Proact pokračuje v akvizicích, po České republice a Slovensku vstoupil na další tři evropské trhy

Tři akvizice a pět nových trhů během posledních osmi měsíců. To je bilance mezinárodní technologické skupiny Proact IT Group, která se specializuje na ukládání, zálohování a archivaci dat. Skupina Proact se loni v říjnu spojila s českou společností Storyflex a letos integrovala do svého vlastnictví další dvě významné evropské IT firmy: nizozemskou firmu Databasement, která působí také v Belgii a Španělsku a nabízí zejména služby Managed Cloud Services, a dále britskou společnost B2net, jež poskytuje komplexní portfolio služeb pro ukládání, zálohování a archivaci dat. (TZ)

„Akvizicemi jsme posílili pozici společnosti Proact mezi evropskými lídry v oblasti ukládání a archivace dat. Mezinárodní sdílené know-how nabídneme i tuzemským zákazníkům, kteří budou moci využít nové specializace, znalosti a zkušenosti,“ řekl René Valvoda, výkonný ředitel společnosti Proact Czech Republic.

Tři velké akvizice meziročně zvýší plánovaný obrat celé skupiny Proact IT Group o 60 procent na přibližně 6 miliard korun. Počet zaměstnanců se díky fúzím téměř zdvojnásobil. Během osmi měsíců vzrostl z původních 300 na současných více než 570 odborníků. Skupina Proact IT Group nyní působí ve třinácti evropských zemích. V České republice firma působí pod názvem Proact Czech Republic a zaměstnává zde 32 odborníků. Má pobočky v Praze, Brně a Ostravě.

Tabulka: Přehled nedávných akvizicí skupiny Proact IT Group

Společnost Země Počet zaměstnanců Roční obrat
Storyflex Česká republika, Slovensko 32 288 milionů CZK
Databasement Belgie, Nizozemsko, Španělsko 52 483 milionů CZK
B2net Velká Británie 145 1,3 miliardy CZK

Skupina Proact IT Group patří mezi přední evropské storage integrátory. Specializuje se na komplexní řešení a služby v oblasti ukládání, zálohování, archivace a správy velkého objemu informací a to včetně souvisejících analýz a konzultací. Skupina Proact byla založena v roce 1994 a od roku 1999 je kotována na švédské burze Nasdaq OMX Stockholm pod symbolem PACT. Centrála společnosti sídlí ve Stockholmu. Další informace o Proact jsou k dispozici na www.proact.eu.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s