Polycom upevňuje své vedoucí postavení na trhu

Společnost Polycom už mnoho let zaujímá dominantní pozici mezi výrobci audio/videokonferenčních systémů a řešení pro telepresence a vzdálenou spolupráci. I přes různé výkyvy a krize, které v uplynulém desetiletí postihly světovou ekonomiku a zvláště pak sektor IT, dokázala si společnost Polycom díky promyšlené obchodní i produktové strategii udržet zdravý růst a současně také stát na špici technologických inovací ve svém oboru. (TZ)

Řešení společnost Polycom pro videokonference, telepresence a vzdálenou spolupráci přináší uživatelům mimořádnou kvalitu komunikace díky sadě technologií UltimateHD, která v sobě kombinuje HD video v rozlišení až 1080p, HD sdílení obsahu a v neposlední řadě dokonalou HD kvalitu zvuku založenou na technologiích Polycom Siren22 (22kHz) StereoSurround.

Kromě koncových zařízení tvoří významnou část produktového portfolia společnosti Polycom rovněž řešení komunikační infrastruktury v rámci platformy Polycom UC Intelligent Core, která v sobě zahrnuje komunikační servery řady Polycom RMX spolu s doplňujícími nástroji, jako je například Polycom Distributed Media Application (DMA) a Polycom Converged Management Application (CMA).

Výsadní postavení, které si společnost Polycom vybudovala a trvale drží, potvrzují rovněž nejnovější údaje ze zprávy „Videoconferencing By The Numbers“ od nezávislé analytické společnosti Wainhouse Research věnované aktuální situaci na videokonferenčním trhu.

Z uvedených údajů vyplývá, že v uplynulém roce dosáhla společnost Polycom pětiprocentní meziroční nárůst v objemu tržeb za koncová zařízení a s podílem 34% jednoznačně vede na trhu. Tomu odpovídá obdobné postavení společnosti z pohledu všech instalovaných videokonferencí, kde z celkového počtu zhruba 1.2 milionu kusů připadá plných 38% na Polycom.

Počátek letošního roku naznačuje, že Polycom si své postavení na trhu v roce 2011 dále výrazně upevní. Za první tři měsíce tohoto roku mohla společnost Polycom vykázat devítiprocentní nárůst prodeje koncových zařízení oproti předchozímu čtvrtletí, což znamená plných 45% tržeb v tomto sektoru. Její největší konkurent přitom zaznamenal čtvrtletní propad o osm procent a jeho tržní podíl poklesl na 25%.

Ve zprávě Wainhouse Research jsou i celkem zajímavé údaje týkající se toho, jak uživatelé postupně obměňují již instalovaná zařízení. Průměrná doba životnosti videokonferencí činí asi 5.7 roku, přičemž v období let 2007 až 2009 připadlo plných 35% prodaných kusů zařízení na obměnu starých SD systémů na nejnovější generaci s podporou HD. Na tento vývoj přitom společnost Polycom reagovala jako jedna z prvních a od roku 2007 začala uvádět na trh řadu videokonferenčních systémů Polycom HDX. Mnoho zákazníků, kteří se rozhodli přejít na obraz i zvuk ve špičkové HD kvalitě, proto zvolilo právě Polycom.

Jak již bylo předesláno, pro společnost Polycom i její zákazníky je klíčové, že firma vždy dokázala zvolit správnou strategii při vývoji nových produktů a jejich zavádění na trh. Dlouhá tradice a mimořádná stabilita společnosti poskytuje klientům tu nejlepší ochranu jejich investic do nových technologií spolu s garancí dalšího rozvoje a upgrade dle aktuálních potřeb.

Kompletní zprávu Wainhouse Research můžete získat zde:
http://www.polycom.com/global/documents/company/video_conferencing_by_the_numbers.pdf

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.