AXAGO představuje CLONE adapter – klonování obsahu disků bez PC

Značka AXAGO představuje unikátní zařízení – CLONE adaptér ADSA-3S. Nejen že umí připojit současně až tři SATA disky k počítači přes jediný USB port, ale dokáže také klonovat obsah připojených disků a to zcela bez potřeby připojení k počítači. Navíc podporuje také zálohování stiskem jediného tlačítka a je tak velmi zajímavým storage zařízením s širokými možnostmi využití.  (TZ)

Tělo CLONE adaptéru obsahuje tři SATA konektory, všechny v kombinovaném provedení s napájecí částí. Dva SATA konektory na bočních stěnách adaptéru slouží pro rychlé přímé připojení disků, třetí SATA konektor na horní části adaptéru se s diskem propojuje přes přibalený kablík. O dostatečné napájení všech připojených zařízení se stará výkonný pětiampérový napájecí adaptér. Podporovány jsou 3.5″ i 2.5″ SATA disky všech kapacit a rozměrů.

Mimořádnou vlastností adaptéru je schopnost klonování obsahu disků bez asistence počítače. Lze jej tak využít jako autonomní zařízení pro pohodlné vytváření obrazů disků a to dokonce i na dva disky současně. Klonování se spouští jednoduše cca. 5 vteřin dlouhým stiskem klonovacího tlačítka. Po dobu duplikace blikají LED diody indikující aktivitu disků. Rychlost klonování je cca. 50 MB/s a celkový čas naklonování disku závisí na kapacitě zdrojového disku.

Při připojení adaptéru k počítači jej lze využít také pro pohodlné zálohování díky funkci One Touch Backup. Po instalaci aplikace z dodaného CD lze při prvním startu definovat libovolné adresáře k zálohování a poté již dle potřeby pouhým stiskem tlačítka provést zálohu těchto dat na určený disk.

Pro snadnou obsluhu připojených zařízení obsahuje adaptér vypínač napájení. Není také třeba instalovat žádné ovladače, jsou již součástí podporovaných operačních systémů a nainstalují se automaticky.

Obvyklá prodejní cena zařízení je cca. 790 Kč včetně DPH.

Více informací o tomto produktu naleznete na
http://www.axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADSA-3S.html.

O značce AXAGO

AXAGO je původní český projekt vytvářený společností RealQ s.r.o. již od roku 2005. Značka se specializuje na počítačové příslušenství a zcela v duchu svého přídomku Complete Computer Comfort dodává komplexní sortiment USB adaptérů, PCI a PCI-Express karet, ExpressCard adaptérů, čteček paměťových karet, USB hubů a externích boxů pro pevné disky. Český zákazník tak má díky domácí značce možnost ocenit kromě výhodného poměru mezi cenou a kvalitou výrobků také precizní technickou podporu a důkladnou lokalizaci všech produktů. Pro více informací o AXAGO produktech prosím kontaktujte Vašeho dealera nebo navštivte webové stránky: www.axago.cz.