato verze je určena zejména pro vývojáře webu a zaměřuje se na využití možností dnešních počítačů a operačního systému Windows 7, který se postupně stává novým standardem na dnešních počítačích. Uvedení IE10 PP1  přichází necelý měsíc po uvedení finální verze Internet Exploreru 9.

Pro vývoj webových aplikací, které jsou dnes provozovány na mnoha různých zařízeních, je podpora standardů jako HTML5 klíčová nejen z důvodu úspory času při vývoji, ale také protože dovoluje využít možnosti zařízení na maximum a uživateli doručit mnohem bohatší obsah. Internet Explorer 9 přinesl plnou hardwarovou akceleraci vykreslení grafiky, textu i videa a vývojáři tak mohou uživatelům nabídnout stránky, které by ještě před rokem nebyly vůbec myslitelné. Internet Explorer 10 pak přinese podporu ještě více standardů, jako například CSS3 Gradients na pozadí nebo CSS3 Flexbox.

Vývojáři si mohou první Platform Preview stáhnout na http://www.ietestdrive.com a poskytnout své zkušenosti s touto verzí Microsoftu. Nové verze by měly být vydávány v pravidelných intervalech. Zde si můžete prohlédnout i demo:http://www.microsoft.com/presspass/events/mix/videogallery.aspx?contentID=mix11_demo_ie10.

Konferenci MIX je možné sledovat prostřednictvím webu http://live.visitmix.com/.