Blíž ke hvězdám pomůže aplikace Evoque

Znát oblíbené kavárny Ani Geislerové, získat tip na příjemnou restauraci od madridského šéfkuchaře Paca Roncera či si zmapovat pařížské kluby za pomoci hudebníka Grega Koza mohou všichni držitelé iPhonů nebo chytrých telefonů s operačním systémem Android. Jejich uživatelé se mohou zařadit po bok světových osobností a stát se součástí zábavného a interaktivního projektu „Pulse of the City“. Umožňuje jim to nová aplikace Evoque, která je zdarma k dispozici na internetových stránkách www.helloevoque.com. (TZ)

Nová aplikace Evoque byla vytvořena pro interaktivní projekt „Pulse of the City“ a doprovází představení nového vozu Range Rover Evoque. Uživatelé chytrých telefonů mohou pomocí této GPS aplikace zaznamenávat své cesty vybranými metropolemi, komentovat je a následně vše zveřejnit na interaktivních stránkách www.helloevoque.com. Obyvatelé světových metropolí včetně Prahy prostřednictvím map a interaktivního webu například sdělují přátelům své každodenní zážitky, doporučují si oblíbená místa či si navzájem představují svá města. Každá světová metropole má navíc své patrony v podobě významných osobností z oblasti hudby, kultury, sportu či módy, kteří stejným způsobem sdělují své zkušenosti a zážitky.

Praha je mystická a zní jako zvony

Do projektu se zapojila i Česká republika. Patrony Prahy jsou přední česká herečka Aňa Geislerová a jeden z nejuznávanější houslových virtuosů Pavel Šporcl. „Praha je jedno z nejkrásnějších měst v Evropě s dlouhou historií plnou mystiky. Navíc v ní najdete desítky jedinečných galerií, obchodů, příjemných kaváren i romantických míst. Velmi se těším, že společně s jejími obyvateli ukážeme její jedinečný charakter a život,“ říká Aňa Geislerová.

Aňa Geislerová v rámci své první cesty po Praze, která byla na stránkách www.helloevoque.com zveřejněna, mimo jiné prozradila, že se ráda prochází podél Vltavy a oblíbila si výstavy v galerii Dox. Naopak Pavel Šporcl jako hudebník přemýšlí, jaké zvuky Prahu charakterizují. Jedním z nich je hlas zvonů ve stověžaté Praze. „V Praze můžeme slyšet všechny zvuky moderního města. Jako hudebník v ní také slyším Smetanovu Vltavu,“ říká Pavel Šporcl, který na stránkách www.helloevoque.com také prozradil, že ho nejvíce dokáže rozveselit Staroměstský orloj. A zároveň zve k účasti: „Praha je výjimečná, inspirující a plná energie. Věřím, že se nám společně s dalšími účastníky podaří tyto zážitky zprostředkovat i ostatním.“