KAKTUS Software zprovoznil aplikaci Personal Locator pro městskou policii na okraji Prahy

Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že zprovoznila aplikaci Personal Locator pro monitoring pohybu společné městské policie v Klánovicích, Šestajovicích a Jirnech, obcích na východním okraji Prahy, prostřednictvím mobilních telefonů. Aplikace zaznamenává přesnou polohu strážníků na mapě v reálném čase a starostové si tak mohou zkontrolovat, zda městští policisté plní své úkoly a rovnoměrně pokrývají území jejich obcí. (TZ)

Konfigurace služby Personal Locator byla uzpůsobena specifickým požadavkům společné městské policie. Rajón strážníků je v této oblasti poměrně rozsáhlý, vzdálenosti mezi obcemi jsou několikakilometrové a tak oblast, kterou mají strážníci pod dohledem, je možné efektivně zvládnout pouze za pomoci služebního vozu a moderních komunikačních prostředků.

Strážníci tak dnes používají běžně dostupné mobilní telefony vybavené GPS čipem, GPRS modemem pro přenos dat a aktivovaným datovým tarifem, na který byla nainstalována aplikace Personal Locator pro zaznamenávání pohybu uživatele telefonu na mapě.

Občané se mohou přesvědčit, že jejich strážníci jsou skutečně v terénu a dělají svou práci a obecní zastupitelstva obcí zase mají kontrolu nad pokrytím městské policie v jejich obci. Je možné zpětně dokladovat, zda strážníci byli či nebyli v daný čas na daném místě. Jedná se o řešení nejen velmi přesné a efektivní, ale také cenově nenáročné – využívá běžně dostupné mobilní infrastruktury a obyčejných mobilních telefonů, takže zatěžuje obecní rozpočet jen minimálně.

Systém Personal Locator (dříve PhoneOnMap) funguje v České republice od roku 2009 a v současnosti jej používá cca 10.000 privátních a firemních uživatelů. Systém je tvořen webovým portálem a aplikacemi pro jednotlivé druhy operačních systémů mobilních telefonů (v současnosti Symbian a Windows Mobile, v blízké budoucnosti iPhone a Android) nebo

osobních lokátorů Personal Tracker. Systém byl vyvinut společností KAKTUS Software.

O KAKTUS Software

KAKTUS Software je dynamicky se rozvíjejícím softwarovým developerem. Od svého založení v roce 1997 poskytuje profesionální služby a vyvíjí technologicky vyspělý software s hlavním důrazem na systémy založené na internetových a intranetových technologiích. V rámci vývoje softwaru společnost KAKTUS Software úzce spolupracuje s předními technologickými partnery, mezi které patří například společnosti Microsoft a Oracle. Svá řešení poskytuje podnikům a organizacím z nejrůznějších odvětví. Portfolio zákazníků je velmi široké a zahrnuje nejen střední podniky, ale také giganty z oborů telekomunikací, obchodu, pojišťovnictví, logistiky, dopravy i státní správy apod. Více informací o společnosti lze nalézt na www.kaktus.cz.