PCS míří opět na brněnské výstaviště a návštěvníci veletrhů ISET/Pyros a IDET se mají na co těšit – BUDE TO JÍZDA.

PCS se opět představí na veletrhu ISET/Pyros, který je poprvé v letošním roce propojen s veletrhem IDET. Na stometrové ploše stánku č. 45 pavilonu F předvede to nejnovější a nejzajímavější ze svého produktového portfolia.  (TZ)

Divize Security kromě svého tradičního sortimentu kamer, ozvučení a kongresových a hlasovacích systémů předvede v České republice poprvé sofistikovaný bezpečnostní produkt i pro ty nejnáročnější – inteligentní depotní systém Kemas. Systém zajišťuje v rámci organizací uspořádaný a bezpečný pohyb předmětů (např. klíčů, dokumentů, zbraní, automobilů, mobilních telefonů, počítačů či ochranných pomůcek), zkrátka všeho, co si zaměstnanci v rámci organizace předávají nebo s čím se v rámci podniku pohybují. Systém obsahuje propracovaný software, který sleduje a eviduje kdo, kdy, s čím a jak nakládal. Depotní systém tak zajišťuje transparentnost a hospodárnost.

Divize Rapiscan seznámí návštěvníky s novou generací průchozích detektorů kovů Metor 6M, s jeho novými funkcemi skýtajícími zcela nové možnosti a hlavně s jedinečným tréninkovým simulátorem rtg zařízení X-Screen. Jedná se o systém pro výcvik operátorů zavazadlových rentgenů s možností simulace všech běžných konvenčních zařízení. Vzhledem k tomu, že od loňského roku platí nařízení Evropského parlamentu a rady Evropské unie o společných pravidlech v oblasti ochrany civilního letectví, která vyžadují, aby operátoři zavazadlových rentgenů absolvovali pravidelné školení v rozsahu nejméně 6 hodin za každých 6 měsíců, je systém X-Screen efektivním způsobem řešení této situace.

Letošní veletrh vnímáme jako vhodnou příležitost pro oslovení našich zákazníků v relativně krátkém čase a v jednom místě. Cílem letošního veletrhu je nabídnout návštěvníkům komplexní přehled o oblasti jak vojenské, tak civilní bezpečnosti. Divize Rapiscan i divize Security se v této oblasti pohybují již mnoho let, proto jsme spojení veletrhů IDET a ISET/Pyros velice uvítali. Veškeré exponáty budou plně funkční, koncepce stánku je navržena tak, aby si každý přišel na své, ať už naši expozici navštíví člen Armády České republiky nebo odborník z oblasti civilní bezpečnosti nebo osoba z řad veřejnosti. Je naší tradicí připravit návštěvníkům i trochu zábavy a oddechový program. V minulých letech to byla barmanská show, letos se bude jezdit na segway strojích. TAK PŘIJĎTE, BUDE TO JÍZDA!,  říká Eva Možná, marketing manager PCS spol. s r. o.

Skupina PCS

Společnosti sjednocené pod názvem PCS se zabývají širokým spektrem činností – od komplexních služeb v oblasti zabezpečovacích a komunikačních systémů, detekce nebezpečných předmětů,  přes dodávky analytických přístrojů a měřících ústředen, až po řešení bezpečnosti dat. Významnou součást tvoří vývoj vlastního ekonomického software a nemocničních informačních systémů.

Skupina PCS působí na českém a slovenském trhu již od roku 1990, zaměstnává přes 100 pracovníků a její roční obrat se pohybuje okolo 200 milionů Kč (2010). Vzájemná synergie jednotlivých činností je zárukou rozvoje a stability i do dalších let. Společnosti sídlí ve  vlastních objektech v Praze, Brně  a Blansku, její dceřiná společnost je aktivní v Bratislavě. Více informací najdete na www.pcs.cz  a www.pcs.sk .