HP představuje nové modely osobních počítačů pro firmy a veřejný sektor

Společnost HP rozšířila portfolio osobních počítačů o dva nové modely. Řadu Elite zastupuje HP Compaq 8200, první all-in-one PC určený pro nejnáročnější firemní zákazníky. Druhou novinkou je model HP Pro 3400 Microtower určený pro podnikové zákazníky, kteří vyžadují vysoce konfigurovatelný kompaktní desktop. (TZ)

První all-in-one PC pro firmy

Elegantní a kompaktní model HP Compaq 8200 Elite All-in-One je prvním all-in-one počítačem s integrovaným procesorem Intel® Core™ druhé generace. K jeho přednostem patří až o 40 % vyšší výkon a o 15 % rychlejší přístup na pevný disk. Tento výkonný model je určen zejména pro podniky a veřejný sektor.

Model disponuje monitorem 23″ LED Full HD pro dokonale jemný obraz. Pro efektivnější komunikaci slouží integrovaná webkamera, mikrofon a reproduktory s technologií SRS Premium Sound. Součástí výbavy počítače je i roční licence na software HP Virtual Rooms, který umožňuje vést online prezentace, týmové porady, školení i kurzy.

HP Compaq 8200 Elite All-in-One obsahuje také řadu pokročilých bezpečnostních nástrojů pro ochranu důležitých obchodních dat, které zahrnují i bezpečnostní čip TPM 1.2 pro hardwarové šifrování. O zvýšenou ochranu osobních dat se dále starají nástroje HP ProtectTools – HP DriveLock, HP Digitalpass a Face Recognition.

Velkou předností modelu je maximální konfigurovatelnost hardwaru. Systémovou paměť lze rozšířit až na 8 GB DDR3 SDRAM PC3-1333. Model dále obsahuje mini PCI Express slot, prostor pro optickou mechaniku a volitelně lze přidat i SSD disk, který umožňuje rychlejší přístup k datům, tišší a chladnější operace i vyšší odolnost oproti standardním harddiskům.

Model HP Compaq 8200 Elite All-in-One splňuje také požadavky na ochranu životního prostředí. Díky nástrojům pro efektivní snížení uhlíkové stopy získal ocenění ENERGY STAR® a EPEAT®. Model disponuje napájecím zdrojem s 89% účinností, předinstalovaným softwarem HP Power Assistant, teplotními senzory, ovládáním rychlosti ventilátoru a správou napájení.

Klienti ocení také tříletou záruku na náhradní díly, práci a servis na místě do druhého dne, prvotřídní prémiovou zákaznickou podporu v rámci HP Total Care, HP Care Pack Services a další služby, které jsou nabízeny nad rámec standardní záruky a pomáhají maximalizovat návratnost vynaložených investic.

Malý velký desktop

Nový model HP Pro 3400 Microtower nabízí vysoký výpočetní výkon, ačkoli svou velikostí je menší než běžný desktop. Může být nakonfigurován tak, aby podporoval vysokorychlostní paměti a zároveň byl osazen jedním z druhé generace procesů Intel® Core™ (i3, i5 a i7), které podporuje.

Při výběru z celé řady pevných disků lze zvolit velikost až 2 TB, z optických mechanik je na výběr například poslední DVD-ROM nebo SuperMutli Writer Drive. Rozšiřitelné paměti DDR3 nabízejí zvýšenou energetickou účinnost a pokročilé funkce pro snížení spotřeby. Běh graficky náročných aplikací zajišťuje výkonná integrovaná grafika od Intelu.
HP Pro 3400 Microtower je vysoce konfigurovatelný desktop, který nabízí dostatek volných paměťových slotů, slot PCI Express a pozice 3,5″ i 5,25″. Zároveň je vybaven předinstalovanými aplikacemi HP ProtectTools Suite SMB a zkušební verzí Norton Antivirus.

Ceny a dostupnost

  • HP Compaq 8200 Elite All-in-One bude na českém trhu dostupný od října 2011 za doporučenou koncovou cenu 14 900 Kč bez DPH.
  • HP Pro 3400 Microtower bude na českém trhu dostupný od října za doporučenou koncovou cenu od 7 900 Kč bez DPH.

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové příležitosti k tomu, aby technologie měly smysluplný přínos pro jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa zahrnuje tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Konvergencí cloudu a konektivity vytváří HP perfektně provázané, bezpečné a kontextově vysoce senzitivní prostředí pro dokonale propojený svět. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Tagged