Logitech uvádí novou bezdrátovou klávesnici s touchpadem

Společnost Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) dnes představila klávesnici Logitech® Wireless Touch Keyboard K400, která poskytuje uživatelům pohodlné bezdrátové ovládání počítače nebo notebooku připojeného k televizoru. Díky bezdrátovému dosahu až 10 metrů nabízí Logitech Wireless Touch Keyboard K400 snadné ovládání jak v situaci, kdy používáte notebook samotný, tak tehdy, kdy je připojen k televizoru a vy jej můžete ovládat z pohodlí vaší pohovky. (TZ)

Klávesnice Logitech Wireless Touch Keyboard K400 je určena speciálně pro lidi, kteří připojují notebook k televizoru, aby si vychutnali svůj oblíbený multimediální obsah na větší obrazovce. Vestavěný 3,5palcový touchpad umožňuje intuitivní ovládání kurzoru vertikálním i horizontálním směrem a eliminuje potřebu samostatné myši.
„S naší novou klávesnicí Logitech Wireless Touch Keyboard K400 si lidé mohou připojit svůj notebook k televizoru, měnit hlasitost videa na YouTube, pozastavit svou prezentaci fotografií z dovolené nebo tweetovat o filmu, který si právě stáhli, a to vše s pomocí jediného elegantního pomocníka,“ řekl Thibauld Nolf, evropský produktový manager společnosti Logitech pro klávesnice a komba.  „Díky bezhlučným klávesám s nízkým profilem je navigace i psaní velmi snadné, ať už surfujete po internetu nebo píšete e-mail svému příteli.“

Na rozdíl od podobných produktů, které vyžadují složité instalace softwaru a konfigurace, u klávesnice Logitech Wireless Touch Keyboard K400 je nastavení jednoduché – stačí zapojit malý přijímač Logitech Unifying do USB portu a můžete začít pracovat. Navíc můžete na tento jediný přijímač kromě klávesnice Logitech Wireless Touch Keyboard K400 připojit až pět dalších kompatibilních zařízení. Uživatelé se mohou z tohoto pohodlného bezdrátového ovládání těšit až po dobu jednoho roku, aniž by se museli obtěžovat s výměnou baterií. Elegantní klávesy s nízkým profilem jsou příjemné a nevydávají téměř žádný zvuk. Díky výrazným, jasně bílým znakům jsou snadno čitelné i ve spoře osvětleném obývací pokoji. Logitech Wireless Touch Keyboard K400 je kompaktní klávesnice, která nedělá kompromisy v oblasti uživatelského pohodlí, a když ji zrovna nepoužíváte, snadno ji někam uklidíte, protože jí lze postavit i vertikálně.

Cena a dostupnost

Logitech Wireless Touch Keyboard K400 je v Evropě k dispozici od srpna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 999 Kč.  Více informací o této klávesnici najdete na stránkách www.logitech.com.

O společnosti Logitech

Logitech je předním světovým výrobcem produktů, které spojují svět lidí a digitálních technologií. Hardware a software společnosti Logitech podporuje nejrůznější počítačové, komunikační a zábavní platformy a přináší vyšší kvalitu při ovládání počítače, poslechu hudby, sledování filmů, hraní her, využívání sociálních sítí, audiovizuální komunikaci přes internet, v oblasti bezpečnostních video systémů a při ovládání zařízení pro domácí zábavu. Společnost Logitech International byla založena v roce 1981 a je registrována ve Švýcarsku; její akcie se obchodují na švýcarské burze SIX (LOGN) a na americké burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).